Aslı İsminin Anlamı

Aslı İsminin Anlamı

Aslı isminin anlamını öğrenmek istediğinizde bu ismin karşılığı olarak sizlere farklı ve gerçek anlamda çıkmaktadır. Her ismin kendine ait bir anlamı vardır. Kişiler kullandıkları isimlerin ne anlama geldiğini bilmek isterler. Bunların yanı sıra doğacak olan çocuğunuzla bir isim vermek istediğinizde bu ismin anlamını öğrenmek her anne ve babanın isteği olmaktadır. Anne ve babalar çocuklarına bir isim verdik bizim de bu ismin anlamının güzel olmasını arzu ederler. Çocuklarının ömür boyunca kullanacağı ismin anlamının güzel olması elbette ki önemli olmaktadır.

Aslı ismi dört harften meydana gelen Arapça kökenli bir isim olmaktadır. Kadınların kullandığı isimler arasındadır. Ülkemizde yaklaşık olarak her 1100 kişiden birisinin ismi Aslı’dır.

Aslı isminin anlamı şu şekilde olmaktadır:

1. Bir şeyin kendisi olan

2. Son, nesep

3. Hakikat, kural, kaide, esas, asıl, tek, kütük

4. Sıhhat, herhangi bir şeyin en baş kısmında yer alan, başlangıç kısmında bulunan

5. Hakikaten, esasen

6. Efsaneleşmiş aslı ile Kerem hikayesinin kadın kahramanının ismi

7. Kur’an-ı Kerim de yer alan Saffat suresinin 64. Ayetinde geçmektedir.

aslı isminin anlamı

Aslı İsminin Özellikleri Nelerdir?

Aslı ismini kullanacaklar için Aslı isminin anlamı ve özellikleri önemlidir. İsimlerin kendine ait bir takım özellikleri vardır. Yani aynı ismi taşıyan kişilerin göstermiş olduğu, isme ait bir takım ortak karakteristik özellikler vardır. Bu nedenlerden dolayı aslı ismini kullanan kişilerin göstermiş olduğu ortak özelliklerinde neler olduğunu bilmek özellikle çocuklarını bu ismi vermeyi düşünen kişiler tarafından merak konusu olmaktadır. Aslı ismini kullanan kişilerde gözlenen ortak özellikler şu şekilde olmaktadır:

  • Sıcakkanlı kişilerdir. Hisleri kuvvetlidir. Hislerine güvenerek hareket edebilirler. Çoğu zaman hislerine güvenerek hareket ettiklerinde hislerinin onları yanıltmadığını görmüşlerdir. Duygusal iniş çıkış durumları gösterebilirler. Hisleriyle hareket etmeyi sevdikleri için hemen karar vermelerini beklemek doğru olmayabilir.
  • Zorluklar ile mücadele etmeyi severler. Pes etmeyi sevmeyen bir yapıya sahiptirler. Yapısal olarak lider olmaya elverişlidirler.
  • Hayatı başkalarından görerek ya da duyarak değil kendileri yaşayarak öğrenmeyi severler. Hayat deneyimleri onlar için oldukça önemlidir.
  • İyilik yapmayı seven hoşgörülü insanlardır. Kibar davranmayı sevdikleri gibi kendilerine de kibar davranılmasını isterler. Dışarıdan sempatik olarak algılanırlar. Bu nedenle çevrelerinde onları seven insan sayısı çoktur. Merhamet duyguları onlarla beraberdir. İnsanların iyi olması, insanlara iyilik yapmak Aslı ismini taşıyan kişilerin mutlu olmasını sağlar.
  • Seyahat etmekten hoşlanırlar. Yeni yerler görmek yeni keşifler yapmak onları mutlu eder.

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Ceren İsminin Anlamı

Aslı Ne Demektir?

Aslı ismi; temel, temel, kaide gibi anlamlar içermekte olan bir isimdir. “Asıl” kelimesinden türemiştir ve isim ailesine katılmıştır.

Aslı İsmi Caiz mi?

Aslı ismi din adamları tarafından incelendiği zaman herhangi bir kötü çağrışım yapan anlamlar içermez. Bu nedenle caiz bir isimdir. Verilmesinde sıkıntı yoktur.

Aslı İsminin Kökeni Nedir?

Aslı ismi köken itibari ile Arapça kökenli bir isimdir. “Aslolmak, Asıl” kelimelerinden türemiş ve dilimizde isim olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Aslı İsmi Popüler Bir İsim mi?

Aslı ismi ülkemizde popüler olarak görülebilen bir kadın ismidir.

Aslı İsmi Kuran-ı Kerimde Geçer mi?

Aslı ismi Kuran-ı kerimde geçen isimler arasında yer almamaktadır.

Aslı İsmi Hangi Cinsiyet İçin Kullanılmalıdır?

Aslı ismi kullanım açısından kız bebekler adına uygun bir isimdir. Unisex bir isim değildir.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir