All In One SEO Ayarları

All In One SEO Ayarları

Halihazırda WordPress tabanlı web siteler için ilk akla gelecek SEO eklentilerinden biri olan all in one SEO farklı şekillerde kurulabilmektedir. Yönetim paneli üzerinden Eklentiler kısmından Yeni Ekle denilerek araması yapılabilir. Sonrasında hemen yükleme ve etkinleştirme süreçleri tamamlanır. Diğer yöntem de ise adres üzerinden all in one SEO dosyası indirilip RAR çıkarımıyla FTP kullanımı yapılmasıdır. En uygunu Filezilla kullanımı olacakken wp-content/plugins klasör içine yükleme yapılır. Ardından eklentiler sekmesinden yapılacak etkinleştirmeyle beraber kullanımına başlanır. Kurulum sonrasında all in one SEO ayarları çerçevesinde ifade edilecek üç bölüm mevcuttur. Özellik Yöneticisi, Genel Ayarlar ve Performans kısımları tek tek incelenir ve gereklilikler bunlar üzerinden yapılır.

All in One SEO Pack Özellik Yöneticisi

Normal kurulum özelinde yer almayan bazı hususların manuel olarak kurulabilmesi adına buraya giriş yapılır. Burada görsellerle desteklenen kısımlar listelenir. XML Site Haritası, Sosyal Meta, Dosya Düzenleyici, robots.txt, İçe Aktarma& Dışa Aktarma, Kötü Bot Engelleyici, Performans ve Video Site Haritası seçenekleri vardır. Burada istenen özellikler pasif hale de getirilebilir. Ancak sorunsuz bir işleyiş adına mutlaka all in one SEO Pack Ayarları çerçevesinde tüm Özellik Yöneticisi kısımları aktifleştirilmelidir.

All İn One SEO Pack Genel Ayarlar

Siteyle ilgili tüm düzenlemelerin yapılacağı unsurlar ise Genel Ayarlar bölümünde yer alır. Standart URL, Sayfa Numaralandırma, Özel Canonical URL etkinleştirme durumları görülür. Orijinal başlık kullanımı etkin ya da pasif olarak ayarlanabilir. Schema.org biçimlendirmesi de yine buradan kullanılabilir. Mevcut olan SEO pack eklenti ayarları kapsamında URL kritik öneme sahiptir. Bağlantının kurulmaması, sayfanın açılmaması, sorunların yaşanmaması büyük bir kaybı da beraberinde getirebilir. Bundan dolayı mutlaka Standart URL kutucuğu her daim işaretli olmalıdır.

Yazıların eskimesi durumlarında daha iyi avantajlarını koruması adına Canonical URL ayarları uygulanabilir. Yazının güncellenmesi ya da değiştirilmesi gerekebilmektedir. Adresi değişimi de mecbur olurken farklı bir isimle yeniden Google aramalarında görüntülenmesi adına kullanımı söz konusudur. Eğer Canonical URL kullanımı olmadan doğrudan adres değişikliği yapılırsa Google indeks bilgileri boş yere silinmiş olur. Bundan dolayı eski linkin yeni bir link yönlendirmesiyle kullanımı eklenti açısından büyük bir yararı da beraberinde getirir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Churn Analizi Nedir?

all in one seo

Var olan Genel Ayarlar kısmındaki Schema.org kullanımı da diğerlerine kıyasla son derece büyük öneme sahiptir. Zengin snippet kullanımı açısından mutlaka aktif olması lazımdır. Arama motorlarında çok daha fazla bilgi olmasının sağlanması da ancak bu şekilde mümkün olur. Son olarak SEO pack ayarları için var olan “Önemli Olayları Kayıt Et” özelliği ise bazen kullanılabilir. Ancak ilerleyen süreçlerde çok fazla bir hacme ulaşılmasıyla site de şişme yapabileceği de unutulmamalıdır.

  • Ana Sayfa Ayarları kısmında ise hem başlık hem de meta açıklamaları nasıl olacağı soruları yanıt bulur. Bunlara ilişkin süreçler tamamlanır.
  • Başlık Ayarları bölümünde sayfa başlık biçimi, kategori başlık biçimi, yazı başlık biçimi, arşiv başlık formatı, yazar arşivi başlık seçimi, etiket seçimi, arama başlığı biçimi belirlenir.
  • Özel Yazı türü ayarları bölümünden yine seçimler yapılabilir.
  • Görünüm Ayarları kısmından da sütun etiketleri gösterilir.
  • Google Ayarları bölümünde Google Plus Profil üzerinden site bağlantılarının arama kutusunda gösterimi, tercih edilen site adını ayarlama, gelişmiş yazarlık seçeneklerinin olup olmaması belirlenir.

All İn One SEO Pack Performans

Var olan XML site haritasına dair ayarlar gerçekleştirilmektedir. İndeksleme aktif edilirken sıkıştırılmış site haritası oluşturulur ve sanal robots.txt bağlantıyla dinamik site haritası oluştur kutucukları işaretlenir. Sosyal Meta ve Görsel Ayarlar bölümünden doğru kaynak seçimleri de yine SEO pack performans ile ilgilidir.

SEO ile Google’da üst sıralara çıkmak için SEO Destek kategorisi yazılarımızı okuyabilirsiniz.

All in One SEO Nedir?

All in One, wordpress üzerinde ki sitelere hizmet vermekte olan bir eklentidir. Sitelerin SEO ihtiyaçlarını gidermek ve optimizasyon süreçlerini gerçekleştirmek adına kullanılmaktadır. WordPress’in en çok tercih edilen eklentileri arasında yer alır.

All in One Ücretli mi?

All in One ücretsiz olarak indirilebilecek bir eklentidir. Ücretsiz sürümü SEO alanında çok kapmsalı iyileştirmeler yapabilir ama kısıtlıdır. Ücretli sürüm ile tüm özellikler kullanılabilmektedir.

All in One SEO ile Yoast SEO Farkı Nedir?

İki eklenti de birbirine benzer hizmetleri sunmaktadırlar. WordPress SEO alanında başarılı sonuçlara imza atan bu eklentiler arasında çok ufak detay farkları bulunmaktadır. Ancak iki eklentinin aynı anda kullanılması tavsiye edilmez.

SEO Eklentileri Neden Gerekli?

SEO eklentileri kullanmak, web sitelerinizi arana motorlarında daha iyi sıralamalar elde etmek adına sizlere çok büyük avantaj sağlamaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: İşletme Büyütme Stratejileri: 8 Dijital Pazarlama Stratejisi

Yoast SEO Nedir?

Yoast SEO, wordpress siteleri için hazırlanmış olan bir optimizasyon eklentisidir.

SEO Olmadan Sıralama Elde Etmek Mümkün mü?

SEO çalışmaları olmadan, arama motorlarında sıralama elde etmek çok zordur. Rakiplerinizin gerisinde kalmanıza neden olabilir.

Twitter Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir