Asiye İsminin Anlamı

Asiye İsminin Anlamı

Asiye isminin anlamı özellikle çocuklarına bunun ismi verecek olan aileler tarafından oldukça merak edilmektedir. Asiye isminin farklı yorumlanmış birkaç anlamı bulunmaktadır. Bu anlamlar isim içerisinde yer alan harflerin bazı dillerde oluşan farklılığı ile olmuştur. Asiye isminin anlamları şunlardır:

1. İsyan eden, asi, itaat etmeyen, serkeş, başkaldıran

2. Kolon, sütun, direk

3. Mersin ağacı türlerine dahil olan ağaçlar, mersingiller

4. Kederli, üzüntülü, ağlayan kadın

5. Hz. Musa’yı bırakıldığı Nil Nehrinden çıkarıp alan, büyüten, yetiştiren Firavun’un eşinin adı.

Asiye İsminin Özellikleri Nelerdir?

Asiye isminin anlamını öğrenmek önemlidir. Çünkü kişiler onlara verilen isimlerin özelliklerini genellikle taşırlar. Bu nedenle çocuğunuz da bir isim vereceğiniz anlamını bilerek vermeniz önem teşkil eder. Çevreyi gözlemlediğimiz de çok sayıda insanın taşıdığı isim ile beraber bu ismin özelliklerini de gösterdiğini fark edecektir. Asiye isminin en çok gözlemlenen özellikleri şu şekilde olmaktadır:

  • Genellikle enerjik hareketli ve atılgan insanlar olurlar. Başladıkları işi bitirmek onlar için zor olabilir. Çünkü içlerinde yer alan enerji duygusu kimi zaman çabuk sıkılmalarına sebep olabilir.
  • Dik başlı duygular. Genellikle kendi istediklerini yapma konusunda ısrarcıdırlar. Başkalarından emir almaktan hoşlanmazlar. Haksızlığa tahammül edemeyen kişilerin taşıdığı isimler arasındadır.
  •  Arkadaş ilişkileri kuvvetlidir. Arkadaşları ile birlikte vakit geçirmekten ve gezmekten hoşlanırlar. Kalabalık arkadaş toplantıları, eğlenceli arkadaş gezileri severler.
asiye ismi
  • Asiye isminin özellikleri bakımından inatçı kişiler olsalar da genellikle duygusal yapıya sahip olurlar. Kalpleri yumuşaktır. İnatçılıkları ile beraber kalpleri şevkat doludur.
  • Asiye ismine sahip olan kişiler genellikle güçlü bir kişiliğe sahip olurlar. Bu güçlü kişiliklerinin yanında ikinci yapıları da yanı sıra onlar ile yaşamaktadır. Geçmişte yaşadıklarım olayları genellikle unutmazlar.
  • Asiye ismine sahip olan kişiler genellikle ne kadar yumuşak kalpli olsalar da mantıklı düşünme ve mantıklı karar verme yetileri oldukça fazladır. Duyguları ile değil mantıksal olarak düşünüp aldıkları kararlar ile hareket ederler.

Asiye İsmi Kur’an-I Kerim De Geçer mi?

Kişiler çocuklarına isim verirken verecekleri ismin Kur’an-ı Kerim de geçmesine özen gösterirler. Asiye ismi Kur’an-ı Kerim de geçmemektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

İslam dini açısından Asiye isminin anlamı ile alakalı olmak üzere bu ismin çocuklara verilmesi caiz değildir. Yani asi ismi caiz olmayan isimler listesinde yer almaktadır.

Asiye İsminin Kökeni Nedir?

Asiye ismi Arapça kökenli bir isimdir.

Asiye İsminin Numerolojisi

Asiye isminin numerolojik toplam sayısı 69’dur.

A:1

S:22

I:12

Y:28

E:6

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Asiye Ne Demektir?

Asiye ismi; mersingillerden ailesinden olan ağaçlar, isyan eden itaatsiz kişi gibi anlamlara gelmekte olan bir isimdir. Ülkemizde gayet yaygın bir isimdir.

Asiye İsmi Caiz mi?

Asiye ismi incelendiğinde herhangi bir kötü anlam içermediği görülmektedir. Bu nedenle bu ismin yeni doğan bebeklere verilmesinde bir sakınca bulunmamaktadır.

Asiye İsminin Kökeni Nedir?

Asiye ismi köken olarak Arapça kökenli bir isimdir. Arapçadan dilimize geçmiştir ve dilimizde ki en yaygın kız bebek isimlerinden birisi haline gelmiştir.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir