Amy Cole Instagram Verilerini Açıkladı

Instagram artık başlı başına küresel bir firma olarak değerlendirilmeye başlandı. Her ne kadar Facebook çatısı altında çalışıyor olsa da son dönemde attığı adımlarla beraber bir adım öne çıkarak çok daha fazla gündeme gelmeye başlayan sosyal medya uygulaması bu kadar çok gündeme gelmesiyle beraber kullanıcı sayılarını da bir hayli arttırmaya başladı. Son kullanım oranlarına göre resmi açıklamayla 500 milyon kullanıcı sayısını da aştığını belirten Instagram, sürekli olarak kullanıcı sayılarını da arttırmaya devam ediyor.

Dünya genelinde kullanıcı sayıları bu şekilde sürekli arış gösteren Instagram’ın gelişiminin ülkemiz için de aynı şekilde geçerli olduğunu da söylemek gerekiyor. Zira bugün itibariyle Instagram yöneticilerinden biri olan Amy Cole tarafından yapılan kullanıcı sayısı açıklamasıyla beraber aslında ülkemizde de Instagram’a ne kadar önem verildiği bir kez daha ortaya çıktı.

22 Milyon Kullanıcı Sayısı

Amy Cole tarafından yapılan açıklamada en çok dikkat çeken ise ülkemizdeki Instagram kullanıcı sayısı oldu. Zira yapılan açıklama ile beraber Instagram kullanıcı sayılarının 22 milyonu bulduğu belirtildi. Ülkemizde 22 milyon kullanıcısı olan Instagram’ın son 1 yıl içerisinde kullanıcı sayısı konusunda da iki katı bir büyüme gösterdiği de ortaya çıkmış oldu. Sadece bireysel olarak değil bunun aynında işletmeler bazında da ülkemizdeki kullanım oranları sürekli artmaya başlayan Instagram’ın en önem verdiği ülkelerden birisinin de artık Türkiye olmaya başladığını da söylemek mümkün.

Amy Cole Instagram Verilerini Açıkladı
4.5 (89.41%) 474 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Beğenilerini Görünmez Konuma Getirme başlıklı makalemizde Instagram ayarları, Instagram beğenileri ve Instagram Beğenileri gizleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  İrem Derici Eşini Instagram Hesabından Fırçaladı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir