Apollo Uygulaması Instagram’da

Apollo Uygulaması Instagram’da

Instagram’da fark yaratmak oldukça önemli bir kriterdir. Takipçi kazanmanın, etkili ve Instagram tarafından değer gören bir sayfa oluşturmanın en temel adımı sıradanlığı geride bırakmak ve kaliteli paylaşımlar yapmak. Tabii ki doğal olmalı ve hesabınızda kendinizi, zevklerinizi ve beğenilerinizi yansıtacak şekilde paylaşımlar yapmak oldukça önemlidir ancak bunu yaparken farklı renkler kullanmak ve profilinizi canlandırmakta öne çıkmanızı sağlaması açısından bir hayli değerlidir. Bu noktada paylaşımlara renk katmak adına birçok yardımcı uygulama kullanıldığını görüyoruz. Bir dönem akım haline gelen Prisma, Lapse uygulaması gibi daha önce birçok örnek gördük. Şimdi ise Apollo Uygulaması gündemde olan düzenleme uygulamalarından bir tanesi olarak dikkat çekiyor.

Apollo Uygulaması Nedir?

Instagram paylaşımlarını çok daha eğlenceli ve ilgi çekici hale getiren uygulamanın özelliklerinden söz etmeden önce Apollo Uygulaması için bir tanımlama yapalım. Akıllı telefonlar için özel olarak geliştirilen uygulamada, portre modu çekimlerini daha iyi hale getirebiliyorsunuz. Kullananların bileceği gibi Instagram’a da yazılımsal olarak bir portre modu eklendi.

Odak fotoğrafın netleştirilmesi, arka planın bulanıklaştırılarak, odağın daha net hale getirilmesini sağlayan sistem ilk olarak iPhone modellerinde kullanılmıştı. Donanımsal olarak iPhone 7 serisinden sonra kullanılan bu özellik için geçerli olan Apollo Uygulaması, portre çekimlerine müdahale etmenize izin veriyor. Burada bir kötü haber verelim. Uygulama sadece iOS için yayında ve ne yazık ki ücretli bir uygulama.

Aydınlatma Özellikleri

Apollo Uygulaması ile işte bu portre çekimlerinizde özel ışıklandırmalar yapabiliyorsunuz. Prisma uygulamasında olduğu gibi özel bir filtre sistemi oluşturduğunuzu söyleyebiliriz. Portre çekimleri sırasında uygulamayı kullanarak fotoğrafları gerçek zamanlı olarak aydınlatabiliyor ve farklı ışıklandırma gölgeleme işlemlerinizi yapmanıza olanak sağlanıyor. iOS özel olarak gelen uygulamanın, bir nevi özel ışık filtreleri sağladığını söylemek yanlış olmaz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Bugün Aktif Ne Demek?

Apollo Uygulaması

Uygulamanın sunduğu ayrıcalıklardan da söz edelim. iPhone 7 Plus ve iPhone X ve iPhone 8 Plus akıllı telefonlarında kullanılan uygulama, çift kameranın nimetlerinden yararlanıyor. Bu telefon modellerinde çift kamera sayesinde portre modu bir derinlik algısı oluşturuyor. Apollo uygulaması da bu derinlik algısı verilerini kullanıyor ve bu verilere göre sizin farklı düzenlemeler yapmanıza izin veriyor. Işık kaynağı değiştirme, gölgeleme, renk düzenlemeleri, parlaklık ayarları gibi birçok ayarı yapabiliyorsunuz.

Instagram’da bu şekilde çok fazla paylaşım yapılması ve uygulamanın Prisma gibi en çok indirilenler arasına girmesi nedeniyle merak eden kullanıcılar için Apollo Uygulaması ele aldık. Uygulamanı kullanımı ve daha sormak istediğiniz bilgiler olursa, yorum bölümünden sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Benzeri uygulamaları aktarmaya ve Instagram paylaşımlarınızı zenginleştirecek olan paylaşımlara devam edeceğiz. Takipte kalın.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir