Borsa

Borsa

Borsa alım ve satım gibi işlemlerle uğraşan tüccar veya ticaret adamlarının gün içerisinde sıklıkla işlemlerini gerçekleştirmek için başvurduğu kurumlar arasında yer alıyor. Ülkemizde en çok işlem gerçekleştiren borsa kurumlarının başındaysa borsa İstanbul geliyor. Devlet gözetimi altında döviz alım ve satım işlemleriyle uğraşan bireyler işlemlerini kolaylıkla borsa İstanbul üzerinden gerçekleştirebiliyorlar. Borsa İstanbul üzerinden işlemlerini gerçekleştirmek isteyen bireylerse borsa çalışma saatleri hakkında bilgi sahibi olmak istiyorlar. Çeşitli işlemlere göre değişiklik gösterebilen borsa işlem saatleri çeşitli döviz işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar tarafından önem arz ediyor. Bu nedenle pek çok kişi borsa İstanbul çalışma saatleri hangi aralıklarda bulunuyor merak ediyor. Sizler için bu yazımızda borsa İstanbul mesai saatleri, döviz borsa mesai saatleri ve borsa işlem saatleri hakkında detaylı bilgiler hazırladık. (Vikipedi)

Borsa Çalışma Saatleri

Borsa çalışma saatleri gün içinde gerçekleştirilecek olan işlemlere göre değişiklik gösterir. Genel olarak döviz borsa çalışma saatleri sabah saat 09.00’da başlayarak 18.05’te son buluyor. Bunun yanı sıra borsa işlem saatleri çeşitlilik gösterebiliyor. Borsa işlem saatleri seans şeklinde işler. Bu seans aralıklarında borsa İstanbul üzerinden döviz ve borsa işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Borsa çalışma saatleri şu şekilde:

  • 13.00 ve 13.55 saat aralıkları > Gün ortası tek fiyat seansı
  • 13.55 ve 14.00 saat aralıkları > Fiyat belirleme ve eşleştirme seansı.
  • 14.00 ve 18.00 saat aralıkları > Sürekli işlem seansı.
  • 18.01 ve 18.05 saat aralıkları > Kapanış seansı işlemleri.
  • 18.05 ve 18.08 saat aralıkları > Fiyat belirleme ve eşitleme işlemleri.
  • 18.08 ve 18.10 saat aralıkları > Kapanış fiyatı üzerinden işlemler gerçekleştirilir.
borsa nasıl oynanır

Borsa İstanbul Hafta Sonu Çalışıyor Mu?

Borsa İstanbul mesai saatleri hafta sonunu kapsamıyor. Bunun yanı sıra resmî tatillerin olduğu günlerde borsa İstanbul çalışma saatleri arasında bulunmuyor. Bu sürelerde döviz borsa işlemleri gerçekleştirilemiyor. Borsa İstanbul telefon hattı üzerinden gerçekleştireceğiniz çeşitli döviz borsa işlemleriniz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Borsa İstanbul telefon hattına 0 212 298 21 00 telefon numarası üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Adliye Çalışma Saatleri

Çalışma saatleri konusunda merak ettiğiniz tüm detayla bu kategorimizde sizleri bekliyor.

Borsa Oynamak Ne Demektir?

Borsa üzerinden hisse senedi satın alarak ve daha sonra değerlerini takip ederek satarak yüksek meblağlar kazanmak mümkündür. Bu sayede güncel olarak borsayı takip edebilirseniz finansal anlamda ilerleme kaydedebilirsiniz.

Borsa Oynamak Yasal mı?

Borsa, tamamen yasal olarak hizmet vermekte olan bir kuruluştur. Hisse senetleriniz olduğu sürece herhangi bir yasadışı endişesi taşımanız gerekmeyecektir.

Borsa Üzerinden Para Kaybedilebilir mi?

Borsa üzerinden yüksek meblağlar kazanması mümkün olduğu kadar, yüksek meblağlar kaybetmekte maalesef ki mümkündür. Hisse senetlerinizin değer kaybetmesi sonucunda hızlı bir şekilde para kaybedebilirsiniz.

Çalışma Saatleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir