Anime Önerileri

Anime Önerileri

Özellikle Japon anime filmler oldukça popüler olurken bu alanda farklı ülkelerin ortaya koyduğu çalışmalarda vardır. Sadece çocuklar için değil, ilgilisine çok farklı bir dünya yaratması, heyecanlı ve eğlenceli olması, kendine ait kurallara sahip olması da anime dünyasının ilgi çekmeye devam etmesini kaçınılmaz kılar. Son derece farklı güçlere sahip karakterlerin ortaya koydukları mücadeleler, yaşantılar ya da farklılıklar anime dünyasını zenginleştirmektedir. Peki, tüm bunlarla birlikte en iyi animeler listesini sizler için derledik.

En İyi Animeler Listesi

  • Fairy Tail

17 milyonluk Fiora konu alınırken her türlü durum büyüyle çözümlenmektedir. Son derece eğlenceli anime önerileri arasında bulunması da bundan kaynaklıdır. Tarım ürünleri ticareti söz konusu olurken 2009 yılında başlayan bu macera dolu hayat bölümler boyu sürmüştür. Lonca ismindeki grupların birbirleriyle olan savaşları ve mücadeleri ise aralıksız bir şekilde devam eder.

  • Sword Art Online

Sanal gerçekliğin başlamasyıla birlikte çok daha ileri teknolojinin kullanıldığı bu anime türünde kahramanlar oyun içinde çok farklı hale gelir. Basit bir eğlence oyunu olarak görülmesine karşın bir anda sistemin hacklenmesi sonucu insanların oyun içinde kalmasıyla macera başlar.

  • Angel Beats

Daha çok komik öğelere sahip olup dram türündeki bir anime olurken yıllar boyu sürmüştür. Bazı bölümler güldüren bazıları ağlatan anime serisinin İMDB puanı ise 8.8 ile oldukça yüksektir.

  • Mirai Nikki

2011 yılında başlayıp yıllarca devam eden anime filmler listesinde yerini alan Mirai Nikki, cep telefonundaki günlüğe kayıt yapar. İlerleyen zamanda yaşayacaklarını görebilme özelliği ise bambaşka bir dünyanın kapılarını açar.

  • Toradora

Komedi türündeki bir anime serisi olmakla birlikte en iyi anime filmleri arasında gösterilmeye devam etmektedir.

en iyi animeler

En Çok İzlenen Animeler

Müzikleriyle dünya çapında bir yer elde etmiş Tokyo Ghoul hali hazırda en çok izlenen anime filmler arasında yer alırken etkileyicidir. Büyük hayran kitlesine sahip 91 Days ise polisiye animelerin en başarılısı konumundadır. Korku öğelerinin çok daha fazla olduğu Elfen Lied ise sürükleyici kurgusuyla çok izlenen animelerin en eskilerindedir. Absürt tarzı sevenler için ise Kill La Kill anime filmi önerilirken Avrupa’da da yaygın olmasıyla tanınır. (IMDB Anime List)

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: İçerik Pazarlaması Nedir?

En iyi animeler listesinde bulunmayı çoktan hak eden Durarara, günümüz Japonya’sına bakış atar. Gizli grupları araştırmaya başlayan 3 genç kızın başına gelenleri konu alır. Her ne kadar çok daha karmaşık kurguya sahip olmasına karşın her bölümde çok etkileyici bir anlatım vardır.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood belki de en başarılı anime dizisidir. Anne ve babalarının ölmesinden sonra çok daha yakın olmaya başlayan kardeşlerin hikayesi anlatılır. Simya işiyle uğraşmalarına karşın en büyük yasak olarak kabul edilen ölümü geri çevirmeye çalışmaları büyük olayları da beraberinde getirir. Mistik güçlerin etkisiyle cezalandırılan kardeşler hayatlarına bu şekilde devam eder. Küçük kardeşin bedeni olmazken büyük kardeş ise bir bacağı ve kolunu kaybetmiştir. Ancak durumu çözmek için simyanın en önemli değeri felsefe taşının peşine düşerler ve macera başlar.

Genel konular hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz kategorimizi takip ederek güncel konuları takip edebilirsiniz.

Anime Nedir?

Animeler genellikle Asya kültüründe yoğun olarak karşılaşılan film türleridir. Animasyon vari görüntüler nedeiyle animasyonlar ile karıştırılasa da temel olarak Manga kültürüne dayanır ve profesyonel çizimler ile hazırlanır.

Anime Ne Zaman Ortaya Çıkmıştır?

Animeler, 1900’lü yılların balında, Japon film yapımcıların girişimleri ile ortaya çıkmıştır. Japon mangalarının sinemaya uyarlanması sonucunda ortaya çıkmış olan bu sanat eserleri genellikle kısa kesitler halinde izleyicilere sunulmuştur.

Manga Nedir?

Mangalar Japon kültüründe çok önemli bir yeri olan, Avrupa kültüründe ki Çizgi Romanlar ile örtüşen kültürel hikaye örgülerine dayanan çizimlerdir.

Genel hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Genel
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir