Ankara Saldırısı Ünlülerin Tepkileri

Ankara Saldırısı Ünlülerin Tepkileri

instagram takipçi satın al instatakipci

Dün akşam saatlerinde son zamanlarda yapılan en büyük terör saldırılarına bir yenisi daha eklendi. Ankara saldırısı ünlülerin tepkileri gecikmedi ve sosyal medyada tepkilerini dile getirdiler. Hain saldırı sonrasında ise birçok kişi hayatını kaybetti. Aralarında ünlü isimlerinde bulunduğu hayatını kaybedenlerin listesi ise uzamaya başladı. Zira hastaneye kaldırılan ağır yaralılardan da kötü haber geldi ve ölü sayısı son olarak 37’ye yükseldi. Yaşanan hain saldırı sonrasında tüm sosyal medya platformlarında da gündem hain saldırı oldu. Birçok isim saldırıyı lanetleyen açıklamalar yaparken ünlü isimlerde yaşanan olaya sessiz kalmadı.

Instagram üzerinden yaşanan olayla ilgili duydukları üzüntüyü dile getiren birçok ünlü isim sosyal medyanın da gündemine oturdu. Yaşanan olayla ilgili paylaşımlar yapan ünlüler ve paylaşımları ise şöyle;

Yaşanan Olayla İlgili Olarak Ünlülerin Tepkileri

Arda Turan;

“Ulan yüreğimiz yanıyor be”

Özge Ulusoy;

“Yine korkuyla babamı aradım. Telefon düşmedi ama o anda aklıma ne korkunç şeyler düştü. Sesini duydum, rahatladım. Peki, bu gece o telefonun öbür ucundan iyiyim kelimesini duymayanlar ne yapacak? Teröre bir son verilmeli, bunun bir yolu bulunmalı. Resmen savaşın içindeyiz. Memleketime yazık oluyor. Lanetliyorum bu korkunç saldırıyı yapan cani sapıkları.”

Çağla Şikel;

“Biz çocuklarımızı her gün patlama olan bir ülkede korkuyla yetiştirmek istemiyoruz. Sorumluları her kimse artık onları kınamakla yetinmek de istemiyoruz.  Huzur istiyoruz, barış istiyoruz, medeniyet istiyoruz.”

Esra Erol;

“Ya sabrı çoktan geçtim. Sabır kalmadı kalbimde, dilimde lanet sözcüklerinden başka. Yazık! Rabbim acılı ailelere sabır versin Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.”

Acun Ilıcalı;

“Ankara’da meydana gelen saldırıda kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Başımız sağ olsun”

Alınan tüm önlemlere rağmen haince yapılan terör saldırılarının bir türlü önüne geçilemiyor. Zira artık büyük şehirlerde çok sık terör saldırıları gerçekleştirilmeye başlandı. Son olarak en çok saldırı yapılan şehir ise başkentimiz Ankara oldu. 1 yıl içinde üç ayrı yerde yapılan bombalı saldırlar sonrasında birçok vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Son olarak 25 gün önce ise askeri servis araçlarına bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmişti. Yapılan bu saldırının yaraları henüz yeni yeni sarılmaya başladığı günlerde ise bir kara haber daha geldi. Yapılan saldırının üzerinden henüz 1 ay geçmeden bir saldırı daha yaşandı. Henüz detaylar belli olmasa da terör örgütü tarafından yapılan saldırı sonrasında birçok kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Durumuna Baktığımı Görmesin 2019

Bununla beraber patlamadan hemen sonra bölgede bulunan görgü tanıkları tarafından görüntüler servis edilmeye başlandı. Hemen yayın yasağı gelmesine rağmen sosyal medyada vahşetinin izlerinin paylaşılması engellenemedi. Ardı ardına gelen paylaşımlarla Facebook ve Twitter’da başa çıkamayınca mahkemeden şok bir karar geldi. Saldırıya ilişkin fotoğraflar nedeniyle mahkeme sosyal medya uygulamalarına erişimi engelledi. Süre belirtilmeksizin getirilen yasağın ardından olay yerine ilişkin paylaşımlar yapılmaması istendi. Bu konuda da kullanıcıları uyaran yazılar yayınlanmaya başladı. Bu şekilde paylaşımlar yapanların ise izleneceği bilgisi alındı. Yasağın ne zaman kalkacağı konusunda ise net bir açıklama yok.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/oto-begeni

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Ankara Saldırısı Ünlülerin Tepkileri
4.5 (90.06%) 177 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir