BiP Nedir, Nasıl Kullanılır?

BiP Nedir, Nasıl Kullanılır?

BiP nedir, Turkcell tarafından geliştirilen ve her operatör için kullanılabilen bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında son dönemde oldukça popülerleşen uygulamalardan biridir. Özellikle bu alanda yaygın olarak kullanılan WhatsApp uygulamasının son güncellemesinden sonra, kullanıcılar daha yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı BiP gibi uygulamalara yönelmiştir. Ücretsiz olmasıyla birlikte, mesajlaşmanın dışında görüntülü ve sesli iletişim için de kullanılabilmesi, uygulamanın sıkça tercih edilmesinin sebepleri arasında bulunur.

BiP Nasıl İndirilir?

BiP anlık mesajlaşma uygulaması, Turkcell tarafından geliştirilmiş olsa da hangi operatör olduğu fark etmeksizin tüm cep telefonu numaraları ile birlikte kullanılabilir. Akıllı telefonların uygulama mağazalarından rahatlıkla indirilebilen bu uygulama ücretsizdir. Hem IOS hem de Android işletim sistemlerinin uygulama mağazalarından indirilebilir. Tüm akıllı telefonlarla kullanılabilen ve herhangi bir cep telefonu ile kayıt olunabilen bir mesajlaşma uygulamasıdır. BiP uygulaması her ne kadar anlık mesajlaşma uygulaması olsa da sağladığı imkanlar bunlardan daha fazladır. Güvenli ve keyifli bir şekilde iletişim kurmak için özellikle son dönemlerde pek çok birey, bu uygulamayı telefonuna indirmektedir.

bip uygulaması

BiP Uygulaması Nasıl Kullanılır?

BiP, diğer rakip anlık mesajlaşma uygulamaları gibi herhangi bir operatöre bağlı olan bir cep telefonu numarası ile kullanılabilir. Bu uygulamayı, akıllı telefonlara indirmek ve kurmak oldukça kolaydır. Hem Google Play Store hem de App Store üzerinden indirilebilen bir uygulamadır. Ücretsiz olması da sıklıkla indirilmesinde etkili olan bir özelliğidir. BiP mesajlaşma uygulaması olsa da uygulama üzerinden rehberinizdeki kişilerle sesli ve görüntülü görüşme de yapabilmek mümkündür. Cep telefonu numaranız ile BiP uygulamasına kaydolduğunuzda, rehberiniz otomatik olarak uygulamaya bağlanır. Böylece oldukça kolay bir şekilde bu uygulamadan rehberinizdeki kişilerle bireysel görüşmeler ve grup sohbetleri yapabilirsiniz.

BiP Uygulamasında Hangi İşlemler Yapılabilir?

BiP uygulaması ile sosyal medya platformları üzerinden gerçekleştirebileceğiniz birçok şeyi gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

  • Anlık mesajlaşma
  • Görüntülü konuşma
  • Sesli konuşma
  • Konum gönderme
  • Fotoğraf, video ve ses gibi medya dosyalarını gönderme
  • Sosyal adı verilen özellik sayesinde numara görünmeden konuşma

BiP uygulaması, WhatsApp’a rakip olan bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde diğer rakip uygulamalar üzerinden yapılan pek çok işlem yapılabilir. Bireyler iletişim kurmak, sosyalleşmek ve güvenli bir şekilde sohbet edebilmek için BiP uygulamasını kullanmaktadır. Özellikle son dönemde gelen WhatsApp güncellmesinin ardından BiP gibi alternatif uygulamalara olan ilgi de oldukça artmıştır.

bip mesajlaşma

BiP Güvenli midir?

BiP uygulaması¸uçtan uca şifreleme özelliği ile kişisel bilgilerin ve konuşmaların üçüncü kişilere ulaşmasını engeller. Bu yönüyle kullanıcıların kişisel bilgilerini ve güvenliğini korur. Son dönemde pek çok ünlü isim ve siyasi isimler bu uygulamayı kullanmaya başlamıştır. WhatsApp’ın güvenlik ve gizlilik sözleşmesi hakkında yaptığı güncellemenin ardından BiP gibi alternatif uygulamaların indirilme sıklığı da artış göstermiştir. Çünkü anlık mesajlaşma ve diğer uygulamalarda bireylerin ilk olarak aradıkları özelliklerin başında güvenlik önemleri gelir.

BiP nedir?

Turkcell tarafından geliştirilen ve her operatör için kullanılabilen bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır.

BiP nasıl indirilir?

BiP’i IOS ya da Android işletim sisteme sahip cihazlar üzerinden Google Play Store ya da App Store’dan indirebilirsiniz.

BiP güvenli midir?

BiP’in alt yapısında bulunan uçtan uca şifreleme özelliği ile kişisel verilerin korunması sağlanmaktadır. Bu sayede bilgilerin üçüncü kişilere erişim söz konusu olmamaktadır.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 30 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 1640

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir