Burcu İsminin Anlamı

Burcu İsminin Anlamı

Burcu isminin anlamı, özellikleri, istatistikleri ve harf analizini burada bulabilirsiniz. Kız çocuklarına sıklıkla verilen bir isimdir. Türkçe kökenli bir isimdir ve Kuran-ı Kerimde geçmemektedir. İsmin renginin pembe olduğu kabul edilir. Kız çocuklarına verilmesinde güzel kokulu anlamına gelmesinin büyük bir etkisi vardır.

Burcu İsminin Sözlük Anlamı

Burcu isminin sözlük anlamının özel ve güzel olması bu ismin kız çocuklarına verilmesine yardımcı olmaktadır. Sizde bu anlamı öğrenerek çocuğunuza bu ismi verebilirsiniz.

  • Güzel kokulu, güzel koku
  • Dört beş yaşlarında ki erkek deve
  • Sakız ağacı tomurcuğu
  • Hoş koku, ıtır

Burcu İsminin İstatistikleri

Burcu isminin kullanım sıklığı, kaç kişide olduğu ve ülkede ki sıralaması hakkında bilgileri bulabilirsiniz. En sık kullanılan isimler arasında 41. sırada yer almaktadır. Ülkemizde 92 bine yakın bu isme sahip insan vardır. Bunlardan 23.500 tanesi İstanbul’da yaşamaktadır. Ülkemizde her 895 kişiden birisine Burcu ismi verilmektedir. İsmin harflerine alfabe de ki sıralarına göre sayılar verilip, toplaması yapıldığında sonuç 76 yapmaktadır.

B:2 + U:25 + R:21 + C:3 + U:25 = 76

burcu isminin anlamı

Burcu İsminin Harf Analizi

Burcu ismi toplam 5 harften oluşmaktadır. İsmin telaffuzu kolay olarak kabul edilir. İsmin hecelemesi “bur:cu” şeklindedir. İsmin harf analizi kelime anlamından farklı bir şekilde yorumlaması ile ortaya çıkar.

  • B: Hayatta ki tüm kötü durumlara rağmen hiçbir zaman umutlarını kaybetmezler. Ön sezi duyguları birçok insana göre çok gelişmiştir.
  • U: Tüm işlerini yaparken sakinliği korurlar. Bu sayede işlerini sağlama almış olurlar. Bunda durağan bir yapıya sahip olmaları da etkilidir.
  • R: Tereddüt hayatlarının en merkezini oluşturur. Bu nedenle her türlü kararı verirken zorluk çekeler. Bu durum onları rahatsız ve kararsız bir insan olarak gösterir.
  • C: Günel sanatlara ilgisi çok yüksek olan insanlardır. Bu duruma neden olarak duygusal yapıları gösterilir.
  • U: Sakinlikleri ve durağan yapıları ile bilinirler. Bu yapıları onların işlerini sakin ve yavaş yapmalarına yardımcı olur.

Burcu İsminin Özellikleri

Burcu ismine sahip karakterlerin birçok özelliği vardır. En öne çıkanları güzel, anlayışlı ve sevecen insanlar olmalarıdır. İnsanlara kısa sürede yaklaşabilirler ve karakterleri ile onları etkileri altına alırlar. Paylaşmayı sevmeleri sayesinde etraflarında var olan insanların onlara bakış acısı hep olumludur.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

Bu isme sahip ünlü karakterler arasında Burcu Güneş, Burcu Esmersoy, Burcu Kara, Burcu Ayhan, Burcu Gönder ve Burcu Salihoğlu gibi insanlar vardır.

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Burcu Ne Demektir?

Burcu; güzel koku anlamına gelmekte olan bir isimdir. Ayrıca sakız ağacının tomurcuğu anlamını da içerisinde barındırmaktadır.

Burcu İsmi Caiz mi?

Burcu ismi anlamları incelendiği zaman, içerisinde herhangi bir kötü anlam bulunmadığı görülebilmektedir. Bu nedenle yeni doğmuş olan bebeklere bu ismin verilmesinde herhangi bir problem bulunmamaktadır.

Burcu İsminin Kökeni Nedir?

Burcu ismi Türkçe kökenine sahip olan bir isimdir. Orta Asya geleneklerinde yer almakta olan bu isim, günümüzde de sıkça kullanılmakta olan isimler arasında yer almaktadır.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir