Instagram ünlüler

Ai Weiwei Sosyal Medyanın Gündemine Oturdu

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Dünyanın en büyük oyuncak şirketlerinden biri olan Lego, geçtiğimiz günlerde ilginç bir iddia ile çalkalanmıştı. Dev firmanın Çinli muhalif bir tasarımcıya yaptığı dünyanın gündemine oturmuştu. Zira ortaya atılan iddialara göre Ai Weiwei yeni bir tasarım çalışması yapmak için Lego ile iletişime geçti. Yeni bir sanat çalışması için istenen parçalar sonrasında ise Danimarkalı firma Lego durumu değerlendirmeye aldı. Fakat ücret karşılığından talep edilmesine rağmen Lego Çinli muhalif tasarımcının bu isteğini reddetti. Yeni parçalar almak isteyen bir müşteriyi geri çevirmesi ise Ai Weiwei tarafından yapılan Instagram paylaşımında ortaya çıktı. Yaşadığı olayı sosyal medya hesabından paylaşır paylaşmaz bir anda dünyada sosyal medyanın gündemine oturan isim için destek kampanyaları başladı.

Lego’nun parça satışı yapmamasının nedeni Çin ile ilişkilerini koruma amaçlı olduğu ileri sürüldü. Bunun yanında hem Instagram hem de Twitter üzerinden yardım paylaşımları yapılmaya başlandı. Özel etiketler oluşturuldu. Oluşturulan bu etiketler ile Ai Weiwei için lego parçaları toplanmaya başladı. Bunun yanında Lego firmasına da büyük oranda eleştiri mesajları atılmaya başladı. Ai Weiwei  ise yaptığı açıklamada herkese desteği için teşekkür ettiğini ve bununla beraber gönderilen parçaları toplamak için bir yol bulacağını dile getirdi. Konu hakkında Lego ise bir açıklama yapmama gereği duydu. Bunun yanında Lego’nun yakın zamanda Çin’de yeni bir projesi olduğu ve bu yüzden istenilen parçaları vermediği belirtildi.

 

Ai Weiwei Sosyal Medyanın Gündemine Oturdu
4.5 (89.1%) 466 votes

Bir önceki yazımız olan Cadılar Bayramı Partisine Heidi Klum Damgasını Vurdu başlıklı makalemizde hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Eda Taşpınar Instagram Paylaşımı İle Şaşırttı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir