Amd Ekran Kartı Güncelleme

Amd Ekran Kartı Güncelleme

Amd ekran kartı nasıl güncellenir ve güncellenmemesi durumunda neler ile karşılaşılır birçok kişinin merak ettiği sorular arasındadır. Amd ekran kartı ayarlarının yapılması grafik performansını etkileyen bir unsur olduğundan oldukça önemlidir. Ayarların doğru yapılması kadar güncellemelerin de yapılmasına özen göstermek gerekmektedir. Aksi durumunda amd ekran kartı yeterli performansı gösteremeyecektir. Güncelleme işlemi yapılabilmesi için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Manuel ve otomatik olarak yapılabilecek güncelleme seçenekleri mevcuttur. Kişi kullandığı amd ekran kartı driver modeline göre bu işlemleri kolayca yapabilmektedir. Amd ekran kartı grafiksel hesaplamaların yapıldığı bir araç niteliğindedir. Bilgisayarda ki grafiklerin akıcı ve iyi görünmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle oyuncu bilgisayarlarının vazgeçilmez parçalarından biridir. Yüksek grafik gerektiren oyunların kasmadan akıcı bir şekilde oynanmasına olanak sağlayabilmesi için güncellemelerin düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Gerek ofis gerekse oyun bilgisayarlarının vazgeçilmez bir ekran kartı olan amd ekran kartı modelden modele performans açısından farklılık göstermektedir.

Amd Ekran Kartı Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Oyun optimizasyonu oldukça iyi olan amd ekran kartları manuel veya otomatik olarak güncellenebilmektedir. Yapılan güncellemeler performansı sürekli olarak yükseltmeye yöneliktir bu sebeple iyi bir bilgisayara sahip olmanın yolu amd ekran kartının güncellemelerin eksiksiz yapılmasından geçmektedir. Güncellemeler haftalık ve aylık olarak yapılabilir, bu süreçte yeni güncelleme olup olmadığının kontrol edilmesi gereklidir.  Bunun yanı sıra amd ekran kartı ayarları da güncellemeyi etkilediği için kontrol edilmelidir.

  • İlk olarak ekran kartının kontrol merkezine giriş yapılmalı ve ardından Crimson adı verilen kontrol merkezine tıklanması gereklidir. Amd ekran kartının güncellemesinin yapılması için Crimson kontrol merkezine girilmesi en önemli şarttır.
  • Sonrasında ana ekranda bulunan üst sekmelere tıklanmalıdır.
  • Açılan sekmede birçok ayar bulunmaktadır bu ayarlardan “Güncellemeleri Kontrol Et” seçeneğine girilmelidir.
  • Güncellemeleri kontrol etmek için açılan sayfada varsa güncelleme listesi görüntülenecektir. Ardından ekran kartı güncelleme denetleme işlemi yapılmalıdır.
  • Bu aşamada var olan güncellemeler otomatik olarak yapılacaktır.
  • Güncellemenin hız ayarı seçenekler bölümünden yapılabilmektedir. Kişi isterse hızlı yükleme ayarı seçeneğini kullanarak güncellemenin daha hızlı yapılmasını sağlayabilir.
amd ekran kartı

Eski Sürüm Amd Ekran Kartı Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Amd ekran kartı güncellemesi yaparken kartın eski sürüm olmadığından emin olmak gerekmektedir, eski modellerde oluşabilen belirli problemler sebebiyle güncelleme yapılamamaktadır. Crimson güncellemesi yapılamayan amd ekran kartlarının güncellemesi yapılmalıdır. Grafiklerin çok daha iyi görüntülenmesi için yapılan güncellemeler eski sürüme sahip modeller için farklı bir yol izlenerek yapılmalıdır.
Eski sürüme sahip modellere güncelleme yapılabilmesi için Amd drivers sitesi ziyaret edilebilir. Bu işlemi yaparken kullanılan amd ekran kartının hangi model ve numaraya sahip olduğu bilinmelidir. Siteye girildikten sonra seçenek kısmından ekran kartının modeli ve numarası bulunarak güncelleme işlemi yapılabilmektedir. Bu işlemlerin yapılması durumunda amd ekran kartı güncelleme işlemi başarıyla tamamlanmış olacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Word Sayfa Numarası Ekleme

Nasıl Yapılır kategorisi ile sorunlarınızı nasıl çözeceğinizi anlattığımız yazılarımızı okuyabilirsiniz.

AMD Kart Ne Demektir?

AMD kart, bilgisayarlarda kullanılan bir ekran kartı türüdür. Donanımsal bir üründür. Günümüzde ki en popüler ekran kartlarının arasında yer alır.

Ekran Kartım Güncel Olmazsa Ne Olur?

Ekran kartınızın yazılımsal bileşenleri güncel olmadığı durumlarda, kartınızı kullanırken donanımsal düşüklük yaşayabilir ve açmak istediğiniz uygulamalar için yetersizlik durumlarıyla karşılaşabilirseniz.

Ekran Kart Güncelleme Nasıl Yapılır?

Ekran Kartlarınızı güncellemek için ilk olarak kullanabileceğiniz kaynak AMD’nin kendi web sitesi olacaktır. Buradan kendi ekran kartı modelinizi şeçip, en uygun ekran kartı sürücüsünü güncel bir şekilde bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Nasıl Yapılır hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir