BTK

Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumundan Önemli Açıklama

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Türkiye’nin canı dün akşam saatlerinde bir kez daha yandı. Terör hain yüzünü bir kez daha gösterdi. İstanbul’da henüz örgütü açıklanmayan teröristlerin yaptığı saldırı sonrasında birçok vatandaşımız hayatını kaybetti. Tüm ülkeyi yasa boğan hain saldırı sonrasında ise gündem bir kez daha terör oldu. Birçok kişinin hayatını kaybettiği birçok kişinin de yaralandığı saldırı sonrasında bir başka sorunda ortaya çıktı. Bazı sosyal medya kullanıcıları yaşanan olay sonrasında bilmeden ya da bilerek terör pirim veren paylaşımlar yapmaya başladı. Özellikle ölen kişilerin fotoğrafları ile yapılan paylaşımlar hemen herkesten tepki çekti.

Bununla beraber konu hakkında BTK’da önemli bir uyarı yayınladı. Yayınlanan uyarıda saldırıya ilişkin yayın yasağının uygulandığının ve sosyal medyadan bu şekilde paylaşımlar yapılmamasını istedi. BTK tarafından yapılan bu uyarıda ayrıca teröre prim veren bu tarz paylaşımların yapılması durumunda paylaşımları yapan kişilerin takipçisi olunacağının haberi verildi. Söz konusu paylaşımları engellemek için ise bugün itibariyle sosyal medya uygulamalarına tedbir uygulandı. Konuya ilişkin incelemelerin devam ettiği belirtilirken bir süre daha sosyal medyaya erişimin kapatılacağı düşünülüyor. Saldırıya ilişkin ise incelemelerin devam ettiği bildiriliyor. Saldırıyı yapan örgütünde isminin yine resmi kanallar aracılığıyla yakın zamanda açıklanması bekleniyor.

Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumundan Önemli Açıklama
4.5 (90.33%) 364 votes

Bir önceki yazımız olan Salih Uçan Roma’ya Instagram’dan Veda Etti başlıklı makalemizde Instagram futbolcular, Instagram gündem ve Salih Uçan hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Twitter Video İndirme Nasıl Yapılır?
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir