Brad Pitt Filmleri

Brad Pitt Filmleri

İçindekiler

Brad Pitt gezegendeki en büyük film yıldızlarından biridir ve 30 yılı aşkın kariyerinin çoğunda bu statüyü korumuştur. Büyük ve tanınabilir bir yıldız olmasının yanı sıra, sayısız vesileyle yetenekli, yıldız performanslar sergiledi. Unutulmaz Brad Pitt filmleri;

Pitt çok sayıda olağanüstü filmde rol aldı ve yıllar boyunca hem eleştirmenlerin beğenisini hem de dinleyicilerin beğenisini kazandı. Filmlerinin ne kadar yüksek puan aldığını gösteren iyi bir gösterge, Brad Pitt filmleri listenine bakmaktır.

  • Moneyball (7.6)

Beyzbol ve matematik, eğlenceli bir film yapan bir kombinasyon gibi gelmeyebilir, ancak Moneyball bir şekilde çalışmasını sağladı. Pitt, kazanan takım oluşturmak için istatistikleri kullanarak daha zengin beyzbol takımlarıyla rekabet etmek için bir plan hazırlayan Oakland Atletizm’in genel müdürü Billy Beane rolünde.

Pitt, oyunu yeniden icat etmek için belirlenmiş yöntemlere karşı çıkmak isteyen bir adam olarak üçüncü Oscar adaylığını zorlayıcı rolü için attı. Komik, ilginç ve şaşırtıcı derecede dokunaklı bir film olarak karşımıza çıkıyor.

  • The Curious Case Of Benjamin Button (7.8)

The Curious Case Of Benjamin Button, Pitt’in en beğenilen filmleri arasında yer alıyor. Film, Pitt’in oynadığı, ters yaşlanmasına neden olan garip bir duruma sahip olan titiz karakterin hikayesini anlatmak için on yıllarca sürüyor.

Pitt performansı için ikinci Oscar adaylığını aldı. Filmin çığır açıcı etkileri nefes kesici ve merkezindeki destansı aşk hikayesi sizi bağlıyor.

brad pitt filmleri
  • The Big Short (2015) – 7.8

The Big Short, sadece 2015’in en iyi filmlerinden biri değil, aynı zamanda, özellikle konusuyla, on yılın en akıllı filmlerinden biridir. Bunu konut piyasasında kusurları fark eden ve 2008 mali krizine yol açan bahislerle karşılaştıran seçkin bir grup izlemektedir. Film, yapımcı Brad Pitt’i aday göstererek Oscar’ların En İyi Film yarışmacısı oldu.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: GSM Nedir?

The Big Short, Adam McKay tarafından ustalıkla yazıldı ve sadece Pitt’in değil, Christian Bale, Ryan Gosling ve Steve Carell’in de büyük performansları ile büyük beğeni topladı. Herkesin görmesi gereken parlak bir film ve son on yılda Pitt’in en iyilerinden biri.

Ödüllü Filmleri

  • Once Upon A Time… In Hollywood (2019) – 7.8

Brad Pitt’i ilk Oscar’ı Once Upon A Time… In Hollywood’da kazanması muhtemel film. Hollywood’da Quentin Tarantino’nun en yeni sinema teklifi ve bu konuda harika bir film yaptığını bize gösteriyor. Yaşlanan aktör Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) ve dublör çift en iyi arkadaşı Cliff Booth (Pitt), Manson Ailesi ve planlarına denk gelen değişen bir Hollywood’a giderken onu takip ediyor.

  • Fight Club (1999) – 8.8

Bize Brad Pitt’in en ikonik rollerinden birini veren film, sabun satıcısı Tyler Durden (Pitt) ile tanıştığı için depresif bir uykusuzluğun (Edward Norton) ardından Marla’nın (Helena Bonham Carter) ilişkilerini konu alıyor.

Fight Club serbest bırakıldığında bombalandı ama o zamandan beri bir kült buldu. Pitt, Tyler Durden’i mükemmel bir şekilde oynuyor ve belki de en iyi tekil performansı olmasa da, Brad Pitt Fight Club izleyicilerin Brad Pitt filmler listesinde ilk sırada yer alıyor.

Nedir kategorisi yazılarımız ile sosyal ve güncel tüm konulara erişebilirsiniz.

Brad Pitt Kimdir?

Brad Pitt, 1963 yılında dünyaya gelmiş olan Amerikalı bir film yıldızıdır. Her türlü film dalında gösterdiği film başarısı ile ününü yakaladı. Romantik, Aksiton ve Drama dallarında üstün başarılar kazandır.

Brad Pitt İlk Filmi Hangisidir?

Brad Pitt, oyunculuk kariyerine başlamak için Gazetecilik eğitimine son vermiştir. Ardında çeşitli sıkıntılar çekerek oyunculuk sektörüne girmeye başarmıştır. 1991 yılında Thelma&Louise filminde rol oynamıştır.

Brad Pitt Ödül Aldı mı?

Brad Pitt, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini; Akademi, Altın Küre ve SAG tarafından elde etmeyi başarmıştır.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Nedir
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir