Bilgisayardan Instagram Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım?

Bilgisayardan Instagram Kullanmak İçin Ne Yapmalıyım?

Instagram kullanıcıları mobil cihazlarından olduğu gibi bilgisayarlarından da bu uygulamayı kullanmak istiyor. Bilgisayardan Instagram kullanmak son derece basittir ve bunun için birden fazla yöntem vardır. Kullanıcılar istedikleri yöntemle bu işlemi gerçekleştirebilir.

Instagram, bilindiği gibi mobil cihazlarda çalışan bir uygulamadır. Bu uygulama üzerinden insanlar paylaşımlar yapabildiği gibi yapılan paylaşımları da takip edebilir. Dünya üzerindeki kullanıcı sayısının 1 milyarı geçmiş olması, bu uygulama hakkında fikir edinmek için yeterlidir.

Her geçen gün yeni bir özellikle kullanıcılarının karşısına çıkan Instagram’a bilgisayarlardaki internet tarayıcılardan da bağlanılabiliyor. Fakat buradan Instagram’ı tam olarak kullanmak mümkün değildir. Buradan bazı ufak işlem ve ayarlamalar yapılabiliyor.

PC’den Instagram Kullanmak İçin Uygulanması Gereken Yöntemler

Instagram’ın bilgisayarlardan kullanmak için iki farklı yol vardır. Bu yollardan ilkinde telefonlardaki uygulamanın farklısı kullanılırken diğerinde ise birebir aynısı kullanılmaktadır. Ayrıca kullanılan bu yöntemlerin her ikisi de son derece güvenlidir. Yani hesabınızın çalınması gibi bir durum söz konusu değildir. Bu yöntemler ve ayrıntılı açıklamalar aşağıda yer almaktadır.

Windows 10 Üzerinden Instagram Kullanma

Bilgisayarların çalışmasını sağlayan işletim sistemlerinin farklı çeşitleri vardır fakat dünya üzerinde yer alan bilgisayarların çok büyük bir bölümü Windows kullanır. Windows ise zaman zaman yeni ürünler piyasaya çıkararak insanların daha iyi verim almasını amaçlar.

Windows 10, çıkan bu ürünlerin sonuncusudur. Bu işletim sisteminde birçok yenilik yapıldı ve mobil cihazlarla yarışabilmenin önü açıldı. Bu kapsamda yapılan yeniliklerden bir tanesi de mobil cihazlarda kullanılan uygulamalardan bazılarının bilgisayarlarda kullanılmasıdır. Bunlar arasında Instagram uygulaması da var. Windows 10 üzerinden Instagram kullanımı yapmak için sizlere tavsiyemiz chrome tarayıcı kullanmanız olacaktır. Chrome tarayıcı ile daha optimize sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram kullanmak

Bilgisayardan Intagram kullanmak için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Windows 10’a sahip bir bilgisayarın sol alt köşesinde yer alan büyüteç simgesine basılmalıdır.
 • Bu simgeye basınca arama yapmak için bir ekran açılacak ve bu ekrana “store” yazılması gerekiyor.
 • Çıkan sonuçlardan “Microsoft Store” seçilmelidir. Burası Windows 10’un marketidir.
 • Microsoft store açıldıktan sonra ise sağ üst köşede yer alan arama bölümüne “Instagram” yazılmalı ve arama yapılmalıdır.
 • Buradan Intagram yüklenmeli ve daha sonra da giriş yapılmalıdır.

Yukarıdaki adımlar izlendiğinde bilgisayardan Intagram kullanmak mümkün olacaktır. Fakat bu yöntemde telefonlardaki uygulamanın biraz farklısı ile karşılaşılacaktır. Orada olan hemen her işlem burada da vardır ve bu uygulama beklentileri karşılayacaktır.

Emülatörler Üzerinden Instagram Kullanımı

Mobil cihazların yaygınlaşmasından sonra bazı teknoloji şirketleri, telefonların bilgisayarlardan da kullanılabilmesi için çalışmalar yapmaya başlamışlardır. Bu çalışmaların sonucunda ise ortaya emülatör adı verilen programlar çıkmıştır. Emülatörler, bilgisayar ekranının mobil ekrana dönüşmesini sağlıyor ve adeta bilgisayarların içerisinde akıllı telefon açıyor.

Bu yöntemi kullanmak için kullanıcıların bilgisayarlarına emülatör indirip kurması gerekiyor. Şuanda piyasada olan bu programlardan 3-4 tanesi son derece güvenlidir ve iyi sonuçlar vermektedir. Kullanıcılar bunlardan istediklerini tercih edebilirler. Böylece bilgisayardan Instagram kullanmak son derece kolay olacaktır.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Instagram Takip Etmeyenler & Takibi Bırakanları Bulma
Instagram Takip Etmeyenler & Takibi Bırakanları Bulma

Instagram, diğer sosyal medya uygulamaları gibi takipten çıkanları, geri takip etmeyenleri kendi uygulaması üzerinden göstermiyor. Bu yüzden takibi bı...

Sosyal Medya Takvimi
Sosyal Medya Takvimi

İnsanların sosyal medyadaki paylaşımlarını ve davranışlarını belirleyen belli başlı trendler bulunuyor. Örneğin aynı özel günlerde, sosyal medya kulla...

Bu program indirilip bilgisayarlara kurulduktan sonra aşağıdaki adımların izlenmesi gerekir. Bu adımlar şu şekildedir:

 • Emülatör açıldıktan sonra ilk olarak Google Play Store uygulaması açılmalı ve buraya giriş yapılmalıdır.
 • Buradan telefonlarda olduğu gibi öncelikle Intagram uygulaması bulunmalı ve yüklenmelidir.
 • Daha sonra ise ekrana gelen Intagram ikonuna tıklayarak giriş yapılmalıdır.
 • Burada da yine telefonlarda olduğu gibi hesap bilgileri girilmelidir.

Yukarıdaki adımların sonunda Intagram kullanılmaya başlanabilir. Bu yöntemle kullanıcılar telefonlarında yer alan uygulamanın birebir aynısını kullanma imkanı bulacaktır. Dolayısıyla da beklentiler çok daha etkili olarak karşılanacaktır. Fakat bu işlemler sadece kişisel bilgisayarlarda yapılması güvenlik açısından son derece önemlidir.

Bilgisayardan Instagram kullanmak için ne yapmalıyım konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Konu hakkındaki ve tüm sosyal medya platformlarında yaşadığınız sorunları yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Ekibimiz tarafından incelenen sorularınız en kısa sürede yanıtlanmaktadır. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram Türk takipçi satın alma ve Instagram Türk beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilir ve tüm sosyal medya uygulamalarındaki ihtiyaçlarınızı sitemizden karşılayabilirsiniz. Bilgisayardan Instagram’a girişleriniz ile maalesef fotoğraf yükleme işlemleri yapamamaktasınız. Ayrıca direct mesaj gönderme konusunda da problemler yaşandığı bilinmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Bilgisayarınız üzerinden Instagram’a girmeniz mümkün. Yukarıda ki yazımızdan detaylı bilgileri edinerek Instagram’ı bilgisayardan nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Bilgisayar üzerinden bilgisayar kullanmanın herhangi bir zararı yoktur. Bahsettiğimiz yöntemleri kullanarak %100 güvenli bir şekilde instagrama bilgisayarınızdan girebilirsiniz.

Windows Store üzerinden bilgisayarınıza instagram indirmeniz için sizlerden hiçbir ücret istenmeyecektir. Tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram’a hikaye atabilirsiniz, kameraya tıklayarak paylaşmak istediğiniz fotoğrafı yada gönderiyi seçebilir paylaşabilirsiniz.

Uygulamayı açıp anasayfaya girerek DM kısmının hemen yanında bulunan Keşfet bölümüne ulaşabilirsiniz.

Instagram Direct kısmına giderek görüntülü konuşmak istediğiniz kişiyi seçerek görüntülü konuşma isteği gerçekleştirebilirsiniz. Görüntülü konuşma yapabilmek için karşıda ki kişinin isteğinizi kabul etmesi gerekir.

Enes Bulut

Yazılar: 479

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

(Toplam: 22 Ortalama: 5 )

5 yorum

 1. Adem SERT
  Adem SERT

  Bilgisayardan instagrama girmeye çalıştım. Ancak sadece resimlerin yüklemeleri yapılabiliyor. Yazı yazamıyoruz ki

 2. hasan çobanoğlu
  hasan çobanoğlu

  Merhaba.Bilgisayarıma İntagramı yükledim.asıl hesabımın içinde bir hesap daha oluşturmuştum.Telefonda iki hesap arasında çok rahat geçiş yapabiliyorum.Ancak bilgisayarımda ikinci oluşturduğum hesap görülmüyor. Yardımcı olurmusunuz

  • Enes Bulut
   Enes Bulut

   Merhaba, Instagram web sitesi üzerinden tüm işlemler yürütülememektedir. Bu nedenle bu tarz bir problem ortaya çıkmış olabilir.

 3. Atahan
  Atahan

  Bilgisayardan instagram kullanmak istiyordum ne yapmalıyım diye araştırdım buldum kullanabiliyorum fakat her işlem gerçekleştirilemiyormuş onu öğrendim.

 4. Hayrettin öz
  Hayrettin öz

  Bilgisayar üzerinden instagram kullanmak ve bunun icin ne yapması gerektigini merak edenler icin kaliteli bir yazı olmus