Instagram turizm

Antalya Turizm Kongresinde Sosyal Medyanın Etkisi Üzerinde Duruldu

Turizm sezonuna şimdiden hazırlıklar yapılmaya başlandı. Bu alanda düzenlenen kongrelerde alınan kararlar ile yaz döneminde yapılacak olan turizm faaliyetleri de düzenlenmeye başladı. Bu bağlamda düzenlenen Antalya Turizm kongresi de büyük ilgi topladı. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Yusuf Hacısüleyman’ın konuşmaları ile başlayan Kongre’de ana konu tatil ve turizme olan ilginin artması oldu. Yusuf Hacısüleyman’ın da konuşmasında yer verdiği konuya ilişkin açıklamalarda başkan artık artan talepten dolayı önemli yerlere randevu ile turist gitmeye başlayacağını dile getirdi. Böyle bir çalışmanın ne şekilde gerçekleşeceği konusunda henüz net bir bilgi verilmese de bu konu ile ilgili sosyal medyadan yararlanılacağı da belirtildi. Yapılan açıklama da bu konu üzerinde büyük bir çalışma başlatıldığını söyleyen başkan gezilecek yerlerin sosyal medyadan takip edileceğini söyledi.

Bu projeye göre Instagram, Facebook gibi sosyal medya platformlarında turistik yerlere ilişkin bazı önemli sunumlar hazırlanacak. Turistik alanlara giden insanlar akıllı telefonlara yüklenen bir uygulama ile istedikleri yerin bilgisini telefonuna okutabilecek. Bu aşamadan sonra okutulan turistik merkezin 360 derecelik gezi görüntüsüne ulaşılabilecek. Sosyal medya üzerinden yapılacak olan bu girişim kısacası gezmek istenen yerin tamamen tüm ayrıntıları ile telefondan incelenmesine olanak sağlayacak. Bunun için oluşturulan Instagram sayfası da projenin hayata geçmesi ile açılacak. Bir broşür şeklinde oluşturulan bu uygulama için Başkan Hacısüleyman da bir takım açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında;  “Hep şirket perspektifinden yola çıkar, kendi yaptığımızı satardık. Artık devir değişti. Müşteriden başlamamız ve müşteriyle sonlandırmamız gerekiyor. Müşterinin talep göstereceği ürünü ortaya koymamız gerekiyor, taleplerinin öne alınması gerekiyor “ifadelerini yer veren başkan gelecekten umutlu olduklarını belirtti.

 


Bir önceki yazımız olan Selfie Çubuklarına Ağır Ceza başlıklı makalemizde Güney Kore, instagram ve Selfie hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir