Sosyal medya güvenlik

50 Milyon Kişinin Bilgileri Çalındı İddiası Sosyal Medyayı Salladı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

İnternet günlük hayatı bir hayli kolaylaştırmaya başladı. İnsanlar arasında internet sayesinde artık anlık iletişim kurulabiliyor. Bununla beraber belki saatlerce uğraşılması gereken işlemler içinde internet kullanılarak dakikalar içerisinde çözüm oluşturulabiliyor. İnternetin bu şekilde günlük hayata kattığı artılar tartışılmaz. Tabi tüm bunların yanında internet ve internet üzerinden çalışan sistemlerin ciddi bazı sorunları da yok değil. Bu sorunların başında ise her zaman olduğu gibi güvenlik geliyor. Binlerce hatta milyonlarca kişinin bağlı olduğu sistemlere yapılan saldırılar ya da kullanıcıların dikkatsiz davranması sonucu ortaya çıkan güvenlik açıkları kullanıcıların kişisel bilgilerinin çalınmasına neden olabiliyor.

Üstelik bu sayıların 10 kişi 15 kişi gibi bir rakamda sınırlı kalmadığını da biliyoruz. Zira son ortaya atılan iddiaya göre 50 milyon kullanıcının bilgileri çalındı. Aralarında kimlik bilgileri kredi kartı bilgileri ödeme bilgileri gibi birçok verinin bulunduğu belgelerin çalındığı iddiası ise gündemi sarstı. Özellikle sosyal medya uygulamaları Instagram, Twitter, Facebook gibi uygulamalar adı altına gönderilen maillerin açılması ve mail bağlantılarına tıklanmasıyla binlerce kişinin bilgisayarına giriş yapıldığı iddia ediliyor. Dünyaca ünlü hacker grupları tarafından yapıldığı ileri sürülen saldırıların sonuçlarının neler doğuracağı ise merak konusu. Zira sosyal medya uygulamaları da artık kullanıcıları bu şekilde gelen maillere karşı uyarmaya başladı.

50 Milyon Kişinin Bilgileri Çalındı İddiası Sosyal Medyayı Salladı
4.5 (89.86%) 428 votes

Bir önceki yazımız olan Selfie Çeken Drone Yolda başlıklı makalemizde Drone, Instagram selfie ve Selfie hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  ESET Antivirüs Instagram İçin Yeni Bir Uyarı Yayınladı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir