Instagram kullanımı

Alman Futbolculara Yeni Yaptırımlar

Koyduğu kurallar açısından en katı olarak bilinen ülkelerden biri herkesin bildiği gibi Almanya. Gerek çalışma koşulları gerekse de günlük yaşam kuralları açısından oldukça disiplinli olan Almanya’nın futbol ligi de oldukça disiplinli. Oynadıkları oyunun yanı sıra Bundesliga ekipleri kuralları da oldukça sıkı bir şekilde bağlı. İşte bu derece disiplinli bir lig olan Alman liginde disiplini arttırmak için yeni bazı çalışmalarda yapılmaya başlandı. Bu çalışmaların içerisinde futbolcuların yemek yeme planlarından tutunda sosyal medya kullanımına kadar her şeye yeni bir kural getiriliyor.

En son yaşanan Balotelli olayından sonra yeni kurallarda en çok üzerinden durulan konu futbolcuların sosyal medya kullanımı. Söz konusu olayda Liverpoollu futbolcu ırkçı sözlerin bulunduğu bir paylaşım yapmış ve sonunda federasyondan ceza almıştı olaydan sonra ise basında yer alan haberler futbolcuların sosyal medya hesaplarını bir kere daha gündeme getirmişti. Alman liginde yeni alınan karara göre ise bu sosyal medya kullanımına yönelik. Özellikle son dönemde kullanım artması futbolcular için yeni kurallar getirdi. Buna göre artık futbolcular çok fazla detay içeren paylaşımlardan kaçınacak ve başka takımlara her hangi bir sataşmada bulunmayacak. Bir devrim niteliğinde bulunan karar biraz farklı bir karar gibi gözükse de yine de sosyal medya kullanımını azaltacak gibi.

Alman Futbolculara Yeni Yaptırımlar
4.5 (89.83%) 59 votes

Bir önceki yazımız olan Göksel Düştü Sosyal Medya Sallandı başlıklı makalemizde Göksel, Göksel Instagram ve Instagram konuları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Marka Katılım Oranı Şaşırtıyor
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir