Age of Empires 2 Hileleri

Age of Empires 2 Hileleri

Unutulmaz oyun Age of Empires 2 hileleri bu yazıda! Age of Empires 2 oyunu çıktığı dönemde oldukça fazla tutulan ve kullanıcılar tarafından çok fazla oynanan bir oyun olarak kaşımıza çıkmaktadır. Bu oyunda başarılı olabilmek için kullanıcıların bir takım hilelere başvurması gayet normal olarak nitelendirilmektedir. Bu oyun, internet üzerinde AGE2 ya da AoK olarak da adlandırılabilmektedir.

Ensemble Stüdyoların geliştirmiş olduğu bu oyun, Microsft tarafından yayımlanmaktadır. Oyunun bu kadar beğenilmesin en temel sebebi, gerçek zamanlı bir strateji ürünü olmasından kaynaklanmaktadır. Aslında bu oyunun hilelerinden bahsetmeden önce, en temel amacından bahsetmemiz daha doğru olacaktır. Bu oyunun en temel amacı, oluşturulan ve kurulan kasabaların düşmanlardan korunmasını sağlamaktadır. Oyunu tek oyunculu olarak da oynayabileceğiniz gibi çok oyunculu modu içerisinde de oynayabilirsiniz.

Age of Empires 2 Hileleri Hakkında

Age of Empires 2 hileleri çok fazladır. Eğer bu hileleri aktif etmek ve kullanmak istiyorsanız, bunun için, oyundayken “Enter” tuşuna basmanız gerekmektedir. Enter tuşuna bastıktan sonra, sizin için aşağıda sıraladığımız hileleri yazmaya başlayabilirsiniz. Dilerseniz hileleri bir kâğıda yazarak, oyun sırasında yanınıza tutabilirsiniz, dilerseniz bu içerikteki hileleri kopyala yapıştır yaparak, oyun içerisine yapıştırabilirsiniz.

 • 1000 ağaç kazanmak için: LUMBERJACK
 • 1000 altın almak için: ROBIN HOOD
 • 1000 taş almak için: ROCK ON
 • 1000 yiyecek almak için: CHEESE STEAK JIMMY’S
 • İnşaat süresini hızlandırmak için: AEGIS
 • Düşmanları yok etmek istiyorsanız: BLACK DEATH (Bu işlemi yaptığınız zaman oyun biter. Çünkü bütün düşmanlarını yok olacaktır.
 • İntihar etmek için: WIMPYWIMPYWIMPY
 • Bütün haritayı görmek için: MARCO
 • Zafer kazanmak için: I R WINNER
age of empires 2 hileleri

Görüldüğü gibi age of empires 2 hile denildiğinde en sık kullanılan hile olarak bunları sıralayabiliriz. Bu hileleri, demo versiyonunda kullanmak istiyorsanız da şu hileleri kullanabilirsiniz:

 • 1000 taş almak için: QUARRY
 • Hayvan kontrolü yapmak için: GAİA
 • Hızlı inşaat yaptırmak için: Steroids
 • Siste savaşamama özelliği için: No Frog
 • Bütün haritaya ulaşabilmek için: REVEAL MAP
 • 1000 ağaç almak için: WOODSTOCK
 • 1000 yiyecek almak için: PEPPERONİ PİZZA

Age of Empires 2 Detayları

Bu savaş oyunu yıllar geçtikçe aynı sevgi ile oynanmaya devam etmektedir. 1999 yılında Microsoft tarafından piyasaya sürülen ve 2001 yılında Playstation 2 sürümüyle kullanıcılarla buluşan oyun için yukarıdaki hileleri kullanabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: EU4 Hileleri

Oyun her dönemde farklı versiyonlarıyla kendini yenilemiştir. Birçok kişi, bu oyunun yılların eskitemediğini bilmekte ve hala günümüzde de oynamaya devam etmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, hileleri aktif bir şekilde kullanabilmek için öncelikle “Enter” tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Oyunun tek kişilik versiyonu da bulunmaktadır. Oyun grafikleriyle, kullanıcılara sunduğu çeşitli efektlerle her döneme damgasını vuran bir oyun olarak karşımıza çıkmaktadır. Kullanabileceğiniz bu hileler ile başarıyı yakalayabilirsiniz. (Vikipedi)

Oyun Hileleri kategorisi ile oyun hileleri hakkında detaylı bilgi sahibi olun.

Age of Empires Nedir?

Age of Empires, Dünya üzerinde ki en popüler strateji oyun serisidir. 90’lı yılların en çok oynanan oyunları arasında yer alır. Özellikle Ülkemizde en çok tercih edilen strateji oyunlarının başıdna gelmektedir.

Age of Empires 2 Nedir?

Age of Empires 2 oyunu, serinin en çok oynanan ve tercih edilen oyunlarındandır. Özellikle ülkemizde en çok tercih edilen strateji oyunudur. Oyun içerisinde yer alan grafiklerin sadeliği ve oynanış kolaylığı bakımında tercih sırasında başta gelir.

Age of Empires 2 Hilelerini Nereden Bulabilirim?

Age of Empires 2 oyunu hilelerini, sizler için oluşturmuş olduğumuz blog yazımızdan kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Nedir hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir