Amazon’da Selfie dönemi

Amazon’da Selfie İle Ödeme Dönemi Başlıyor

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

İnternet üzerinden alışveriş yapılan sistemler günümüzde geleneksel alışveriş yöntemlerinin bile önüne geçmeye başladı. Geniş ürün yelpazesine rahatlıkla ulaşılabiliyor olması bunun yanında tek tık ile ürünün kapının önüne kadar getirilebiliyor olması e ticaret sistemlerinin kullanılmasının en büyük nedenleri arasında geliyor. Tabi her ne kadar internet üzerinden alışveriş yapılan sistemler bu kadar avantajlı olsa da özellikle güvenlik konularında da sorunlar çıkmıyor değil. En büyük güvenlik açığı ise ödeme işlemi sırasında ortaya çıkıyor. Genelde kredi kartı üzerinden ödeme sistemleriyle yürütülen ödeme işlemi sırasında yaşanan bir sorun ise kullanıcıların kişisel bilgilerinin çalınmasına neden olabiliyor.

Bu gibi durumlarda da ciddi oranlarda bir dolandırıcılıkla karşı karşıya kalınabiliyor. Tüm bu olumsuzlukları gidermek için dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Amazon’da yeni bir ödeme sistemine geçmeye hazırlanmaya başladı. Söz konusu ödeme yöntemi ise selfie olacak. Instagram’ın bir akımı olarak ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde dünyanın her yerine yayılan selfie akımının devreye sokulacağı yeni ödeme yönteminde kullanıcıların ise kişisel bir selfie çekmeleri istenecek. Kullanıcıların çektikleri selfielerde ise özel işaretler yapmaları istenecek. Mesela göz kırması gibi ekstra bilgilerin istendiği selfie çekiminin yapılmasının hemen ardından ise kullanıcının onay verdiği düşünülecek ve istenilen ürün için ödeme yapılmış olacak. Daha önce birkaç marka tarafından da denenen sistemin yakın zamanda ise hayata geçirilmesi düşünülüyor.

Amazon’da Selfie İle Ödeme Dönemi Başlıyor
4.4 (88.97%) 29 votes

Bir önceki yazımız olan Hande Erçel’den Veda Paylaşımı başlıklı makalemizde Hande Erçel, Hande Erçel Instagram ve Instagram gündem hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Yeni Reklam Modeli Nasıl Kullanılacak
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir