Almina İsminin Anlamı

Almina İsminin Anlamı

Almina isminin anlamı “al elma” bilinmektedir. Çok fazla kullanılmadığı için bu ismin anlamı ile alakalı net bir bilgi yoktur. Ayrıca hangi dilden geldiği konusu da net olarak bilinmektedir. “Al” kırmızı renk anlamına veya bir şeyin alınması anlamına gelmektedir. Bu nedenle Arapça olduğu konusunda tahminler vardır. Güzel bir anlamı olmasından dolayı genelde kız çocuklarına verilmektedir. İsmin rengi pembe olarak kabul görmektedir. Peki Almina ne demek?

Almina İsminin Sözlük Anlamı

Almina isminin birden fazla sözcük anlamı yoktur. Ancak ismi iki parçaya ayırdığımızda ortaya farklı anlamlar çıkabilmektedir. Bu sayede ismin anlamı açısından farklı yorumları görmek mümkün olur.

  • Al elma,
  • Mina dağına vuran akşam güneşi

Mina’nın anlamı elma olmasından dolayı anlam olarak bu çıkmaktadır. Mina aynı zamanda şeffaf şişe, camın ana maddesi, Arapça’da liman, iskele, Farsça da emaye anlamlarına gelmektedir. Tatarca, Estonca, Nepalce dillerinde anlamları bulunmaktadır. Korece de güzel, Japonca da aşk anlamları ile kullanılır.

Almina İsminin İstatistikleri

Almina isminin istatistikleri çok ilgi çekici olabiliyor. Çok fazla kullanılmamasından dolayı ülkemizde bu isme sahip sadece 6 bin kişi bulunmaktadır. İstanbul’da bu isme sahip 750’ye yakın kadın yaşamaktadır. Bu isim her 13765 kişide bir verilmektedir. Altı harften oluşan ismin her harfine bulunduğu sıralamada ki rakam vererek toplaması yapılabilir.

A:1 + L:15 + M:16 + İ:12 + N:17 + A:1 = 62

almina isminin anlamı

Almina İsminin Harf Analizi

Almina isminin harf analizi yapılarak bu ismin harflerinden doğan anlam rahatça ortaya çıkarılabilmektedir. Toplam 6 harften oluşan bu isim, “al:mina” olarak okunmaktadır.

  • A: Olaylara duygusal yönden bakarlar ve mantıklı düşünmeyi tercih ederler.
  • L: Sanatsal anlamda yeteneklidir ve bunu birçok farklı alanda göstermeyi tercih eder.
  • M: Başarılıdır, başarılı olmasını zeki karakterine bağlamaktadır. Ticaret konusunda hep ileri adım atabilir.
  • İ: Duygusallıkları ile dikkat çeker. Çabuk kırılır, hassas bünyeleri ile bunu hissettirirler.
  • N: Olaylara sağduyu ile yaklaşırlar. Bu nedenle altıncı hisleri geçilmiş olarak kabul edilir.
  • A: Mantıklı düşünürler ve olayları duyguları ile anlamaya çalışır.

Almina İsminin Özellikleri

Almina birleşik olarak çok fazla anlam ifade etmese de ikiye ayrıldığında birçok dilde kullanımı olan kelimeler olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünyanın her dilinde “mina” kelimesi ile alakalı farklı bir anlam mevcuttur. Bu isme sahip neredeyse hiçbir ünlü isim yoktur. Bunun bir nedeni de ismin ülkemizde çok az sayıda kadında bulunuyor olmasıdır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

İsim Anlamları ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Almina İsimli Ünlüler Kimlerdir?

Almina ismi ülkemizde yeni yeni popüler olmaya başlayan isimlerden biridir. Bu nedenle şu ana dek böyle bir ünlü ismi yoktur.

Almina Ne Demektir?

Almina kelime anlamı olarak; kırmızı elma ve kadın gibi ifadeler taşır. Ayrıca Türk efsanelerinde büyüten ve besleyen olarak da anlamları vardır.

Almina İsmi Caiz mi?

Almina isminin caiz olup olmaması konusunda görüş ayrılıkları bulunsada din alimlerinin büyük bir çoğunluğuna göre bu ismi koymak açısından herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Nedir hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir