Bilgisayardan Instagram Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım?

Bilgisayardan Instagram Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım?

Instagram kullanıcıları mobil cihazlarından olduğu gibi bilgisayarlarından da bu uygulamayı kullanmak istiyor. Bilgisayardan Instagram kullanmak son derece basittir ve bunun için birden fazla yöntem vardır. Kullanıcılar istedikleri yöntemle bu işlemi gerçekleştirebilir.

Instagram Hakkındabilgisayardan instagram kullanmak

Instagram, bilindiği gibi mobil cihazlarda çalışan bir uygulamadır. Bu uygulama üzerinden insanlar paylaşımlar yapabildiği gibi yapılan paylaşımları da takip edebilir. Dünya üzerindeki kullanıcı sayısının 1 milyarı geçmiş olması, bu uygulama hakkında fikir edinmek için yeterlidir.

Her geçen gün yeni bir özellikle kullanıcılarının karşısına çıkan Instagram’a bilgisayarlardaki internet tarayıcılardan da bağlanılabiliyor. Fakat buradan Instagram’ı tam olarak kullanmak mümkün değildir. Buradan bazı ufak işlem ve ayarlamalar yapılabiliyor.

PC’den Instagram Kullanmak İçin Uygulanması Gereken Yöntemler

Instagram’ın bilgisayarlardan kullanmak için iki farklı yol vardır. Bu yollardan ilkinde telefonlardaki uygulamanın farklısı kullanılırken diğerinde ise birebir aynısı kullanılmaktadır. Ayrıca kullanılan bu yöntemlerin her ikisi de son derece güvenlidir. Yani hesabınızın çalınması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu yöntemler ve ayrıntılı açıklamalar aşağıda yer almaktadır.

Windows 10 Üzerinden Instagram Kullanma

Bilgisayarların çalışmasını sağlayan işletim sistemlerinin farklı çeşitleri vardır fakat dünya üzerinde yer alan bilgisayarların çok büyük bir bölümü Windows kullanır. Windows ise zaman zaman yeni ürünler piyasaya çıkararak insanların daha iyi verim almasını amaçlar.

Windows 10, çıkan bu ürünlerin sonuncusudur. Bu işletim sisteminde birçok yenilik yapıldı ve mobil cihazlarla yarışabilmenin önü açıldı. Bu kapsamda yapılan yeniliklerden bir tanesi de mobil cihazlarda kullanılan uygulamalardan bazılarının bilgisayarlarda kullanılmasıdır. Bunlar arasında Instagram uygulaması da var.

Bilgisayardan Instagram kullanmak

Bilgisayardan Intagram kullanmak için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Windows 10’a sahip bir bilgisayarın sol alt köşesinde yer alan büyüteç simgesine basılmalıdır.
  • Bu simgeye basınca arama yapmak için bir ekran açılacak ve bu ekrana “store” yazılması gerekiyor.
  • Çıkan sonuçlardan “Microsoft Store” seçilmelidir. Burası Windows 10’un marketidir.
  • Microsoft store açıldıktan sonra ise sağ üst köşede yer alan arama bölümüne “Instagram” yazılmalı ve arama yapılmalıdır.
  • Buradan Intagram yüklenmeli ve daha sonra da giriş yapılmalıdır.

Yukarıdaki adımlar izlendiğinde bilgisayardan Intagram kullanmak mümkün olacaktır. Fakat bu yöntemde telefonlardaki uygulamanın biraz farklısı ile karşılaşılacaktır. Orada olan hemen her işlem burada da vardır ve bu uygulama beklentileri karşılayacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

Emülatörler Üzerinden Instagram Kullanımı

Mobil cihazların yaygınlaşmasından sonra bazı teknoloji şirketleri, telefonların bilgisayarlardan da kullanılabilmesi için çalışmalar yapmaya başlamışlardır. Bu çalışmaların sonucunda ise ortaya emülatör adı verilen programlar çıkmıştır. Emülatörler, bilgisayar ekranının mobil ekrana dönüşmesini sağlıyor ve adeta bilgisayarların içerisinde akıllı telefon açıyor.

Bu yöntemi kullanmak için kullanıcıların bilgisayarlarına emülatör indirip kurması gerekiyor. Şuanda piyasada olan bu programlardan 3-4 tanesi son derece güvenlidir ve iyi sonuçlar vermektedir. Kullanıcılar bunlardan istediklerini tercih edebilirler. Böylece bilgisayardan Instagram kullanmak son derece kolay olacaktır.

Bu program indirilip bilgisayarlara kurulduktan sonra aşağıdaki adımların izlenmesi gerekir. Bu adımlar şu şekildedir:

Bilgisayardan Instagram kullanmak için ne yapmalıyım
  • Emülatör açıldıktan sonra ilk olarak Google Play Store uygulaması açılmalı ve buraya giriş yapılmalıdır.
  • Buradan telefonlarda olduğu gibi öncelikle Intagram uygulaması bulunmalı ve yüklenmelidir.
  • Daha sonra ise ekrana gelen Intagram ikonuna tıklayarak giriş yapılmalıdır.
  • Burada da yine telefonlarda olduğu gibi hesap bilgileri girilmelidir.

Yukarıdaki adımların sonunda Intagram kullanılmaya başlanabilir. Bu yöntemle kullanıcılar telefonlarında yer alan uygulamanın birebir aynısını kullanma imkanı bulacaktır. Dolayısıyla da beklentiler çok daha etkili olarak karşılanacaktır. Fakat bu işlemler sadece kişisel bilgisayarlarda yapılması güvenlik açısından son derece önemlidir.

Bilgisayardan Instagram kullanmak için ne yapmalıyım konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilir ve tüm sosyal medya uygulamalarındaki ihtiyaçlarınızı sitemizden karşılayabilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram kullanmak için ne yapmalıyım konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bilgisayar’dan Instagram’a Girebilir Miyim?

Bilgisayarınız üzerinden Instagram’a girmeniz mümkün. Yukarıda ki yazımızdan detaylı bilgileri edinerek Instagram’ı bilgisayardan nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Bilgisayar Üzerinden Instagram Kullanmak Zararlı Mıdır?

Bilgisayar üzerinden bilgisayar kullanmanın herhangi bir zararı yoktur. Bahsettiğimiz yöntemleri kullanarak %100 güvenli bir şekilde instagrama bilgisayarınızdan girebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Influencer Marketing

Windows Store Üzerinden Instagram İndirmek Ücretli Midir?

Windows Store üzerinden bilgisayarınıza instagram indirmeniz için sizlerden hiçbir ücret istenmeyecektir. Tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir