Android Instagram

Android İçin Yeni Güncelleme Yolda

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Son dönemde dünya üzerinde en çok kullanılan işletim sistemi Android işletim sistemi. Akıllı telefonlar ve tabletler ile beraber hayatımıza girmeye başlayan Android teknolojisi şu günlerde dünyayı sarmayı başarmış durumda. Haliyle bu durum Android’in casus yazılımcıların hedefi haline gelmesine neden oluyor. Geçtiğimiz günlerde de bu yönde bir haber yayınlandı. Yayınlanan habere göre Word belgesi üzerinden Android sistemine girebilen yeni bir solucan virüsü ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu virüs birçok kullanıcının Facebook, Instagram ve Twitter gibi hesaplarını ele geçirdi. Hal böyle olunca işletim sisteminin bu açığını kapatmak için yeni güncellemeler yayınlanmaya başladı.

Birçok marka akıllı telefonları için sistemin açılmasıyla beraber ufak bir güncelleme yayınladı. Kullanıcıların haberi olmadan yüklenen küçük güncellemelerin şuan için hangi markalara verildiği bilinmiyor. Ama akıllı telefon devlerinin bir bir bu tarz bir güncelleme yayınlayacağı da kesin. Zira söz konusu yeni virüslere karşı bu tarz bir koruma sistemi uygulandığı da biliniyor. Android 6.0 için yeni virüsün kullandığı açığın kapatıldığını da şimdiden söyleyelim. Özellikle sosyal medya hesaplarına saldıran virüsün kimin tarafından yayınlandığı ise bilinmiyor. Zira bu konuda birçok hackerın olduğunu ve sürekli Android platformunda bu tür sıkıntıların sürekli yaşandığını söylemek gerekiyor. Kullanıcılara bu konuda yapılabilecek en iyi öneri ise güvenmedikleri yazılımları yüklememeleri olacak. Birçok casus yazılım bu şekilde yayılıyor.

Android İçin Yeni Güncelleme Yolda
4.5 (89.62%) 424 votes

Bir önceki yazımız olan Nicki Minaj Instagram’da Yayınladığı Video İle Tepki Çekti başlıklı makalemizde Instagram gündem, Nicki Minaj ve Nicki Minaj Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Facebook’a Artık Gizlenerek Giriş Yapılıyor
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Android İçin Yeni Güncelleme Yolda” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir