Adliye Çalışma Saatleri

Adliye Çalışma Saatleri

Çeşitli dava, dilekçe verme ve benzeri işlemler için adliye kurumu vatandaşlar tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor. Sadece dava, dilekçe verme gibi durumlarda değil aynı zamanda adli sicil sorgulama işlemleri gibi çeşitli konularda bilgi veya belge almak içinde adliye kurumları sıklıkla ziyaret ediliyor. Gün içerisinde yüzlerce vatandaşın işlemlerini gerçekleştirmek için başvurduğu adliye kurumunun çalışma saatleriyse sıklıkla merak ediliyor. Zira adliye çalışma saatleri içerisinde kuruma müracaat etmeyen vatandaşlar işlemlerini gerçekleştirmek konusunda çeşitli zorluklar yaşayabiliyor. Pek çok vatandaş adliye hafta sonu çalışıyor mu gibi soruların cevabını da merak ediyor. Her gün binlerce vatandaşın müracaat ettiği adliye kurumuyla alakalı merak ettiğiniz her türlü soruya detaylı cevap vermeye çalıştık. Adliye çalışma saatleri, adliye hafta sonu açık ve adliye cuma günü mesai saatleri gibi sorularınıza ayrıntılı yanıt verdik. (Vikipedi)

Adliye Mesai Saatleri

Devlet kurumları arasında önemli yer tutan adliye kurumu her gün binlerce vatandaşın hizmetini gerçekleştiriyor. Bu nedenle vatandaşlar kuruma mesai saatleri içerisinde gitmeye özen gösteriyor. Özellikle işlemleri uzun sürecek olan vatandaşlar sabah erken saatlerde adliye kurumuna gitmeye özen gösteriyor. Ancak bazı durumlarda vatandaşlar çalışma saatleri hakkında bilgi sahibi olmadıkları için öğlen molasında kuruma gidebiliyor. Bunun sonucu olarak da işlemlerinde aksama yaşayabiliyorlar. Adliye çalışma saatleri şu şekilde;

  • Sabah saat 08.30 ile 12.00 arasında hizmet veriyor.
  • Öğlen 12.00 ile 13.00 arasında yemek molası gerçekleşiyor.
  • Öğlen 13.00 ve akşam 17.00 arasında hizmet veriyor.

Bu nedenle vatandaşların çalışma saatleri aralığında adliye kurumuna giderek işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekiyor. Bazı vatandaşlarda çalışma saatleri hafta sonunu kapsıyor mu, merak edebiliyor.

adliye çalışma saatleri

Adliye Hafta Sonu Açık mı?

Adliye kurumu çalışma saatleri hafta sonu dilimini kapsamıyor. Bu nedenle adliye kurumu hafta sonu günlerinde hizmet vermiyor. Ancak vatandaşlar adliye kurumunda gerçekleştirmek istedikleri hizmetlerinin bir kısmını e-devlet kapısı üzerinden de gerçekleştirebiliyorlar. Birçok hizmeti e-devlet üzerinden kolaylıkla halledebilirsiniz. Cuma günleri çalışma saatleri yukarıda belirttiğimiz aralıklarla aynı şekilde. Belirtilen saatler içinde adliyeye gittiğinizde işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aile Hekimi Çalışma Saatleri

Çalışma Saatleri kategorimizi ziyaret ederek firmaların çalışma saatleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Adliye Ne Demektir?

Adliye, ülkemizde adli vakaların çözümlendiği, davaların çözümlendiği kamu merkezleridir. Her türlü adli vaka için açılan davalar Adliyelerde görülmekte ve çözüme bağlanmaktadır.

Adliyeler Ne Zaman Çalışır?

Adliyeler genelde hafta içi mesai saayleri içerisinde çalışmaktadır. Sabah saat 09.00 da açılmakta, akşam 17.00’de kapanmaktadır. Ancak kimi durumlarda hafta sonlarıda mesai yapma durumları mümkündür.

Adliyeden Adli Sicil Kaydı Alınabilir mi?

Adliyelerden, kişisel olarak adli sicil kayıtlarınızı talep etme hakkınız bulunmaktadır. Ayrıca adli sicil kayıtlarınızı e-devlet üzerinden de kolayca temin edebilirsiniz.

Çalışma Saatleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir