Bera Ne Demek?

Bera Ne Demek?

Bera isminin anlamı yabancı bir isim olmasından dolayı çok merak edilmektedir. Bera ismi Arapça kökenlidir. Kuran-ı Kerim’de geçmeyen bir isimdir. İsmin rengi mavi olarak kabul edilir. Yabancı bir dilden dilimiz geçmesinden dolayı çok farklı anlatmalara sahiptir. Fazilet sahibi, seçkin kişi olarak bilinmektedir. Anlamını bilenler erkek çocuklarına koymayı tercih etmektedir. Peki Bera Ne demek?

Bera İsminin Sözlük Anlamı

Bera isminin sözlük anlamı bu ismi daha iyi anlamamıza yardımcı olmaktadır. Bera ismi Arapça kökenli olduğundan dolayı bu dilden dilimize geçen anlamaları çok dikkat çekicidir.

  • Seçkin olma vasfına sahip,
  • Fazilete sahip,
  • Olgunluk

Çok az insanda görülmesine rağmen Arap tarihinde savaşları anlatılırken şahsiyetlere verilen isim olarak dikkat çekmektedir. Bu nedenle Arap dünyasında çok önemli bir isim olarak kabul edilir.

bera isminin anlamı

Bera İsminin İstatistikleri

Bera isminin istatistiklerine bakarak ülkemizde ki kullanım oranını ve sayısını öğrenmek daha kolay olacaktır. Türkiye’de bu isim her 69.377 kişiden birisine verilmektedir. Dört harften oluşan bu isimden ülkemizde 1182 kişi vardır. Bu isme sahip insanların 165 tanesi İstanbul’da yaşanmaktadır. Ülkemizde kullanılan isimler arasında sıralamada 1182. sırada yer almaktadır. Bu isme ait harfler, alfabede ki sıralamaya göre sayı verilerek toplandığında sonuç 30 yapmaktadır.

B:2 + E:6 +R:21 + A:1 = 30

Bera İsminin Harf Analizi

Bera isminin harf analizi yapılarak bu ismi farklı şekilde ele almakta mümkündür. Toplam 4 harften oluşan ismin okunuş şekli “be:ra” olarak söylenmektedir. Zorluk derecesi çok az olmasından dolayı yüksek kabul edilmektedir.

  • B: Kuvvetli önsezileri sayesinde, oluşabilecek durumları önceden tahmin etmeleri ile bilinir. Kötü olaylara karşı dik durmaları ile bilinirler.
  • E: Sürekli olarak karmaşık olan bu ruh dünyaları vardır. Sevinç ve üzüntüyü aynı anda yaşarlar, bu durum onları kesinlikle rahatsız etmez.
  • R: Tereddüt adeta onları ifade eder. Konu ne olursa olsun karar verirken her zaman zorluk çekerler.
  • A: Olaylara karşı her zaman mantıklı bir düşünce yapısı geliştiriler. Bu sayede duygusal olarak güçlüdürler.

Bera İsminin Özellikleri

Bera isminin en dikkat çekici özelliği İslam dini açısından önemli olan Berat Kandili’nin bu isimden gelmesidir. Bu ismi kullanan özel isimler arasında Berat Çetinkaya, Berat Tosun yer almaktadır. TDK’da yer alan “Beraat” kelimesi bu isimden gelir ve aklanmak anlamını ifade eder.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

Berat TV adında bir kanal, Berat adında bir Arnavutluk şehri vardır. Farklı şekilde kullanılmaktadır.

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Bera İsimli Ünlüler Kimlerdir?

Bera ismi ülkemizde çok sık kullanılan ve rastlanılan bir isim değildir. Bu nedenle Bera isimli bir ünlü şuan için ülkemizde bulunmamaktadır.

Bera Ne Demektir?       

 Bera Kuranda geçmekte olan bir isimdir. Kuranda ki anlamı ayrılma,uzaklmaşma demektir. Ayrıca faziletli gibi kelime anlamlarına da sahiptir.

Bera İsmi Caiz mi?

Bera ismi içerdiği anlamlar neticesinde sakıncalı olan bir isim değildir. Bu nedenle din adamlarına göre çocuklarınıza bu ismi koymanızda bir sakınca bulunmamaktadır.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir