Başarısız Virüs Algılandı

Başarısız Virüs Algılandı

Google Chrome üzerinden herhangi bir dosya indirilirken başarısız virüs algılandı sorunu birçok kişinin karşısına çıkmaktadır. İndirilmek istenen dosya belirli sebeplerden dolayı indirilme sırasında hata verebilir ve indirme işlemi yarıda kalabilir. Bu durumun yaşanmasında etkili olan en önemli unsur bilgisayarda yüklü olan virüs programlarıdır. Virüs programının indirilen dosya üzerinde herhangi bir virüs tespit etmesi indirme işleminin başarısız olmasına sebebiyet vermektedir. Bu durum bilgisayarında virüs programı olmayan kişilerin de karşısına çıkabilir. Oldukça kolay çözümü sayesinde indirilmek istenen dosyalar kolayca indirilebilir. Bilgisayarda herhangi bir virüs programı olmaması indirmeyi yapabilmek için kalıcı bir çözüm değildir. Bilgisayarda yüklü herhangi bir virüs programı olmasa dahi Windows Defender indirmeyi başarısız kılabilmektedir. Windows defender bilgisayarın korunabilmesi amacıyla tehditleri minimuma indiren bir programdır. Bu program herhangi bir tehdit durumunda indirmeyi otomatik olarak durdurabilmektedir. Fakat gerekli ayarların ve kontrollerin yapılması ile indirme işlemi sorunsuz şekilde devam etmektedir.

Windows Defender Nedir?

Virüs programı olmamasına rağmen sistem dosya indirmenize izin vermeyebilir. Bu durum Windows 10 defender ile alakalı olan bir durumdur. Bilgisayarı korumaya yönelik yapılan bu uygulama dosyanın indirilmesi için izin vermeyebilir. Fakat dosya indirme hatası ile karşılaşılması indirilmek istenilen dosyanın %100 virüslü olduğu anlamına gelmemektedir. Eğer dosya indirirken indirilmek istenen dosyanın temiz olduğuna kanaat getirilirse yapılması gereken şey Windows defender’ın kapatılmasıdır. Windows defender’ın kapatılması halinde indirilmek istenen dosya herhangi bir sorun ve hata barındırmadan indirilebilmektedir. Fakat bu süreçte dosyanın virüslü olup olmadığı ile ilgili şüpheler varsa bilgisayarın güvenliği için dosya indirilmemelidir. Windows defender sadece geçici olarak kapatılmalıdır. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamanın tekrar açılması tavsiye edilmektedir.

Windows Defender Nasıl Kapatılır?

  • Bilgisayarın başlat kısmına “Windows Defender Ayarları” yazılarak arama işlemi başlatılmalıdır.
  • Windows Defender Ayarları ayarlarına girildiğinde çıkan seçeneklerden Virüs ve Tehdit Koruması kısmına tıklanmalıdır.
  • Açılan sekmede Ayarları Yönet kısmı yer almaktadır, kapatma işleminin yapılabimesi için bu seçeneğe girilmelidir.
  • Ayarları Yönet yazısına tıklandıktan sonra “Gerçek Zamanlı Koruma” ve “Bulut Tabanlı Koruma” seçenekleri etkisiz hale getirilmelidir.
  • Bu adımların eksizsiz olarak yerine getirilmesi halinde Google chrome virüs uyarısı alınmayacaktır. (Defender)
başarısız virüs algılandı

Virüs Algılandı Hatası Sorunu

Google Chrome virüs uyarısı alınmasına neden olan bir diğer sebep ise virüs programlarıdır. Bilgisayarda yüklü olan virüs programları bir tehdit tespit etmeleri durumunda indirme işlemini sonlandırabilmektedir. İndirme sorunu birçok kişinin karşılaştığı olağan sorunlardan biridir. Bu sebeple çözümü de oldukça kolaydır. İndirilmek istenen dosyanın temiz olduğundan emin olunması halinde indirme işlemi yapılmalıdır. Bir virüs programının algıladığı tehdit her zaman kesin sonucu göstermemektedir. Bu sebeple dosyanın temiz olduğundan emin olunması halinde virüs programı devre dışı bırakılarak indirme işlemi tekrar denenmelidir. Başarısız virüs algılandı hatası sorunu çözümünü sizinle paylaştık, bizi takipte kalmaya devam edin.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Google Remarketing Nedir?

Google ürünlerimizi kullanarak İşletme hesaplarınızı geliştirebilir ve büyütebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/google-maps-yorum-satin-al

Virüsler Bilgisayarıma Zarar Verir mi?

Bilgisayarınıza bulaşan veya bulaşabielcek olan virüsler sizlere büyük zararlar verebilir. İlk olarak verilerinizi çalabilir. Bu nedenle şifrelerinizi kullanırken iyi düşünmelisiniz. Daha sonra ise bilgisayarınızı yazılımsal olarak kullanılamayacak bir hale getirebilir.

Virüs Temizleme Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızda ki virüsleri temizlemek için en etkili yöntem virüs programlarıdır. Güvenilir virüs programları kullanarak ve taramalar yarak virüslerden kurtulabilirsiniz.

Virüs Temizleme Programları Ücretli mi?

Bilgisayarınıza kurabileceğiniz yüzlerce virüs programı bulunmaktadır. Bunlar kimi zaman ücretsiz kimi zaman ise abonelik şeklinde çalışan programlardır. İstediğinizi seçerek kullanabilirsiniz.

Nasıl Yapılır hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 3]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir