Agah İsminin Anlamı

Agah İsminin Anlamı

Agah isminin anlamı, özellikleri, istatistikleri ve harf analizini burada bulabilirsiniz. Kelime kökeni Farsça olan bir isimdir. Ülkemize az da olsa kullanılan erkek isimlerinden bir tanesidir. Kuran-ı Kerim’de geçmeyen isimlerden birisi olsa da kullanılmaması yönünde bir yorum bulunmaz. Anlamı nedeniyle ülkemizde uzun yıllardır az da olsa kullanılan güzel bir erkek ismidir.

Agah İsminin Sözlük Anlamı

Agah isminin erkek çocuğunuza vermeden önce burada yazan sözlük anlamını öğrenmeniz gerekiyor. Birçok aile bu anlamı nedeniyle çocuklarına bu özel ismi verir.

  • Bilgili insan
  • Uyanık kişi
  • Afif insan
  • Haberli
  • Vakıf olmuş, malumatlı insan
  • Bilirkişi, bilgili

Agah İsminin İstatistikleri

Agah isminin istatistikleri bu ismin ülkemizde kullanım bilgilerini verir. En sık kullanılan isimler arasında 677’inci sırada gelmektedir. Bu isme sahip ülkenizde 1115 kişinin olduğu bilinmektedir. Ülkemizde her 73546 kişiden birisine bu ad verilir. İsmin dört harften oluşur ve her harfine alfabe sırasında göre sayı verildiğinde sonuç 20 yapar.

A:1 + G:8 + A:1 + H:10 = 20

agah isminin anlamı

Agah İsminin Harf Analizi

Agah ismi toplam dört kelimeden oluşan bir isimdir. İsmin telaffuzu kullanım sıklığının azlığından dolayı zor olarak kabul edilir. İsmin hecelemesi “a:gah” şeklindedir. Harf analizi isimden bağımsız bir şekilde yapılır ve ortaya farklı bir yorum çıkmaktadır.

  • A: Olaylara karşı özel bir algılama duygusu vardır. Bu duygusu sayesinde genelde doğru kararları vermeleri ile bilinirler.
  • G: Güce ihtiyaç duymaları hiçbir zaman bitmez. Her an ve her koşulda bunu isterler. İnatçı yapıları sayesinde bunu elde etmekte genelde başarılı olurlar.
  • A: Mantıklı karar verme konusunda birçok insanın birkaç adım önüne geçmeleri ile bilinirler. Bu sayede her zaman fark yaratırlar.
  • H: Sakin, heyecandan uzak ve ani kararlar vermedikleri monoton bir hayat yaşarlar. Sakinlikleri ile bilinen insanlar olarak dikkat çekerler.

Agah İsminin Özellikleri

Agah ismine sahip insanların bilinen birçok özellikleri vardır. En dikkat çekeniyse disiplinli bir yapıları olmasıdır. Çok çalışmayı tercih ederler. Hoşgörülü değillerdir ve bunun nedeni de çok titiz olmalarıdır. Yatırım yapma konusunda özel becerileri vardır. Parayı kullanırlar ve bundan kazanç elde etme konusunda özel bir başarıları olduğu görülür. Agah isminin kullanılmaması yönünde bir uyarı veya yasak bulunmaz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

İsmi kullanan en ünlüler arasında Agah Oktay Güner, Agah Erozan, Agah Efendi, Agah Hün ve Agah Sırrı Levent gibi birçok insan bulunmaktadır.

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Agah İsminin Anlamı Nedir?

Agah; Bilgili, haberli, uyanık, vakıf olmuş kişi. Ayrıca Türk devlet adamlarından birisi Agah Efendi.

Agah İsmi Caiz mi?

Agah ismi din adamları tarafından çokça incelenmiş olan bir isim değildir. Bu nedenle bu ismin caiz olup olmadığı konusunda elde olan verilere bakıldığında net bir şey söylemek mümkün değildir.

Agah İsminin Kökeni Nedir?

Agah ismi Farsça kökenli bir isimdir. Dilimize, Fars edebiyatı ile olan ilişki sonrasında geçtiği ve geleneklerimiz arasında yer almaya başladığı düşünülmektedir.

WordPress Dersleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir