Apple Watch Instagram Girişi Yapamama Sorunu

Apple Watch Instagram Girişi Yapamama Sorunu

Apple Watch Instagram girişi yapamama sorununun birden fazla sebebi olmakla birlikte en çok karşılaşılan sebebi, güncellemelerden kaynaklanmaktadır. Son yılların en popüler saati olan Apple Watch birçok kullanıcı tarafından tercih edilmekte ve kullanım sayısı son derece artmaktadır. Buna oranla sorunların da sayısı artmış ve Apple watch kullanıcıları soluğu arama motorlarında almıştır. Yaşadıkları sorunlara çözüm bulmak isteyen kullanıcılar için, içeriğimizde, Apple Watch ile yaşanan, Instagram girişi sorunun olası tüm sebeplerine değinilmiş ve detaylı bir şekilde çözümleri anlatılmıştır. Apple Watch Instagram Girişi Yapamama Sorunu nasıl çözülür yakından bakalım.

Instagram uygulaması, her geçen gün biraz daha genişlemeye devam ediyor. Uygulamanın 700 milyonu bulan kullanıcı sayılarını daha da arttırmak için başvurduğu yollardan birisi de uygulamanın platform desteği arttırmak. Bu konuda da adımlar atan Instagram’ın akıllı saat desteğini de genişletmeye başladığını söylemek gerek. Mobil sürüm üzerinden ana serisi devam eden uygulamanın, daha sonra web desteği geliştirilmişti. Şimdi ise uygulamanın akıllı saat uyumu geliştiriliyor. Bu noktada ilk akla gelen akıllı saat olan Apple Watch’ın da öne çıktığını görüyoruz. iPhone telefonunuz ile Apple Watch arasında kuracağınız bağlantı sayesinde Instagram uygulamasını tüm detaylarıyla olmasa da bildirimleri dahil olmak üzere sınırlı bir şekilde kullanabiliyorsunuz. Apple Watch Instagram kullanımı için yapmanız gereken işlemler oldukça basit olsa da kimi zaman kullanıcıların bağlantılarında sorunlar yaşadığı haberleri de almıyor değiliz.

Uygulamada yaşanan en büyük sorunlardan birisi de Apple Watch Instagram giriş bağlantı sorunları. Özellikle saati iPhone ile bağladıktan sonra yaşanan sorun nedeniyle doğru bir şekilde akıllı saat üzerinden Instagram kullanımı yapmak mümkün olmuyor. Peki, bu sorunu nasıl çözeriz?

Apple Watch Instagram Sorunu Çözüm Yolları

Apple Watch Instagram sorunu birden fazla sebepten dolayı kaynaklanabilmektedir. Dolayısıyla, olası tüm nedenlerin incelenmesi ve çözüm yollarının belirtilmesi gerekmektedir. Birçok Apple Watch kullanıcısı Instagram sorunu yaşayabilmektedir. Gerek güncellemeler, gerek uygulamanın eklenmemesi gibi problemler, yaşanılan sorunun ana kaynağı olabilmektedir. Aşağıda verilen maddeler üzerinden, Apple Watch Instagram giriş sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Durduruldu Hatası ve Çözümü

Yaşadığınız sorunun çözümlerine geçmeden önce doğru bir şekilde Apple Watch Instagram uygulamasına giriş yaptığınızdan emin olmanız gerekiyor. Bunun için adımları bir kez daha hatırlatalım.

 • iPhone telefonunuz ile Apple Watch akıllı saatinizin bağlantısını gerçekleştirin. Bluetooth üzerinden yapacağınız bağlantıyla beraber saatinizin telefonunuzla eşleşmiş olması gerekiyor. Eşleşme işlemi tamamlandıktan sonra ise yapmanız gereken işlem Apple Watch’um uygulamasına girmek.
 • Akıllı saatiniz üzerinden Apple Watch’um kısmına girip buradan ise Instagram uygulamasını seçmeniz gerekiyor. Ardından “Uygulamayı Apple Watch’ta göster” seçeneğine basıyoruz.
 • Bu şekilde uygulamanın akıllı saat üzerinden görüntülenmesi mümkün oluyor.

Apple Watch Instagram

Apple Watch Instagram bağlantınızı bu şekilde gerçekleştirmenize rağmen sorun yaşıyorsanız öncelikle şunları kontrol edin.

 • iPhone ile Apple Watch bağlı gözüküyor mu?
 • iPhone ile Apple Watch’ı yanyana koymayı deneyin
 • iPhone akıllı telefonunuzdan Instagram hesabınıza girmiş olmanız gerekiyor.
 • Instagram uygulamasına giriş yapmanızda bir sorun varsa bu durumda akıllı saatinizin de uygulama bağlantısında sorunlar yaşanacaktır.
 • iPhone üzerinden Instagram hesabınızdan çıkıp, akıllı saat bağlantınızı kesip yeniden akıllı saat üzerinden bağlantı kurup, ardından Instagram hesabınıza iPhone üzerinden giriş yapıp, sonra tekrar akıllı saat üzerinden Instagram’ı açık hale getirin.
 • Apple Watch Instagram bağlantısında buna karşın sorunlar yaşamaya devam ediyorsanız, saatinizin son güncellemesini yüklediğinizi kontrol etmeniz gerekiyor. Bunun için iPhone akıllı telefonunuz üzerinden saatin uygulamasına girmeniz ve güncel sürümü yüklediğinizden emin olmanız gerekiyor.
 • Bunun dışında iPhone telefonunuza yüklü olan Instagram sürümünün de son sürüm olduğunu mutlaka kontrol edin. Eski sürümlerde uyuşmazlık sorunu nedeniyle sürekli kopma ve bağlantı hataları yaşanıyor. Bunu girmek adına da en güncel sürümü yükleme Apple Watch Instagram bağlantı sorununun önüne geçecektir.

Apple Watch uygulamalarınızdaki güncellemelerin otomatik olarak gerçekleşmesini istiyorsanız;

 • Digital Crown’a tıklayın,
 • Buradan, App Store’a dokunun,
 • Diğer aygıtlarda satın adlığınız uygulamaların otomatik indirilmesi için, ‘otomatik indirmeler’ kısmını açın,
 • Uygulamaların yeni sürümlerinin otomatik olarak indirilmesi için de ‘otomatik güncellemeleri açın’.
 • Belirtilen ayarları, i-Phone’unuda bulunan Watch uygulamasının, App Store bölümünde de bulunur.

Apple Watch Instagram giriş sorunları, yukarıdaki açıklamalar üzerinden, tüm detaylarıyla aktarılmıştır. İnceleyerek sorununuzu kısa sürede çözebilirsiniz. Sorununuz tüm uğraşlara rağmen çözüme kavuşmuyorsa, Instagram destek sistemi üzerinden destek talep edebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Yorum Yapamıyorum Sorunu (Çözüldü)

Apple Watch Üzerinden Instagram’a Girişi Yapabilir Miyim?

Apple watch üzerinden istediğiniz takdirde instagrama kolayca giriş yapabilirsiniz. Bunun için Instagram uygulamasını indirmeniz yeterli olacaktır.

Apple Watch Üzerinden Instagrama Giremiyorum. Ne Yapmalıyım?

Apple Watch üzerinden instagrama girmek adına problem yaşıyorsanız , blog yazımızda bulunan detayları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Apple Watch Instagram Uygulaması Ücretli Midir?

Apple Watch instagram uygulaması tıpkı telefonlarımızda ki instagram uygulaması gibi ücretsizdir. Hiçbir ücret ödemeden uygulamayı indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Apple Watch Güncelleme Alıyor mu?

Apple watch ürünleri güncellemeleri aktif olarak almaktadır. Bu sayede tüm yazılımlarınız aktif kalır ve uygulamalardan yararlanabilirsiniz.

Apple Watch Ülkemizde Satılmakta mı?

Apple watch ürünleri ülkemizde aktif olarak satılmaktadır. Tüm güncel ürünler ülkemizde piyasalarda yer almaktadır.

Apple Watch Ülkemizde Neden Pahalı?

Apple watch ürünleri ülkemizde ki döviz kurları nedeniyle piyasalarda yüksek fiyatlardan satılmaktadır.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir