Angelina Jolie

Angelina Jolie

İçindekiler

Angelina Jolie gümüş perdeyi süsleyen en göz alıcı ve yetenekli aktrislerden biridir. Angelina Jolie, dünyanın en tanınmış aktrislerinden biri ve kariyeri boyunca, yıldız hitleri ve ikonik sinema parçaları haline gelen filmlerde rol aldı. Son zamanlarda, Jolie sadece filmlerde rol almaktan kaçındı. Son on yılda, Angelina Jolie sadece filmlerde değil, aynı zamanda kendi projelerini yönetmeye ve hayırsever çalışmalarını artırmaya başladı. İşte dönem dramalarından animasyonlu gişe rekorları kıranlardan kült klasiklerine ve çok daha fazlasına Angelina Jolie filmleri:

  • Mr. & Mrs. Smith (6.5/10)

Mr. & Mrs. Smith muhtemelen daha senaryo üzerindeyken ekran dışında manşetlere taşındı ve filmin başarısı kendisi için gerçekten konuşulur hale geldi.

Yaklaşık yarım milyon IMDb oyu ile, şiddet yoluyla sorunlarını çözen mutsuz evli iki suikastçının hikayesi izleyicilere büyük bir akor vurdu. Jolie filmde Jane Smith’i canlandırıyor, kocası John’un da profesyonel bir katil olduğu hakkında hiçbir fikri olmayan biri. İkisi nihayet birbirlerinin gerçek kimliğini keşfettiğinde, bir kedi ve fare vuruşu, yüksek oktanlı bir aksiyon gösterisi ile sonuçlanır.

  • The Bone Collector (6.7/10)

Angelina Jolie ve Denzel Washington, The Bone Collector 2001’de piyasaya sürüldüğünde oldukça güçlü bir eşleşme olduklarını kanıtladılar.

Filmde Jolie, kıdemli ortağı Lincoln Rhyme (Washington) bir hastane yatağında kaldığında daha fazla sorumluluk alması gereken genç bir dedektif olan Amelia Donaghy’yi canlandırıyor. Rhyme, NYC’de bir seri katili yakalamak için intihar amaçlı biridir, ancak Donaghy’nin yardımı olmadan bunu yapamaz.

  • Gia (7.0/10)

Bugüne kadarki en seksi ve boğucu rollerinden birinde, Jolie gerçek hayatta eroin bağımlısı moda modeli Gia Carangi olarak izleyici kazandı. HBO filmi ayrıca Jolie’nin Televizyon İçin Yapılan Sinema Filminde En İyi Performans ödülünü de içeren iki Altın Küre kazandı.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: GSM Nedir?

Biyografik filmde, Gia’nın uyuşturucu katkısı moda dünyasında muzaffer yükselişi ve trajik düşüşü kronikleşiyor. Birkaç buharlı aşk ilişkisi içeren cinsel karşılaşmaları da filmde yer alıyor.. Gia’nın AIDS’ten ölen ilk kadınlardan biri haline gelmesinin üzücü olmasına rağmen, Jolie performansı ile haritaya damgasını vurdu.

angelina jolie filmleri

Animasyon Filmi

  • Kung Fu Panda Series (7.3/10)

Her üç filmde de 7.3 / 10’luk bir toplam puanı ile, Kung Fu Panda serisinin şimdiye kadarki Angelia Jolie filmler arasında olduğuna şüphe yok.

Dizi, eski dövüş sanatına katılmak zorunda kalan tembel bir Panda ayısı olan Jack Black’i sevimli bir Po olarak canlandırıyor. Öngörülmeden, Po, Jolie’nin Tigress’i de dahil olmak üzere bir avuç eğiticiye dönmelidir. Film, Jolie’nin komedi yeteneklerini geniş bir aile filminde parlaması için nadir bir fırsat sunuyor.

  • Changeling (7.7/10)

1920’lerde Los Angeles’ta geçen film, yaşlı annesi Christine Collins’in (Jolie) kayıp çocuğunu bulmak için umutsuz olmasını konu alıyor. LAPD çocuğunu bulduğunu iddia ettiğinde, Christine kalbindeki çocuğun bir sahtekar olduğunu bilir. Çıldırtıcı bir gizemde harika bir performansla Changeling, Jolie’nin en iyi filmi. Angelina Jolie filmleri ile keyifli vakitler geçirmeniz dileğiyle.

Nedir kategorisi yazılarımız ile sosyal ve güncel tüm konulara erişebilirsiniz.

Angelina Jolie Kimdir?

Angelina Jolie, 1975 yılında dünyaya gelmiş olan Amerikalı film yıldızıdır. Romatik ve Aksiyon türlerinde yakaladığı başarı ile üne kavuşmuştur.

Angelina Jolie İlk Filmi Hangisidir?

Angelina Jolie çok genç yaşta oyunculuk kariyerine başlamıştır. 7 yaşında babasının filminde rol oynamıştır. Daha sonra ise 18 yaşında ilk gerçek filminde Cyborg 2 filminde rol almayı başarmıştır.

Angelina Jolie Ödül Aldı mı?

Angelina Jolie, onlarca ödül için aday olarak gösterilmiştir. Bu adaylıklardan Emmy, Altın Küre, SAG dallarında ödüller kazanmıştır. 2000li yılların başında kariyerinde zirve yapmış ve art arda ödüller kazanmıştır.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Nedir
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir