Apple Store Instagram

Apple Store En Çok İndirilen Uygulamaları Açıkladı

Teknolojinin son 10 yılda en büyük temsilcilerinden biri olan Apple, özellikle akıllı cihaz teknolojisinde son zamanlarda büyük bir atılım yaptı. Iphone serisinin yanı sıra tablet serileriyle de tercih edilen en büyük firmalar arasına giren Apple kullanıcılarına da kendi uygulamalarını sunarak çok daha kalıcı bir kitle oluşturmayı amaçlıyor. Bununla beraber kullanıcıları da koruma amacı olarak uygulama kullanımını sınırlayan Instagram genelde sadece kendi Store mağazalarından uygulama indirmeye izin veriyor. Hal böyle olunca birçok Apple kullanıcısı Store marketten uygulama indirmeyi tercih ediyor. Bunun yanında indirilen uygulamalar arasında en çok merak edilen ise indirilme oranları.

Zira hangi uygulamanın ne kadar sıklıkla indiriliyor olması Apple Store’da neyin daha popüler olduğunu da ortaya koyuyor. Bu nedenle düzenli olarak da en çok indirilen uygulamalar açıklaması belli aralıklarla yapılıyor. En son yapılan açıklamada da yine sıra değişti. Her zaman olduğu gibi sosyal medya uygulamaları baş sıraları alsa da yerlerinin sürekli değiştiğini söylemek gerekiyor. Bu bağlamda ilk 3 sırada yer alan sosyal medya uygulamaları ise tek elde yani Facebook’a ait Instagram ve Messenger uygulamaları. Sadece liste sıraları değil indirilme oranları da büyük ölçüde artan uygulamaların Apple Store’un uygulama zirvesinde yer aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu nedenden mi bilinmez ama Instagram, Facebook gibi uygulamalarda Apple’a büyük oranda destek vermeye başladı. Zira yeni cihazlar daha çıkmadan uyumlu hale getirilmiş sosyal medya uygulamaları yayınlanıyor.

Apple Store En Çok İndirilen Uygulamaları Açıkladı
4.5 (89.26%) 497 votes

Bir önceki yazımız olan Ajda Pekkan Youtube Kanalı Açtı başlıklı makalemizde Ajda Pekkan, Ajda Pekkan Instagram ve Ajda Pekkan Youtube hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Masaüstü Sürümü Instagram Kullanımını Nasıl Değiştirdi?
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir