Bilgisayarda Et İşareti Nasıl ve Hangi Tuşla Yapılır?

Bilgisayarda Et İşareti Nasıl ve Hangi Tuşla Yapılır?

Bilgisayarda et işareti nasıl ve hangi tuşlarla yapılır (@) ? konusunun detaylarını inceleyerek, kolayca istediğiniz işlemi yapabiilirsiniz. Bu konuda zorluk yaşamanızın tek nedeni, farklı klavye tiplerine göre değişiklik gösteren klavye kombinasyonlarıdır. Klavye kombinasyonlarını çözerek, dilediğiniz cihazda kolayca tüm sembollerin yazımını gerçekleştirebilirsiniz. Bu içerikte, detaylarıyla bulabileceğiniz kombinasyonlar ve çözümleri inceleyin ve @ işaretini kolayca kullanmaya başlayın. 

Herkesin arama motorlarında sıkça çözüm aradığı sorunlardan biri olarak karşımıza çıkar. Tuş kombinasyonları ile kolayca yapılabilen et işareti, ayrıca farklı metotlar kullanılarak da yapılabilmektedir. Şimdi bu sorunun cevabını vermeye çalışacak ve et işaretinin hangi yöntemlerle yapılabildiğini detaylı bir şekilde anlatacağız.

Et İşareti Nasıl ve Hangi Tuşla Yapılır?

Sembol kullanımının giderek arttığı zamanlarda, sembollerin önemi de bir hayli artmaktadır. Günümüzde kelimelerden daha çok kullanılan semboller, özellikle internet üzerinde birçok platformun vazgeçilmez ögeleri haline gelmiştir. Dolayısıyla, tek bir tane sembolü dahi, bilgisayarlarınızın veya telefonlarınızın klavyelerinde bulamamak, birçok açıdan sizi zor durumda bırakabilmektedir. Aşağıda ‘@’ işaretinin nasıl yapıldığına dair tüm detayları sizlere açıkladık. 

Bilgisayarda et işareti nasıl ve hangi tuşla yapılır

Bilgisayar kullanan ve özellikle e-posta adresi girilmesi gereken işlemler yapan herkesin karşılaştığı sorunlardan biri de klavyede et işareti yapmaktır. Q harfi üzerinde bulunan et işareti, üç tuşun birleşmesiyle yapıldığı için bilgisayar kullanan kişilerin bu konuda zorluk çektiği söylenebilir. Aslında et işareti yapmanın birden fazla yöntemi vardır. Bu yöntemlerden en birini bilerek et işareti kolayca yapılabilir.

@ işaretinin, tüm cihazlarınızda ve tüm klavye tiplerinde nasıl yapıldığını öğrenmek ister misiniz? Aşağıda belirtilen başlıklar üzerinden klavye formüllerini inceleyerek, et (@) işaretinin nasıl yapılacağına dair bilgi sahibi olabilir ve kolayca uygulayabilirsiniz. 

Mac Bilgisayarda Et İşareti Nasıl ve Hangi Tuşla Yapılır?

Bilgisayarlarda et işaretinin farklı şekillerde yapılması mümkündür. Ancak Windows ve Mac bilgisayar üzerinde bu işareti yaparken farklı yöntemler izlenir. Bu nedenle öncelikle Windows için et işaretinin yapılışını anlatacak ve daha sonra da Mac bilgisayarlarda yapılışı hakkında bilgi vereceğiz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Discord Nedir?

  • Windows bilgisayarlarda et işareti yapmak için;
  • CTRL + ALT + Q tuşuna aynı anda basılması gerekir.
  • Bunun yanında ALT GR + Q tuşu da aynı şekilde et işareti oluşturulmasını sağlar. Buradaki dikkat edilmesi gereken hangi tuş kombinasyonunun nerede kullanılması gerektiğidir.
  • Bu konuyu biraz daha açarsak CTRL + ALT + Q tuş kombinasyon internet tarayıcılarında çalışır.
  • Microsoft Word gibi kelime işlemcilerde bu tuş kombinasyonu ile et işareti yapılamaz.
  • Ancak ALT GR + Q tuş kombinasyonuyla hem tarayıcılarda hem de Word üzerinde et işareti yapmak mümkündür.
Bilgisayarda et işareti

Aşağıdaki başlığı inceleyerek mobilde et (@) işareti nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. 

Et İşareti Mobil’de Nasıl Yapılır?

Diğer yandan tuş kombinasyonları dışında biraz amatörce olsa da kopyala – yapıştır yöntemiyle de et işareti yapılabilir. Bunun için yapmanız gereken internet üzerinde et işareti geçen bir yer bulmanızdır. Hatta küçük bir tüyo vermek gerekirse eğer e-posta adresiniz açıksa adresinizde bulunan et işaretini kopyalayabilir ve daha sonra istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.
Buna alternatif başka bir yöntem ise et işaretini Word programından almaktır.

Word kelime işlemci programını açtığınızda üst kısımda yer alan Ekle menüsüne tıklayın ve daha sonra yine yukarıda yer alan menülerden en sağdaki Simge menüsüne tıklayın. Açılan pencerede et işaretini bulun ve pencerenin sağ alt bölümünde Ekle butonuna basarak belgeye ekleyin. Eklenen et işaretini kopyalayın ve istediğiniz yere yapıştırın.

Telefon klavyenizdeki semboller kısmını inceleyerek de kolayca @ işaretini bulabilirsiniz. Eğer yoksa yukarıda belirtilen işlemleri gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır. 

Ne kadar iyi bilgisayar kullanırsanız kullanın, farklılaşan klavyelerde bazı sembolleri bulmak zor olabiliyor. Aslında hepsinin farklı formülleri bulunmaktadır. Bu formülleri bildikten sonra tüm sembolleri klavyede kolayca yapabilirsiniz. 

Genelde Windows bilgisayarlardan Mac bilgisayarlara geçen kullanıcılarda sık görülen bir problem et işaretinin yerinin nasıl yapıldığını bulamamaktır. Oysa ki Windows bilgisayarlarda ALT GR + Q tuş kombinasyonunun Mac bilgisayarlardaki karşılığı ALT OPTION + Q tuş kombinasyonu olarak karşımıza çıkar. İşte Mac bilgisayarlarda da et işareti yapmak bu kadar basittir.

Klavyede et işareti nasıl yapılır konusunda gereken açıklamaları klavye farklarına göre ve bilgisayar farklarına göre detaylıca açıkladık. Artık klavyede yazı yazarken sorun yaşamayacak, @ işaretini kolayca yapabileceksiniz.

https://www.instatakipci.com/
Et(@) İşareti Ne Anlama Gelmektedir?

Et(@) işareti, e-mail adreslerimizde kullandığımız ve son dönemlerde yaygın olarak sosyal medya kullanıcı adlarının başına eklediğimiz fonksiyonel bir klavye tuşudur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Et(@) İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyemizde bulunan ve Q tuşunun alt fonksiyonlarında yer almaktadır. Q tuşuna Altg veya Alt tuşu ile birlikte basarak Et(@) işaretini yazabilirsiniz.

Et(@) İşareti Mac Bilgisayarlarda Nasıl Yapılır?

Et(@) işareti yapmak Mac bilgisayarlarda çok basitti. Altoption + Q tuşuna birlikte basarak kolayca Et(@) işaretini yazabilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 4.5]
10 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu ikon kullanılan bir şey niye bunu yaparken böyle zor yapmışlarki. Sakat birisi olsa nasıl yapacak hiç mi düşünmemişler. Allahtan cep teleonlarında var.

  2. Benimde hiç anlam veremedğim bir şey bu. Neden bu kadar zor yapmışlar ki tek bir ikon yapsalardı olmaz mıydı. Muhakkak bir anlamı vardır bunun.

  3. İkonları hazırlarken mobilde direk olarak et işaretini koymuşlar güzel olmuş. Uğraşmıyorsunuz ama bilgisayarda öyle değil. Bunun bir kısayolu olsa iyi olurmuş