Ayşe Tolga’dan En Anlamlı Paylaşım

Ayşe Tolga’dan En Anlamlı Paylaşım

instagram takipçi satın al instatakipci

Kadına şiddetin günden güne artış gösterdiği son zamanlarda bu konu hakkında yılın en anlamlı gününde Ayşe Tolga paylaşımı büyük beğeni topladı. Dünya kadınlar günü olarak kutlanan 8 Mart bu sene de yaşanan kadın cinayetleri, kadına şiddet gibi olaylara dikkat çekmek için bu olayların önüne geçmek için harekete geçilebilecek en anlamlı günlerinde başında geliyor. Bu duruma ünlü isimlerde yaptıkları paylaşımlar ile destek veriyor.

Anlamlı Mesaj…

Kadının değerini bir kez daha anlamamızı sağlayan bu paylaşımlardan biri de Ayşe Tolga’nın Instagram üzerinden yayınladığı mesaj. Söz konusu mesajda “Türk kadını çekicidir; Evet Türk kadını çekicidir; İşe başlarken besmele çeker, Kendini naza çeker, Altını gümüşü kendine çeker, Alışverişte başı çeker, Yüz çifti olsa da vitrindeki o ayakkabıya iç çeker… Bekârken abisinden çeker, Evlenir; kaynanadan çeker, Yapılanları sineye çeker, Ama aldatılırsa korku filmi çeker!.. Kâğıttan bigudi yapar fön çeker, Gecenin bi yarısı canı tatlı çeker, Hamarattır; mutfağa girdi mi ziyafet çeker, Kibrit kutusu kadar peynirle açlık çeker, 1.5 İskenderin yanına diyet içecek çeker!Anadır; doğum sancısı çeker, 50 yaşında bile olsa evladının kulağını çeker, ATM’den parayı elini ekrana siper eder de çeker, Eninde sonunda annesine çeker… Sağlam laf sokar şimşekleri üzerine çeker. Başa çorap örer kenarına tığla zincir çeker, Kavga esnasında saç çeker, Hoşuna gitmeyen durumlarda “Cık cık cık” çeker. Cevaplardan çok soruya dikkat çeker, Demir eksikliği, vitamin eksikliği en çok da ilgi eksikliği çeker. Çoluk çocuğa karışınca çok şeyden elini eteğini çeker, Evlada kızdığında bilgisayarın fişini çeker. Eve geç gelen sıpayı sorguya çeker üstüne fırça çeker.

Çeker…

Şifacıdır; sırta bardak çeker, Perdeleri sıkı sıkı çeker, yorganı da üstünüze çeker. Bulaşığa girişirken kolları dirseğe çeker. Elektrik süpürgesiyle vura vura ayakları kenara çeker, Dikkat; gölgesinden hızlı terlik çeker!.. O eteğe gireceğim diye göbeği içine çeker, Topuklu ayakkabılar yüzünden halayda, yağmurlu havada, yokuşta patinaj çeker, Güne gittiği gün hazımsızlık çeker… Geç gelen kocaya zılgıt çeker, 6.ncı hisle yapılan tüm ‘yaramazlıkların’ röntgenini çeker! Buket çiçek görünce iç çeker, Tek kaşı kaldırmak suretiyle ihtar çeker, Sabrı taşarsa bombanın pimini çeker!.. Dişle tır çekmek de neymiş, dişini tırnağına takar evinin bütün yükünü çeker, Kıymetinin anlaşılacağı günü iple çeker.“ ifadelerine yer veren ünlü isim hem Türk kadınının değerini vurguladı hem de kadına gösterilen değerin artmasını istedi.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Durumuna Baktığımı Görmesin 2019

Ünlü ismin bu yönde yaptığı paylaşıma ise gerek ünlülerden gerekse de takipçilerinden büyük destek geldi.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Ayşe Tolga’dan En Anlamlı Paylaşım
4.5 (89.42%) 257 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir