Adam Sandler Filmleri

Adam Sandler Filmleri

İçindekiler

Adam Sandler filmler sicili, son 25 yılda en yüksek ve en düşük seviyelerini gören bir rollercoaster sürüşü oldu. Birçoğu savurganlığına sevgiyle bakar, ancak 90’ların kalıcı filmlerine bakarken, daha yeni filmleri genellikle aptal, genç ve bol miktarda ürün yerleştirme ile doldurulduğu için eleştirilir. Filmleri şakşak komediden daha dramatik dramlara aradaki herhangi bir yere kadar uzanıyor.

Sandler’in can sıkıcı bir şekilde üst düzey rollerine rağmen, tuhaf, hafif yürekli, alaycı ve sık sık öfkeli karakterleri bazı mizahi bitler için sahne hazırladı. Ayrıca, Sandler’in küçümseyen oyunculuk yeteneği, bazı büyük dramatik filmlere benzersiz kişilikler ekleyen daha ciddi rollerde kullanıldı. İşte Adam Sandler filmleri:

  • Happy Gilmore (7.0)

Bu, en iyi klasik Adam Sandler komedisidir ve birçok Happy Madison işaretine sahiptir. Modern çağın birçok Sandler filminden farklı olarak, Happy Gilmore onu zanilik alanına ne zaman döşeyeceğini ve ne zaman geri çekileceğini biliyor.

Film, kısa erimli kahramanımız, aptal tek gömleklerimiz ve zaman zaman şiddet uygulayan aptal fiziksel komediden çılgın öfke anları sunuyor. Aptalca, ama zevkli – ve golf etrafında, her şeyde olduğunu düşünmek kolay bir başarı değil. Heck, Gilmore ve efsanevi ev sahibi Bob Barker arasındaki boks maçı bunu izlemek için yeterli sebep.

  • Punch-Drunk Love (7.3)

Punch-Drunk Love, Adam Sandler’in ciddi bir filmde ciddi bir kahraman rolünü üstlendiği ilk sırada duruyor. Evet, okuldaki öğle yemeği menüleri hakkında şarkı söylediği bilinen adam aslında derin melodram Manolya’dan Paul Thomas Anderson’ın yönettiği bir filmde rol alıyor.

Bu bir “Adam Sandler” filmi değil, Sandler’ın yer aldığı bir sanat filmi. Ne olursa olsun, eski SNL döküm üyesi Barry Egan olarak harika bir iş çıkarır. Film boyunca önemli olayların olmaması nedeniyle bu karakterin gücü de çok önemlidir. Trippy, huzursuz atmosfer ve oyunculuk kesinlikle Punch-Drunk Love’ı anlatıdan daha fazlasını taşır, ancak ikisi de farklı ve güçlüdür.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: GSM Nedir?

Dram Filmleri

  • Reign Over Me (7.4)

Reign Over Me, öne çıkan sinematografiye dayanmadan, Sandler’ın Punch-Drunk Love’den bu yana dramatik veya başka türlü en iyi filmi. Bununla birlikte, anlatısı hala oldukça benzersiz ve yürekten, 11 Eylül Dünya Ticaret Merkezi saldırılarının ardından hayatı paramparça olmuş ezilmiş bir kahramanın etrafında dönüyor.

Film, unutulmaz karakterler ve ana karakter Charlie ile eski oda arkadaşı Alan arasındaki dinamik dostluk ile birlikte yürütülüyor. Zengin bir drama olsa da, ruh halini hafifletmek ve ölçekleri dengelemek için hala kıkırdamaya değer komedi parçaları bulmak mümkün.

adam sandler filmleri
  • Uncut Gems (7.7)

Benny ve Josh Safdie’nin yönettiği Uncut Gems, Adam Sandler’in dramatik performanslarının genellikle yeteneğinin gerçek vitrini olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. İnsanları güldürmekten vazgeçmemeli, ama daha dramatik roller yapmak kesinlikle zarar vermezdi. Sandler, hayatını sürdürebilecek bir bahis yapan, hızlı konuşan, karizmatik bir New York City kuyumcu Howard Ratner rolünü canlandırıyor. Eğer işler ters giderse, hayat sona erebilir.

Sandler Oscar’a aday gösterilmediğinde birçok kişi şok oldu, ancak çalışması için birkaç oyunculuk ödülü kazandı ve performansının fark edilmediğini gösterdi. Adam Sandler filmleri ile keyifli günler geçirmenizi dileriz.

Nedir kategorisi yazılarımız ile sosyal ve güncel tüm konulara erişebilirsiniz.

Adam Sandler Kimdir?

Adam Sandler, 1966 yılında doğmuş olan Amerikalı bir film yıldızıdır. Genellikle Komedi filmlerinde oynadığı roller ile hafızalara yer etmiştir. Komedi denildiği zaman akla ilk gelen isimlerdendir.

Adam Sandler İlk Filmi Hangisidir?

Adam Sandler, 17 yaşından itibaren, eğitim görmekte olduğu kolejlerde Stand-up gösterileri yaparak beeğni toplamaktaydı. Daha sonra ise Cosby Show’da skeçlerde oynadı. Ardından 1986 yılında ilk sinema filminde rol aldı.

Adam Sandler Ödül Aldı mı?

Adam Sandler, Komedi dalında En İyi Erkek Oyuncu, MTV Ödüller, En İyi Senaryo ödülleri gibi birden fazla alanda ödül kazanmayı başarmıştır.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Nedir
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir