Sosyal medya

Binali Yıldırım Sosyal Medya Hakkında Yeni Bir Haber Verdi

Türkiye Sosyal medya kullanımında dünya genelinde ilk beşte yer almayı başarıyor. Özellikle Instagram kullanımında Çin’in hemen gerisinde yer alan ülkemizde sosyal medyaya duyulan bu ilgi aynı zamanda sosyal medyadan da etkilenildiği anlamına geliyor. Tabi sosyal medyanın önemsenecek bir kısmının da zararlı içerikten oluştuğunu düşünürsek özellikle çocukların sosyal medyadan olumsuz etkilendiğini söyleyebiliriz. Bu durumun farkında olan yetkililer ise yeni bir yönteme daha gitme kararı aldı. Daha önce sosyal medya için yeni yaş sınırı uygulaması duyurulmuştu. Şimdi ise sosyal medya için yeni bir anayasa oluşturulacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından açıklanan yeni düzenlemeye göre artık internet kullanımı bir düzene sokulacak. Herkesin kafasına göre sosyal medya ve internet kullanımı engellenecek. Belirlenen yazılı metnin dışına çıkılamayacak. Yazılı metnin dışına çıkıldığında ise bu durumun yeni yaptırımları olacak. Açıklanan yeni sistem ne gibi yükümlülükler getirir ya da nasıl sonuçlar doğurur bilinmez ama internette yeni bir dönem başlatacağı kesin. Söz konusu kuralların neye göre belirleneceği ve ne zaman hayata geçirileceği konusunda ise henüz bir bilgi bulunmuyor. Özellikle zararlı içerik yayını yapanlara yönelik yapılacak yeni düzenleme için yapılacak açıklamada merak konusu. Zira henüz bu konuda detaylı bir bilgilendirme yapılmadı.

Binali Yıldırım Sosyal Medya Hakkında Yeni Bir Haber Verdi
4.5 (89.9%) 291 votes

Bir önceki yazımız olan Büşra Pekin Son Haliyle Instagram’ı Salladı başlıklı makalemizde Büşra Pekin, Büşra Pekin Instagram ve Instagram gündem hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Arda Turan Instagram Hesabından Eğlenceli Bir Paylaşım Daha Geldi
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir