Berra İsminin Anlamı

Berra İsminin Anlamı

Berra isminin anlamı nedir? Sevgili anne baba adayları hayata gözlerini açmak üzere olan bebeğinize isim arayışı içerisinde olduğunuz bu dönemde Berra ismi hakkında merak ettiğiniz her şeyi “Berra isminin anlamını, Berra ismine sahip insanların karakter özelliklerini, Berra isminin harf analizini ve Kur’an-ı Kerim’de geçip geçmediğini” konu başlıklarıyla birlikte inceleyelim.

Berra İsminin Anlamı Nedir?

Berra ismi “hayırsever insan, bereketli insan, açık ve doğru sözlü, yüksek ahlak sahibi, arınmış, güvenilir kimse” anlamına gelen Arapça kökenli ünisex (cinsiyete özgü olmayan) bir isimdir. Türk Dil Kurumu sözlüğünde yer almamaktadır. Ülkemizde anne baba adayları tarafından nadir olarak kullanılan bir isimdir.  Arapça da bereket anlamına “khasuba” kelimesinin kökünden türetilmiştir.

Berra İsminin Karakter Özellikleri Nelerdir?

 Berra ismine sahip insanlar genellikle çevresinin güvenini kazanmış, iş hayatında başarılı, barışçıl, sorumluluk almaktan kaçınmayan, insani ilişkilerinde başarılı insanlardır. Bu insanlar adeta doğuştan liderlik vasıflarına sahiplerdir. Hayatları boyunca başlarına gelen her olayı ince ayrıntılarına kadar inceleyip sürekli olarak yaşadıklarından ders çıkarırlar. Yaratıcı bir ruha sahip olan bu insanlar her konuda ikinci bir pencereden bakarak objektif düşünebilen insanlardır. Aşk hayatlarında eşlerine sağdık, aile fertlerine önem veren onları dinleyerek kararlar alan bir yapıya sahiplerdir.

berra isminin anlamı

Berra İsminin Akrofonoloji’ ye Göre Harf Analizi

Şimdi son zamanlarda ebeveynlerin isim tercihinde karakter analizi yapmalarını sağlayan Akrofonoloji ile Berra isminin harf analizini yapalım.

  • B harfi Akrofonoloji’ de “Önsezileri kuvvetli aynı zamanda yaşadıkları tüm olumsuz olaylarda bile umutlarını kaybetmeyen bir kişiliktir.” anlamına gelmektedir.
  • E harfi Akrofonoloji’ de “Ruhsal karışıklığa sahip bir karakteri, yani sevinç ve üzüntülerini bir arada yaşayabilen ve zaman zaman ruhsal gelgitlere sahip bir kişiliktir.” anlamına gelmektedir.
  • R harfi Akrofonoloji’ de “Karar vermekte zorlanan, tereddütlü kişiliğe sahip bir karakteri, yani iş ve özel hayatında aldıkları kararları ince eleyip sık dokuyan bir kişilik ” anlamına gelmektedir.
  • A harfi Akrofonoloji’ de “Algıları son derece açık ve mantık çerçevesinde hareket eden bir karaktere sahip, yani çevresinde gerçekleşen olaylarda doğru olanı seçebilen ve bu çerçevede mantıklı kararlar alabilen kişilik” anlamına gelmektedir.

Berra İsmi Kur’an-ı Kerim’de Geçiyor mu?

Berra ismi Kur-an’ı Kerim’ in 33. Suresi olan Ahzab Suresinin 69. Ayetinde “temize çıkarılan” anlamında geçmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Berra İsimli Ünlüler Kimlerdir?

Ülkemizde Berra ismine sahip ünlü bir kişi şuana dek bulunmamaktadır.

Berra Ne Demektir?

Berra kelimesi arapça kökenli bir kelimedir. İçerdiği anlamlar ise; keskin,kesici,bereketli olan gibi hoş şeylerdir. Ayrıca bu kelime İtalya’da bir yerleşim yerinin adıdır.

Berra İsmi Caiz mi?

Berra ismi din adamları tarafından analiz dedilğinde ortaya herhangi bir hoş olmayan durum çıkmamıştır. Bu nedenle bebeklere bu ismi verme konusunda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Nedir hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir