Ahrefs Backlink Analizi

Ahrefs Backlink Analizi

Bilindiği gibi SEO aracı olarak en iyilerden olan Ahrefs ücretsiz backlink kontrolü sağlamaktadır. Çeşitli SEO işlemleri özelinde analizler ve veriler ortaya koyarken problemlerin hemen giderilmesinde noktasında da söz sahibidir. Doğrudan Ahrefs aracılığıyla ücretsiz bir şekilde backlink kontrolü denenebilir.

Ahrefs Backlink Checker

Domain ya da URL girişiyle hemen Ahrefs backlink Checker yapılabilmektedir. Ücretsiz versiyon üzerinden de denemelere başlanılması söz konusudur. Premium üyelik öncesinde hemen güç test durumları başlatılabilir. Google sonrasında en aktif ikinci web tarayıcısına sahip olduğu bilinen Ahrefs aynı zamanda en iyi backlink veritabanına sahip olmasıyla adından söz ettirmektedir. Backlink çalışmaları yürütne ve kaliteli yeni geri bağlantılar üretmek adına site keşfetmek isteyen kişiler adına çok uygun bir programdır. 15 dakikalık sürelerle yenilenen backlink dizini için hemen süreçler başlatılabilir.

Ahrefs backlink kontrolü için URL ve DR bölümleri bulunmaktadır. Tescilli Alan Sıralaması olan DR üzerinden de backlink popülaritesi yani diğer şekliyle gücünü anlamak mümkündür. Bağlantı üzerinden backlink profillerinin büyüme ve küçülme durumları izlenir. Yönlendirici alanlara dair etkileşimler görülür ve sayfaların zaman içindeki değişimlerinin analizleri de yapılmaktadır. Backlink raporu çerçevesinde ise hedef bağlantı oluşturan her sayfanın görülmesi söz konusudur. Buna dair olarak süreçler daha derinlemesine irdelenir. Bunun için Ahrefs ücretsiz backlink kontrolü nezdinde güçlü filtre kullanımları vardır. Bunlar dil, bağlantı türü, platform, domain rating, url rating ve yönlendirilen alan adları olarak listelenir.

Ahrefs Backlink Traffic

Çıkarılan backlink analizleri çerçevesinde trafik bölümü de bulunmaktadır. Bağlantı yapılan her web sayfası ve sitesi özelinde organik trafik tahminleri bulunur. Özellikle bilinmelidir ki link bağlantılarında çok daha kaliteli sitelerin seçimi önem taşır. Bundan dolayı burada bulunan organik trafik verilerinin neler olduğu da son derece mühimdir. Link verilen web sayfası için tahmini organik trafiğin görüntülenmesi yapılırken “organic traffic” kısmı ise bağlanan web sitesi için tahmini organik trafiği belirtir. SEO araçları arasında en iyilerinden bir olarak sayılan Ahrefs, kullanıcılarına linklerin tahmini trafik miktarlarını da sunmaktadır. Bu özellik sayesinde web sitelerinin kalitesi konusunda daha net verilere ulaşmak mümkün olacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Zararlı Backlink Tespiti Nasıl Yapılır?

ahrefs ücretsiz backlink

Ahrefs En İyi Backlink Sayfaları

Bağlantıya sahip her alan durumuna dair link hususları SEO ölçümleriyle incelenir. Ahrefs ücretsiz backlink raporları özelinde “Bağlantılara Göre En İyi” kısmı vardır. “The Best Pages by Backlinks” aynı zamanda bağlantı kurmaya değer sayfaların görüntülenmesi noktasında öne çıkar. Rakiplerin hangi sayfalarda link sahibi olduğu, değer durumlarına göre çıkarılır. Bağlantılı kırık sayfaların bulunması noktasında ise “404 bulunamadı” filtresi her an kullanılabilir.

Ahrefs Linked Domains

Linked Domains bölümü üzerinden bağlanan alanlar raporu SEO ölçümleri gösterilmektedir. Dışa giden linklerin toplu analiz yapma imkanları bulundurması önemlidir. Burada sıralama Domain Rating, Ahrefs Rank, Referring, Linked Domains şeklinde olur. Broken Links bölümünden kırık linklerin durumları ve kopmuş bağlantıların neler olduğu çıkarılır.

Derinlemesine Ahrefs Backlink Analizi

Ahrefs ücretsiz backlink raporları çerçevesinde birçok unsurun var olduğu, çeşitli sayfalar aracılığıyla da devamlı olarak takibin yapılabileceği görülmektedir. Bunlara bağlı olarak takip edilen ve edilmeyen bağlantılar görülür. Rakiplerin backlink profilleri hakkında fikir sahibi olunur. Çapa metinleri analiz edilebilir, negatif SEO saldırıları sonrasında savunma anlayışı geliştirilebilir. Çözüm yolları noktasında da alternatiflerin nasıl kullanılacağı hesaplanmaktadır.

  • Link spam durumlarının reddedilmesi
  • PDF ve CSV aktarımlarının yapılması
  • Raporlama süreçlerinde dahili filtreler kullanılması
  • Hedef takip edilme durumlarının görüntülenmesi

Çapa metin analizleriyle olumsuz SEO saldırılarının belirlenmesi derinlemesine Ahrefs backlink işlemleriyle yapılır.

Var olan Ahrefs Backlink Denetçisi süreçlerde hemen kullanılabilir, ücretsiz hizmetlerinden yararlanılabilir. Sürekli gelişim göstermesi beklenen web siteler için en önemli tanıtım işlemlerinden olan backlink nezdinde hamlelerin doğru geliştirilmesi olmazsa olmazdır. Organik ve kaliteli backlink durumlarına dair her türlü konu başlığında yardım alınması için SEO aracı kullanılabilir. Her türlü backlink araştırmasını layıkıyla yapabilecek güce sahip olduğu da açıktır.

SEO ile Google’da üst sıralara çıkmak için SEO Destek kategorisi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Ahrefs Backlink Kontorolü Neden Önemlidir?

Ahrefs programı sayesibde SEO çalışmalarınızda size yardımcı olacak backlink analizlerinizi en kaliteli şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede hem rakip analizi hem de iç analiz konusunda önemli avantaj kazanırsınız.

Ahrefs Ücretsiz Kullanılabilir mi?

Ahrefs programını ücretsiz bir şekilde çok sınırlı olarak kullanabilirsiniz. Tüm özelliklerinden yararlanmak adına ücret ödemeniz gerekir.

Ahrefs Ücretsiz Backlink Kontrolü Nasıl Yapılır?

Ahrefs backlink hizmetinden ücretsiz olarak sınırlı bir şekilde yararlanabilirsiniz. Bu konu hakkında detaylı bilgilere blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Backlink Analizi Nedir?

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir