Zararlı Bağlantı Analizi

Web sitenizin aldığı geri bağlantılar tek tek analiz edilir. Zararlı bağlantılar tespit edilir ve text dosyası olarak reddetmeye hazır bir şekilde tarafınıza iletilir.

Rakip Analiz Hizmeti

Rakip analiz hizmeti, web sitenizin ve hizmetlerinizin rekabet ettiği rakiplerin tespit edilmesi ve analiz edilmesinidir. Anahtar kelimeleriniz kapsamında rakipleriniz tespit edilerek analiz edilir ve sizlere raporlanır. 

Tüm Arama Motorlarına Kayıt İşlemi

Web siteniz tüm arama motorlarına kayıt edilir. Bu sayede Google, Yandex, Bing arama motorlarında trafik elde etmeniz sağlanacak organik bilinirliğiniz artacaktır. 

Google Ceza Kurtarma İşlemi

Google ceza kurtarma işlemi ile web sitenizin aldığı ceza tespit edilir, alınan cezanın kaldırılması adına SEO uzmanları tarafından çalışmalar yürütülür. 

Bize bir not bırakın
SİPARİŞİNİZ
Toplam
0,00
https://www.instatakipci.com/backlink-analiz-hizmeti
Backlink Analiz Hizmeti | Zararlı Bağlantı Temizleme 2023-11-08T10:07:23+03:00 2023-11-08T10:07:23+03:00
https://www.instatakipci.com/backlink-analiz-hizmeti Instatakipci
Instatakipci
https://www.instatakipci.com/img/logo/structure/instatakipci.svg 324 112
https://www.instatakipci.com/img/uploads/backlink-analizi-nedir.jpg
https://www.instatakipci.com/img/uploads/neden-backlink-analizi-yapmalisiniz.jpg
https://www.instatakipci.com/img/uploads/backlink-analizi-nasil-yapilir.jpg
https://www.instatakipci.com/img/uploads/zararli-baglanti-reddetme-araci-nedir.jpg
https://www.instatakipci.com/img/uploads/rakip-analiz-hizmeti.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/tum-arama-motorlarina-kayit-islemi.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/gogole-ceza-kurtarma-islemi.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/ahrefs.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/cognitiveseo.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/deepcrawl.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/google-analytics.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/google-bigquery.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/google-data-studio.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/google-page-speed.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/google-search-console.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/gtmetrix.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/majesticseo.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/ryte.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/screamfrog.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/searchmetrics.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/semrush.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/seomonitor.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/similarweb.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/speedcurve.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/tag-manager.png
https://www.instatakipci.com/img/uploads/topvisor-logo.png
backlink analizi nedir

Backlink analizi, hangi sitelerin sizin sitenize yönlendirme verdiğini görebildiğiniz bir analizdir. Ayrıca site backlink analiz işlemi arama motorlarında sıralamanızı yükseltmek için alabileceğiniz hizmetlerden biridir. Eğer domain rank’i (DR) yüksek sitelerden backlink alırsanız, arama motorları sitenizin kalitesini daha yüksek olarak algılar ve sizi daha görünür kılar. Analizinize rakipleriniz hangi sitelerden backlink aldığını analiz ederek başlayın ve çalışmanızı rakiplerinizi geçmek için yapın veya backlink analizi hizmetimizden yararlanın. 

neden backlink analizi yapmalısınız

Yukarıdaki paragrafta belirttiğimiz gibi, arama motorları yönlendirilen backlinkleri sitenizin otoritesinin belirtisi olarak tanır. Backlink profili analizi yaparak sitenize yönlendirilen tüm siteleri görebilir ve arama motorlarında sitenizin sıralamasını daha iyi analiz etmenizde yardımcı olur. 

Ayrıca, backlink analiz işlemi sitenize yönlendirilmiş kalitesiz ve kötü backlinkleri de gösterir. Spam içerikli sitelerden veya doğal olmayan backlink almak cezalandırılmanıza sebep olabilir. Ama bu kötü amaçlı backlinkleri bulmak ve kaldırmak site otoritenizi arttırır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, geri bağlantı analizi yaparken kendi sitenizin yanında rakiplerinizin sitelerini de gözden geçirmelisiniz. Böylece rakiplerinizin kullandığı kaliteli backlinkleri kullabilir ve otoritenize yükseltebilirsiniz. 

backlink analizi nasıl yapılır

Kendi sitenizin veya rakiplerinizin geri bağlantı analizini yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin;

Analiz Etmek İstediğiniz Siteyi Seçin

Analiz işleminizde ilk adım hangi siteyi analiz edeceğinize karar vermektir. Önceliği kendi sitenize vermeniz gerekli. Sonra da rakiplerinizin sitelerini analiz etmelisiniz. Rakiplerinizin kim olduğunu biliyorsunuzdur. Eğer bilmiyorsanız ufak bir Google araştırmasıyla rakiplerinizi kolayca bulabilirsiniz. Anahtar kelimelerinizi aratarak size en yakın rakibinizi bulabilirsiniz. Böylece rakiplerinizin backlinklerini analiz edebilir ve onları nerede ve nasıl geçebileyeceğinizi görebileceksiniz.

Backlink Analiz Aracı Seçin

Link analizinizi manuel bir şekilde  yapabilirsiniz veya backlink analizi hizmetimizden yararlanabilirsiniz. En popüler backlink analiz araçlarını sizler için sıraladık;

  • Ahrefrs
  • SEMrush
  • Moz

Bu araçlar ücretli araçlardır ancak hepsi ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bazı seçenekler sunar. Bu sebeple bütün araçları deneyimleyip kendinize en uygun geleni kullanmanızı tavsiye ederiz.

Alan Adlarını Girin ve Analizinize Başlayın

Analiz aracınızı ve rakip siteleri belirledikten sonra belirlediğiniz rakip sitelerin Url bağlantılarını arama çubuğuna girin ve analizinize başlayın. Rakiplerinizin hangi sitelerden backlink aldığını değerlendirin. Ayrıca detaylı backlink analizi sonrasında backlink paketleri sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz. 

zararlı bağlantı reddetme aracı nedir

Zararlı Bağlantı Reddetme Aracı Nedir?

Google link reddetme aracı, sitenize alınan alakasız ya da zararlı backlinklerin sitenizle alakalı olmadığını bildirebildiğiniz bir Google Search Console aracıdır. Disavow tool olarak da adlandırılan bu aracın dikkatli kullanılması gerekir. Çünkü yanlış kaldırırken sitenizin arama performansına büyük zarar verir. Bu nedenle, ilk adım olarak doğru bir backlink analizi yapmanız ya da iyi bir backlink analizi hizmeti alarak zararlı backlinkleri tespit etmeniz gerekir.

Rakip analiz hizmeti

Rakip Analiz Hizmeti

SEO çalışmalarında en temel stratejilerden birisi rakip analizi yapmaktır. Eğer rakiplerinizi doğru analiz etmezseniz onlardan daha güçlü çalışmalar yapamazsınız. Rakiplerinizin hangi anahtar kelimeleri kullandığını, hangi içerikleri yazdığını ve hangi dış SEO kaynaklarını kullandığını iyi analiz etmeniz gerekir. Çünkü rakipleriniz sizinle aynı sektörde olduğu için analizlerinizden sonra hazır veriler ile karşılaşırsınız. Bu analizler sonrasında rakiplerinizin güçlü ve zayıf yönlerini bilip buna göre hareket edersiniz. Peki rakip analizi hizmeti konusunda profesyonel bir desteğe ihtiyacım var mıdır diye soracak olursanız tabi ki cevabımız evet. Detaylı SEO rakip analizi hizmetimiz sayesinde rakibinizin strateji ve çalışmalarını rapor halinde görebilirsiniz. Rakip analizi hizmetimizde, anahtar kelime analizi, rakip backlink analizi ve rakip site analizi ayrıntılı şekilde raporlanmaktadır. Bu sayede rakiplerinizin her zaman bir adım ötesinde olursunuz. Buna ek olarak hizmetlerimiz dikkatinizi çektiyse seo paketleri sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Tüm arama motorlarına kayıt işlemi

Tüm Arama Motorlarına Kayıt İşlemi

Google arama motoru, arama motorları içerisindeki en büyük arama motorudur. Ancak sitenizin sadece Google’da kayıtlı olması yetmemektedir. Web sitenizin diğer arama motorlarında da kaydının olması sitenizin varlığınız güçlendirmektedir. Örneğin Yandex, Google kadar etkili olmasa da size farklı bir kitle sunmaktadır. Ya da Bing ayda 1 milyar ziyaretçi alan bir arama motoru olduğu için web sitenizin kaydının olması size yüksek oranda trafik sağlamaktadır. Tüm arama motorlarında kayıt işlemi hizmetimiz sayesinde Google, yandex ve bing arama motorlarında sitenizin kaydı gerçekleştirilir.

Google ceza kurtarma işlemi

Google Ceza Kurtarma İşlemi

Google kalite yönergelerine uymayan bir eylemde bulunursanız Google tarafından cezalandırılırsınız. Bu ceza işlemi Google web spam ekibi tarafından manuel olarak gerçekleştirilmektedir. En genel ifadeyle kalite yönergelerini ihlal ederseniz bu yaptırım ile karşılaşırsınız. Bu yaptırımdan sonra sıralamanızda çok büyük oranda düşüş yaşarsınız. Kalite yönergeleri içerisinde bu durum manuel eylemler ve algoritmik eylemler olarak adlandırılmaktadır. Peki web sitenizde bu tarz bir manuel spam gerçekleştiğinde ne yapmalısınız?

Elbette profesyonel bir destek almalısınız. Sizlere bu konuda da hizmet vermekteyiz. Google ceza kurtarma işlemi hizmetimiz sayesinde sitenizi bulunduğu kötü durumdan çıkarabiliriz.

Analiz Çalışmalarında Kullandığımız Profesyonel Araçlar

 
ahrefs seo aracı analizlerimiz için en popüler kullandığımız araçlardan biri.
cognitiveseo seo aracını düzenli olarak çalışmalarımızda kullanıyoruz.
deepcrawl seo aracı ile derinlemesine analizler gerçekleştiriyoruz.
google analytics aracımız her sitede ziyaretçi hareketlerini gözlemlerken kullandığımız en önemli yapıtaşlarından biri.
google bigquery
google data studio
google page speed hız testlerimiz için olmazsa olmaz araçlarımızın başında gelmektedir.
google search console ile site verilerini analiz edip işlemler uyguluyoruz. Webmaster tools kaydı her sitede mutlaka olmak zorundadır.
gtmetrix aracı ile hız testi gerçekleştiriyoruz.
majesticseo
ryte
screamingfrog aracımız ile detaylı crawl analizi gerçekleştirip hatalarınızı görüyoruz.
searchmetrics
semrush aracımız ile audit taramaları dönerek hatalarınızı görüp hemen çözüm üretiyoruz.
seomonitor
similarweb
speedcurve
tag manager
topvisor

Sıkça Sorulan Sorular

Ürün ve araçlarımız hakkında aklınıza takılan sorularınıza hemen cevap bulun. Eğer sorunuzun cevabını 'Sıkça Sorulan Sorular' kısmında bulamazsınız, bize ücretsiz bir şekilde canlı destek sistemimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Backlink analizi, sitenize hangi sitelerden yönlendirme geldiğini görebildiğiniz işleme denir. Backlink analizi sayesinde hem rakiplerinizin ne seviyede olduğunu görürsünüz hem de kendi backlink profilinizi geliştirirsiniz. 

Backlink çalışması , doğru bir strateji ile yapılmadığında sitenize yarardan çok zarar vermektedir. Ancak doğru bir strateji ile belirlenmiş backlink çalışması sizi ileri seviyelere taşır. 

Backlink çalışmaları sayesinde web sitenizi daha görünür kılar ve içeriklerinizin dizine eklenmesini daha çok hızlandırmış olursunuz. Ayrıca bir web sitesine gelen link yönlendirmesi kaliteliyse o sitenin değerini arttırır. 

Sosyal medya sitelerinden direkt olarak web sitenize link yönlendirmesi gelme durumuna sosyal medya backlink denilmektedir. 

Dofollow link çalışmaları klasik şekilde a etiketi ile verilen linklerdir. Dofollow link çalışması yapıldığında sitemizde gezinen Google botları linklerimize gelir ve o siteye kefil bir şekilde backlink almış oluruz. 

Nofollow backlink çalışmaları ise a etiketlerine rel=”nofollow” yazılarak verilir. Nofollow linklerde , Google botlarına biz bu siteye referans değiliz sinyali verilir. 

Kaliteli backlink çalışması yapabilmeniz için başlıca gerekenler; sitenize link yönlendiren sitenin domain değeri yüksek ve otoriter olmalıdır, içerik tabanlı link yönlendirmeleri yapmalısınız ve son olarak doğal olmalıdır. 

Yorum backlink çalışması , sayfa içerisinde duygu ve düşüncelerinizi paylaşırken site bağlantısı da paylaşarak link yönlendirmesi yapmaktır. 

Deneyiminiz hakkında yorum yapın

Görüş ve önerilerinizi önemsiyoruz. Sizlere sitemiz tarafından sunduğumuz hizmet ve araçlarımızı aşağıda yer alan 'Deneyiminiz hakkında yorum yapın' kısmından değerlendirerek, bizlerin gelişimine destek olabilirsiniz.
Yorum Yap
Backlink Analiz Hizmeti | Zararlı Bağlantı Temizleme
Instatakipci
Backlink analiz hizmeti servisimiz sayesinde zararlı backlink tespiti ve kaliteli backlink önerilerini çok uygun fiyatlara satın alın!
4351
4351
Backlink Analiz Hizmeti | Zararlı Bağlantı Temizleme
300.00 2023-12-30 Stokta Var https://www.instatakipci.com/backlink-analiz-hizmeti
4.5 / 5
5 1 Toplam: 27 Değerlendirme
Backlink hizmetini ben

Backlink hizmetini ben çok sevdim, zaten SEO'ya ve backlinklere merakım vardı bu hizmetle birlikte şimdi sitemde daha kaliteli backlinkleri barındırabileceğim

5512022-03-15Mehmet Yakar
Mehmet Yakar
Link analizini manuel

Link analizini manuel yapmaktansa burada ki backlink hizmetinden faydalanmak daha iyi, öbür türlü linkleri temizlemek çok uzun zaman alıyor

5512022-03-15Ahmet Öztürk
Ahmet Öztürk
Spam backlinkleri engellemek

Spam backlinkleri engellemek backlink analiz hizmeti ile oldukça kolay kesinlikle tavsiye ederim.

5512022-03-15Melih Sungeç
Melih Sungeç
Kalitesiz ve spam

Kalitesiz ve spam linkleri backlink analiz hizmeti sayesinde rahatça temizleyebiliyorum sitemden çok teşekkür ederim sizlere

5512022-03-15Feridun YAKACI
Feridun YAKACI
Canlı Destek
Canlı Destek
Çevrimiçi
Canlı Destek