Antivirüs Programları

Antivirüs Programları

Hemen her konuda her gün milyonlarca içeriğin dahil olduğu sanal ortamda dolaşmak çoğu zaman riskli olurken antivirüs programları sayesinde güvenli kullanım yapılabilmektedir. Güvenlikli olmayan sitelere girilmesi veya yapılacak küçük bir indirme sonucunda dahi bilgisayarlarda çok büyük zararlar ortaya çıkabilir. Kötü spam gönderimleri yaygınlaşırken aynı zamanda kötü antivirüs programları kullanımı da bir başka tehlikeli unsurdur. Bundan dolayı sizler için en iyi ücretsiz antivirüs programı hangisidir diyerek yola çıktık ve bir derleme yaptık.

Ücretsiz AntiVirüs Programları

  • Avira Antivirüs

Halihazırda kullanımı son derece zahmetsiz olurken arayüzü de yeterli ölçüdeki Avira ücretsizler arasında en iyilerdendir. En önemli özelliklerinin başında ise bilgisayar içi şüpheli hareketlerin tamamını anlık incelemesi gelir. Reklam ve casus yazılımların kolay bir şekilde tespit edilmesi de en iyi antivirüs programı olabileceğini gösterir niteliktedir. Bilgisayardaki tüm dosyaların günlük ya da haftalık olarak taraması yapılır, var olan zararlı yazılımları kaldırır.

  • Avast Antivirüs

Zararlı yazılımların yanı sıra, güvenlik açısından zaafiyet oluşturacak programların tespiti açısından da Avast tercih edilebilir. Hemen hızlı bir şekilde antivirüs programı indir diyerek var olan olanaklarından yararlanabilirsiniz. Bilgisayara bağlanacak diğer cihazlar içinde taramalar geçerlidir.

  • Bitdefender Antivirüs Free Edition

Çalışan uygulamaların hemen hepsinin her an kontrol altında tutmasıyla öne çıkan ücretsiz antivirüs programıdır. Üst düzey zararlı yazılımların tespiti gerçekleşir, hırsızlık durumlarına karşı aşırı duyarlıdır. Güvenli şifre yönetici ve buna ilave olarak web kamerası koruması bulunur. Birçok testlerle ne kadar üstün bir hizmet sunduğu görülen Bitdefender Antivirüs Free Edition rahatlıkla tercih edilebilir.

  • Panda Free Antivirüs

Kullanım açısından en cazip antivirüs programı olmasının ötesinde kurtarma kiti oldukça elverişlidir. İstenilen zamanda bilgisayarda çok kritik temizlemeler yapar ve onarma sonrasında istenilen dosyalar kurtarılır. Güzel yanlarından bir başkası ise otomatik işleyişle korumanın süreklilik taşımasıdır. Ücretsiz olarak indirilerek kuruluma başlanır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: İçerik Pazarlaması Nedir?

  • Comodo Free Antivirüs

Piyasa özelinde en iyilerden olmasıyla birlikte kapsamlı Windows sürümlerine uygun olan Comodo ücretsiz olarak tercih edilebilir. Sizler normal işlerinize devam ederken arka planda tespit edilen zararlı yazılımlar yine arka planda olacak şekilde temizlenir. Bunun bildirimi yapılırken sizler herhangi bir tarama işlemi yapmaksızın faydalanırsınız. İndirilen tüm dosyalar için otomatik yazılım tarama var olurken en iyi antivirüs programı olarak da dile getirilebilir.

  • Baidu Free Antivirüs

Ödüllü olmasıyla en iyi ücretsiz antivirüs programı listesine dahil olan Badiu, bulut bilişim sistemiyle hızlı yönünü ortaya koyar. Programın indirilmesiyle farklı tarama modülleri görülür. Hızlı tarama haricinde bilinçli olarak belirli bölgeler içinde taramalar başlatılabilir.

ücretsiz antivirüs programları

Windows Antivirüs Programı

  • Windows Defender Microsoft Security

Farklı antivirüs programları var olmakla birlikte istenmesi durumunda bizzat Windows tarafından geliştirilmiş yazılımlarda mevcuttur. Ücretsiz bir şekilde yüklenen antivirüs programıyla etkili bir hizmet alabilirsiniz. Windows Defender tam anlamıyla ücretsiz olurken indirilen zararlı yazılımların tespitinde herhangi bir güvenlik zaafiyeti oluşmamaktadır. Bu konuda azami dikkat mevcuttur. Arka planda her daim aktif olması da diğer programlardan ayrı tutulmasını beraberinde getirir. Virüslerin devamlı olarak gezebileceği bilindiği için karantina süreci de uygulanır. Böylelikle hangi dosyalarda hangi zararlı yazılımların olduğu bilgisi paylaşılır. Sonrasında karantina altındaki virüslerin silinmesi için bildirim gerçekleşir. Haftalık, günlük ya da aylık olarak büyük çaplı taramalar yapılabileceği gibi doğrudan sistem içinden atılmaları da problemsiz gerçekleşir. (Windows Destek)

  • Kaspersky Free

Antivirüs programı denilince akla gelenlerden olan Kaspersky ücretsiz sürümüyle de bilgisayarlarda yeterli düzeyde koruma sağlıyor. Kişisel bilgilerin tamamı zarar görmeden kullanılırken diğer programlardan en büyük farkı ise işlem hızıdır. Tüm sistemlerde sorunsuz olarak Kaspersky kullanılabilmesi de çok daha geniş bir alanda tercih edilmesini beraberinde getirir.

Genel kategorisi ile tüm güncel konular hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Antivirüs Programları Ne İşe Yarar?

Antivirüs programları, bilgisayarları zararlı yazılımlardan korumak adına bilgisayara kurulan programlardır. Bilgisayarınıza bulaşıcak olan virüslerden korunursunuz.

Antivirüs Programı Ücretlimidir?

Antivirüs programları ücretli veya ücretsiz olarak bulunabilmektedir. Genelde yıllık abonelikler olarak ücret talep edilmektedir.

En İyi Antivirüs Programları Nelerdir?

Sizlere sunduğumuz blog yazımız üzerinden antivirüs programları ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Müslüm Gürses

Nedir hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Genel
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir