Bartu İsminin Anlamı

Bartu İsminin Anlamı

Bartu isminin anlamı çok eski Türk tarihine dayanmaktadır. Çok eski tarihlerde yaşanan bir Türk kağanı olarak bilinmektedir. Bu nedenle ülkemizde bu isme sahip çok sayıda erkek vardır. Bu anlamının yanı sıra sözlük anlamı da farklı çağırışımlar yapmaktadır. Türkçe kökenli bir isimdir, Kuran-ı Kerim’de geçmez. Bu ismin rengi mavidir ve erkek çocuklarına verilmektedir.

Bartu İsminin Sözlük Anlamı

Bartu isminin sözlük anlamı bir Türk kağanının dışında çağrıştırdığı anlamı ifade etmektedir. Bu anlamlar şuan düşündüğünüz şeyin dışına çıkmanıza neden olacaktır. Sizde bu ismi çocuğunuza vermeyi düşünüyorsanız bu anlamları öğrenmenizde fayda var.

  • Varılacak yer
  • Mesafe
  • Servet
  • Varlık

Bu anlamlar ile bakıldığında ortaya çok farklı bir durum çıkabilmektedir. Erkek çocukları için uygun ve ilginç bir isim olarak kabul edilmektedir.

Bartu İsminin İstatistikleri

Bartu isminin istatistikleri ile bu isme ait olan ilginç detayları öğrenebiliriz. Ülkemizde her 19013 kişiden birisine bu isme sahiptir. Ülkemizde 5 bine yakın bu isme sahip olan isim vardır. İstanbul’da bine yakın Bartu vardır. Bu ismin harflerine alfabede ki sıralamalarına göre sayı verip topladığımız sonuç 73 yapmaktadır.

B:2 + A:1 + R:21 + T:24 + U:25 = 73

bartu isminin anlamı

Bartu İsminin Harf Analizi

Bartu isminin harf analizine bakarak o ismin tam olarak ne anlam ifade ettiğini farklı bir açıdan bakabilirsiniz. Sadece 5 harften oluşan ismin, hecelemesi “bar:tu” olarak geçmektedir. Sizde harf analizi ile bu isme farklı bir anlam katabilirsiniz.

  • B: Kuvvetli bir önseziye sahiptirler. Umutla yaşar, en kötü anda bile bu umudu yitirmemeleri ile dikkat çekerler.
  • A: Olaylara bakış açısı duyguları üzerinden yapar. Mantıklı hareket eder ve bunu herkese hissettirir.
  • R: Tereddüt adeta onların hayatını ifade eder. Bir kararı verirken birçok kez tereddüt yaşamaları ile bilinmektedir.
  • T: Ketum karakterleri, duygularını ifade etmelerine engel olur. Bu da onları karmaşık ve zorlu birisi haline getirir.
  • U: Sakin ve durağan yapıları ile dikkat çekerler. İşlerini hiçbir zaman aceleye getirmezler.

Bartu İsminin Özellikleri

Bartu isminin özellikleri çok fazla değildir. Erkek çocuklarına verilmesinde bir sakınca yoktur. Ülkemizde bu isme sahip en ünlü isim bir tiyatro sanatçısı olan Bartu Küçükçağlayan’dır. Bunun dışında bilinen başka birisi yoktur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

Çocuğunuza güzel bir anlamı olan ve ender bir isim vermek istiyorsanız tercih edebileceğiniz isimlerden birisidir. Güzel, güzel bir okunuşa sahip, güçlü bir isimdir.

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Batu İsimli Ünlüler Kimdir?

Bartu ismi ülkemizde pek yayın olan bir isim değildir. Bu nedenle de bu isimde ünlü kişiler çok azdır. Tek örnek olarak; Bartu Küçükçağlayan bulunmaktadır.

Bartu Ne Demektir?

Bartu Türkçe kökenli bir isimdir. Güçlü tunç anlamına gelmektedir. Ayrıca, Eski Türk Devletlerinden birinin hükümdarının adıdır.

Bartu İsmi Caiz mi?        

Bartu ismnin caiz oluğ olmadığı konusunda din adamlarının yaptıkları araştırmalar neticesinde bu ismi bebeklere koymanın herhangi bir sakıncası olmadığı ortaya çıkmıştır.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir