Aysima İsminin Anlamı

Aysima İsminin Anlamı

Aysima isminin anlamı, özellikleri, harf analizi ve istatistiksel bilgilerini burada bulabilirsiniz. Kökeni tam olarak bilinmeyen isimlerden birisidir. Bunu nedeni birleşik bir isim olmasıdır. “Ay” ve “sima” isimlerinin birleşmesinden kaynaklanmasıdır. Bu birleşme ismin anlamını da vermektedir. Kız çocuklarına verilen, basit ve sempatik bir isim olarak kabul edilir.

Aysima İsminin Sözlük Anlamı

Aysima isminin sözlük anlamı birleşik kelime olmasından dolayı farklı yorumlanabiliyor. Ama birçok özelliği ve güzelliği içinde barındırdığı bu anlamla ifade edilebiliyor.

 • Ay gibi parlak
 • Nur yüzlü
 • Işıklı
 • Uğurlu olan insan
 • Nur yüzlü çehresi olan

Aysima İsminin İstatistikleri

Aysima ismi birçok açıdan özel bir isim olarak kabul edilir. Kullanım oranı çok fazla bilinmemesinden dolayı çok az olarak kabul edilir. Ülkemizde bu isme sahip 18 bin adet kadın olduğu tahmin ediliyor. Bunlardan 1500’e yakını İstanbul’da yaşamaktadır. Her 4562 kişiden bir tanesinde bu isim bulunmaktadır. İsim harflerine alfabe sırasında ki sayılar verilip, ardından toplanırsa sonuç 80 yapar.

A:1 + Y:28 + S:22 + i:12 + M:16 + A:1 = 80

aysima ismi

Aysima İsminin Harf Analizi

Aysima toplam 6 harften oluşan bir isimdir. İsmin heceleme şekli “ay:si:ma” olarak yapılır. Telaffuzu zor olan isimlerden bir tanesidir. Harf analizi isimden bağımsız olarak yapılır.

 • A: Gelişmiş bir şekilde olayları algılar, mantıkla düşünür ve ona göre karar verir.
 • Y: Kinci ve inatçı bir yapıya sahiptir. Bu ona güçlü bir karakter kazandırır. Ama hiçbir şeyi unutmaması ile dikkat çeker.
 • S: Onlar için hayal kurmak çok doğal bir harekettir. Tam bir hayalperest olarak kabul edilirler.
 • İ: Aşırı derecede duygusal insanlardır. Basit bir şeyden ötürü kırılırlar. Hassas bünyeleri onlara yakınlaşmayı zorlaştırır.
 • M: Ticaret özellikleri açısından özel yeteneklere sahiptir. Zeki karakterleri de bunları desteleyen bir detaydır.
 • A: Birçok insana göre olayları algılama duygusu çok gelişmiştir. Mantıkla düşünür ve ona göre karar vermeyi tercih ederler.

Aysima İsminin Özellikleri

Aysima kulağa güzel gelen bir isim olarak kabul edilir. İlk anda zor gibi algılansa da sürekli söylendiğinde isme karşı ilgi ve alaka artış gösterir. İsme sahip olanların özelliklerinin başında değişkenliğe yatkın olmaları ve uysallık yukarıda gelmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

Gökyüzünde ki “Ay” ve yüz anlamına gelen “sima” kelimesinin birleşmesi ile ortaya çıkmıştır. Kökeni konusunda net bir bilgi olmamakla birlikte bu ismi kullanılan ünlü birisi de bulunmuyor.

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Aysima Ne Demektir?

Aysima; Çehresi, yüzü ay gibi parlak, nurlu kişi anlamlarına sahiptir. Kutlu olan kişi, kutsanmış nur yüzlü kişi anlamlarına da sahip olan bir isimdir.

Aysima İsmi Caiz mi?

Aysima ismi güzel anlamlar içermektedir. Bu nedenle yeni doğmuş bebeklere bu ismin verilmesi konusunda fikir ayrılıkları bulunmadan sakıncasız isimler arasında görülmektedir.

Aysima İsminin Kökeni Nedir?

Aysima isminin kökeni hakkında net bir bilgi maalesef ki bilinmemektedir. Kimi kısımlara göre Arapça, kimi görüşlere göre Türkçe kökeni bulunmaktadır. Farça-Türkçe melez kökenine sahip olduğu da düşünülmektedir.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir