Sosyal medya

Binali Yıldırım Sosyal Medya Hakkında Yeni Bir Haber Verdi

Türkiye Sosyal medya kullanımında dünya genelinde ilk beşte yer almayı başarıyor. Binali Yıldırım sosyal medya ve özellikle Instagram kullanımında Çin’in hemen gerisinde yer alan ülkemizde sosyal medyaya duyulan bu ilginin her geçen gün arttığını belirtti. Tabi sosyal medyanın önemsenecek bir kısmının da zararlı içerikten oluştuğunu düşünürsek özellikle çocukların sosyal medyadan olumsuz etkilendiğini söyleyebiliriz. Bu durumun farkında olan yetkililer ise yeni bir yönteme daha gitme kararı aldı. Daha önce sosyal medya için yeni yaş sınırı uygulaması duyurulmuştu. Şimdi ise sosyal medya için yeni bir anayasa oluşturulacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından açıklanan yeni düzenlemeye göre artık internet kullanımı bir düzene sokulacak. Herkesin kafasına göre sosyal medya ve internet kullanımı engellenecek. Belirlenen yazılı metnin dışına çıkılamayacak. Yazılı metnin dışına çıkıldığında ise bu durumun yeni yaptırımları olacak. Açıklanan yeni sistem ne gibi yükümlülükler getirir ya da nasıl sonuçlar doğurur bilinmez ama internette yeni bir dönem başlatacağı kesin. Söz konusu kuralların neye göre belirleneceği ve ne zaman hayata geçirileceği konusunda ise henüz bir bilgi bulunmuyor. Özellikle zararlı içerik yayını yapanlara yönelik yapılacak yeni düzenleme için yapılacak açıklamada merak konusu. Zira henüz bu konuda detaylı bir bilgilendirme yapılmadı.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/youtube/abone-satin-al

Binali Yıldırım Sosyal Medya Hakkında Yeni Bir Haber Verdi
4.5 (89.9%) 291 votes

Bir önceki yazımız olan Büşra Pekin Instagram Hesabından Son Halini Paylaştı Olay Oldu başlıklı makalemizde Büşra Pekin, Büşra Pekin Instagram ve Instagram gündem hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Göztepe SK Instagram Hesabı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir