Apple Store Instagram

Apple Store En Çok İndirilen Uygulamaları Açıkladı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 2 Dakika

Teknolojinin son 10 yılda en büyük temsilcilerinden biri olan Apple, özellikle akıllı cihaz teknolojisinde son zamanlarda büyük bir atılım yaptı. Iphone serisinin yanı sıra tablet serileriyle de tercih edilen en büyük firmalar arasına giren Apple kullanıcılarına da kendi uygulamalarını sunarak çok daha kalıcı bir kitle oluşturmayı amaçlıyor. Bununla beraber kullanıcıları da koruma amacı olarak uygulama kullanımını sınırlayan Instagram genelde sadece kendi Store mağazalarından uygulama indirmeye izin veriyor. Hal böyle olunca birçok Apple kullanıcısı Store marketten uygulama indirmeyi tercih ediyor. Bunun yanında indirilen uygulamalar arasında en çok merak edilen ise indirilme oranları.

Zira hangi uygulamanın ne kadar sıklıkla indiriliyor olması Apple Store’da neyin daha popüler olduğunu da ortaya koyuyor. Bu nedenle düzenli olarak da en çok indirilen uygulamalar açıklaması belli aralıklarla yapılıyor. En son yapılan açıklamada da yine sıra değişti. Her zaman olduğu gibi sosyal medya uygulamaları baş sıraları alsa da yerlerinin sürekli değiştiğini söylemek gerekiyor. Bu bağlamda ilk 3 sırada yer alan sosyal medya uygulamaları ise tek elde yani Facebook’a ait Instagram ve Messenger uygulamaları. Sadece liste sıraları değil indirilme oranları da büyük ölçüde artan uygulamaların Apple Store’un uygulama zirvesinde yer aldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu nedenden mi bilinmez ama Instagram, Facebook gibi uygulamalarda Apple’a büyük oranda destek vermeye başladı. Zira yeni cihazlar daha çıkmadan uyumlu hale getirilmiş sosyal medya uygulamaları yayınlanıyor.

2015 yılının bitmesine çok kısa bir süre kala yıl içerisinde sosyal medya ve akıllı telefon verileri açıklanmaya başladı. Her sene olduğu gibi bu sene de Instagram ilk davranan uygulama oldu ve en çok beğenilen 2015 fotoğraflarını açıkladı. Instagram’ı ise şimdi Apple izliyor. Dev teknoloji firması tüm akıllı cihazlarının bağlı olduğu Apple Store uygulama mağazasına ait verileri açıkladı. Zira bu veriler İOS işletim sistemi istatistikleri için oldukça önemli. Çünkü Iphone telefonların sadece kendi mağazalarından uygulama kabul ettiği biliniyor. Bu durumda da uygulama sıralamaları akıllı telefon kullanıcıların ilgi gösterdiği uygulamaların tespiti için oldukça önemli bir yere sahip.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Hikayelere Yeni Bir Özellik Daha

Bu bağlamda Apple da geride bırakmaya başladığımız 2015 yılına ait verileri açıkladı. Açıklanan verilere göre ise özellikle uygulama alanında büyük sürprizler var. Zira bu sene birinci sırayı canı yayın yapmaya imkan sunan uygulama Periscope aldı. Geçtiğimiz aylarda büyük çıkış yakalayan uygulama zirveyi kaptı. Her sene hemen hemen ilk üçte yer alan Instagram ise bu sene biraz daha geriledi ve 5.sırada kendisine yer buldu. Sosyal medya uygulamaları en çok tercih edilen uygulamalar olurken listelerin yeni uygulamalara göre nasıl şekilleneceği merak konusu. Zira şuan için listede tek değişmeyen uygulamanın Instagram olduğunu söylemek mümkün. Geri kalan uygulamaların çoğunun yeni çıkan ve çıktığı dönemden itibaren çok ses getirmiş sosyal medya uygulamaları olduğunu söyleyebiliriz.

Apple Store En Çok İndirilen Uygulamaları Açıkladı
4.5 (89.26%) 497 votes

Bir önceki yazımız olan InstaAgent Kullanıcılara Kötü Haber başlıklı makalemizde InstaAgent, InstaAgent kullanımı ve Instagram InstaAgent hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Apple Store En Çok İndirilen Uygulamaları Açıkladı” üzerine bir düşünce

  1. İsmail SEMİZ

    Apple kendi uygulamalarında bir numara, ama millet ucuz telefon diye yönlenince mecbur kaldı oda diğerlerine ayak uydurmaya. Almayınca tüketici istediğini yaptırıyor demek ki.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir