İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

Age of Empires 3 Hileleri

Age of Empires 3 en iyi strateji oyunlarının başında gelmektedir. Kullanıcıların bu tür oyunlardaki en temel amaçlarının başına, oyunlarda verilen görevleri yerine getirebilmek ve başarılı olmaktır. Bu noktada da bazı hilelere başvurulabilmektedir. Bizler de bu noktada en çok sevilen oyunlardan bir tanesi olan Age of Empires 3 hileleri hakkında sizlere bilgi vermekte istiyoruz.

2005 yılında ortaya çıkan ve Microsoft’un kullanıcılarına sunduğu bu oyun günümüzde pek çok genç tarafından oynanmaktadır. Gerçek zamanlı olması, oyunun en önemli özellikleri arasında bulunmaktadır. Serinin son ana oyunu olarak da ifade edilmektedir. (Vikipedi)

Age of Empires 3 Oyununda Tercih Edilebilen Medeniyetler Nelerdir?

Bu oyunda kullanıcıların tercih edebileceği bazı medeniyetler bulunmaktadır. Bu medeniyetlerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Osmanlı İmparatorluğu’nu tercih edebilirsiniz: cami üretimi sayesinde, köyün üretim hızını arttırabilirsiniz. Köylüler sürekli olarak bedava şekilde üretilebilmektedir.
 2. İngiltere’yi tercih edebilirsiniz: Normal evlere göre yüzde 35 daha pahalı olabileceğini söyleyebiliriz. Ev yapıldığı her zaman köylü kazanılmaktadır.
 3. Fransa’yı tercih edebilirsiniz: Köylüler çok daha pahalıdır. Ancak pahalı olmasına rağmen bütün köylülerden daha da güçlüdür.
 4. Portekiz’i tercih edebilirsiniz: Oyun içerisindeki kahramanlarda dürbün isimli bir özellik bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde, 5 saniye boyunca haritada istediğiniz bir yeri görebilirsiniz.
 5. İspanya’yı seçebilirsiniz: Süvarileri, diğer ülkelere göre daha kalitelidir. En iyi birimleri arasında piyade, süvari ve piyade bulunmaktadır.
 6. Rusya’yı seçebilirsiniz: Hızlı asker üretimi yapabilirsiniz. Birden 10 tane askere sahip olabilirsiniz. Diğer medeniyetler bir anda en fazla 5 tane asker üretebilmektedir.
 7. Almanya’yı seçebilirsiniz: Mızraklı askerleri oldukça kullanışlı ve popülerdir. Süvari ve piyade adında özel birimleri bulunmaktadır.

Bunların dışında Hollanda’yı da tercih edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz medeniyete göre oyunlardaki görevlerinizi yerine getirmeye başlayabilirsiniz.

age of empires 3 hileleri

Age of Empires 3 Hileleri Hakkında

Age of Empires 3 hileleri çok çeşitlidir. Bu hilelere göre oyunlarda yüksek başarı elde edebilirsiniz. Oyunun ortalama 1492 ila 1876 yılları arasındaki dönemi ele aldığını söyleyebiliriz. Seri her oyun serisinde farklı özellikleri ele almıştır. Oyun içerisinde hile uygulamak istiyorsanız, ilk olarak oyun sırasında “Enter” tuşuna basmanız gerekiyor. Daha sonra sizin için aşağıda sıraladığımız age of empires 3 hile kodlarını girebilirsiniz. İşte en çok tercih edilen hilelerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Osmanlı topçusu almak için: “Ya gotta make do with what ya got”
 • 10,000 altın almak için: “Give me liberty org ive me coin”
 • Bölümü kazanmak için: “This is too hard”
 • 10,000 yiyecek almak için: “Medium Rare Please”
 • 10,000 XP almak için: “Nova * Orion”
 • Haritayı açmak için: “X Marks the spot
 • Hem toplamayı hızlandırmak hem de 10,000 odun almak için: “Speed always wins”

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Age of Empires, Dünya üzerinde ki en popüler strateji oyun serisidir. 90’lı yılların en çok oynanan oyunları arasında yer alır. Özellikle Ülkemizde en çok tercih edilen strateji oyunlarının başında gelmektedir.

Age of Empires oyununu indirmek için internet üzerinde ki güvenilri siteleri tercih edebilirsiniz. Steam uygulamasından yararlanabilir veya kurulum CD’si alarak kolay bir şekilde oyunu yükleyebilirsiniz.

Age of Empires 3 oyunu hilelerini, sizler için oluşturmuş olduğumuz blog yazımızdan kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Age of Empires oyunlarının zeka gelişimi sağlamak konusunda yararları vardır. Ancak çok sık oynamak sağlığa zararlıdır.

Age of empires oyunları ilk olarak 1997 yılında ortaya çıkmıştır.

Age of Empires oyunlarının yeni sürümünün ne zaman çıkacağı konusunda herhangi bir bilgi yoktur.

Enes Bulut

Yazılar: 466

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Age of Empires 3 Hileleri Hakkında İlk Yorum Yapan Sen Ol

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 59 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.