Aile Hekimi Çalışma Saatleri

Aile Hekimi Çalışma Saatleri

Aile sağlığı merkezi birçok vatandaşın sağlık hizmetleri almak için devamlı olarak başvurduğu sağlık kurumları arasında yer alıyor. Vatandaşların çoğu çok büyük olmayan sağlık sorunlarında hastaneye gitmelerine gerek kalmadan aile sağlığı merkezleri vasıtasıyla sağlık hizmetlerinden ücretsiz şekilde yararlanabilmekte. Gün içinde vatandaşların oldukça sıklıkla başvurduğu aile sağlığı merkezlerinde çalışan aile hekimi çalışma saatleri ise sıklıkla merak ediliyor. Sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar gün içerisinde sağlık hizmetlerini gerçekleştirmek için aile hekimi mesai saatleri hangi aralıklarda merak ediyor. Bunun yanı sıra aile hekimliği yapmak isteyen bireyler aile hekimliği maaşları gibi bilgileri de merak ediyor. Bu yazımızda sizlere aile hekimi çalışma saatleri, aile hekimi maaşları ve aile hekimi değiştirme nasıl yapılır gibi soruların yanıtlarını verdik. (Vikipedi)

Aile Hekimi Çalışma Saatleri ve Aile Hekimi Maaşları

Aile sağlığı merkezleri gün içerisinde birçok hastanın başvurduğu, sağlık hizmetleri veren kurumlar arasında yer alıyor. Bu nedenle gün içerisinde pek çok vatandaş sağlık hizmetleri almak için aile sağlığı merkezlerine müracaat ediyor. Aile sağlığı merkezlerine başvuran vatandaşların pek çoğu aile hekimi çalışma saatleri hangi aralıklarda bulunuyor merak ediyor. Aile sağlığı merkezlerine müracaat eden vatandaşların birçoğu sağlık sorunları için gittiklerinde kan testi, idrar tahlili gibi işlemleri gerçekleştirmeleri gerekiyor. Özellikle sabah saatlerinde gerçekleşen bu işlemler için vatandaşların erken saatlerde aile sağlığı merkezlerine başvurmaları gerekiyor. Aile hekimi mesai saatleri saat sabah 08.00’da başlıyor. Öğlen molasıysa öğlen saat 12.00’da başlıyor. Mesai başlangıcı 13.00’da başlayarak akşam 17.00’da bitiyor. Bazı günler bu süre 17.30’a kadar uzayabiliyor. Aile hekimi maaşları ise belirli durumlara göre değişiklik gösteriyor. Bunlar;

  • Bakılan hasta sayısı,
  • Hekimlik görevinin yürütüldüğü bölge,
  • Çalışılan bölgenin nüfusu,
  • Hekimlik yapan kişinin medeni durumu,

gibi durumlardır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Adliye Çalışma Saatleri

aile hekimi çalışma saatleri

Aile Hekimi Değiştirme

Taşınma veya başka durumlardan ötürü vatandaşlar aile hekimi değiştirme işlemi gerçekleştirmek isteyebiliyor. Bunun işlemiyse internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebiliyorlar. E-devlet vasıtasıyla dileyen vatandaşlar aile hekimi değiştirme hizmetinden kolaylıkla yararlanabiliyor ve kendileri için en uygun aile hekimini seçebiliyorlar.

Sektörlerde çalışma saatleri hakkında ki tüm güncel bilgilere instatakipci.com Çalışma Saatleri bloglarından ulaşabilirsiniz.

Aile Hekimi Ne Demektir?

Aile hekimleri, sağlık ocaklarına verilen yeni isimdir. Genelde mahallelerde açılan ve ön muayene hizmeti sunan sağlık kuruluşlarıdır.

Muayene İçin Randevu Almam Gerekli mi?

Alie Hekimlerinde muayene olmak için randevu almanız gerekmektedir. Aksi halde muayene olmanız söz konusu olmayacaktır. MHRS ile internet üzerinden yada 182 numaralı telefondan rendevu alabilirsiniz.

Aile Hekimimi Nereden Öğrenebilirim?

Alie hekimlerinizi MHRS sistemi üzerinden online bir şekilde kolayca öğrenebilirsiniz.

Nasıl Yapılır hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir