Buse İsminin Anlamı

Buse İsminin Anlamı

Buse isminin anlamı kısaca öpmek olarak bilinir. Güzel ve dikkat çekici bir isim olmasından dolayı kız çocuklarına aileleri tarafından sıklıkla koyulmaktadır. Farsça kökenli bir kelimedir. İsmin rengi pembe olarak kabul edilir. Kuran-ı Kerim’de geçen isimlerden birisi olmasa da çocuklara isim olarak verilmesinde herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

Buse İsminin Sözlük Anlamı

Buse ismin sözcük anlamı olarak öpmek ve öpüşmek öne çıksa da kullanım şeklinde göre farklı anlamlarda çağrıştırmaktadır. Bu neden bazen cümlelerde ve şiirlerde farklı şekillerde kullanılmasıyla da dikkat çeker.

  • Öpmek
  • Öpüşmek
  • Öpüş
  • Öpme
  • Öpücük

Yanağa koyulan bir buse ya da dudağa bırakılan küçük bir ıslaklık olarak kullanılabilir. Kısa bir isim olmasına rağmen bu isimle ilgili harf analizini ve istatistiklerini aşağıda okuyabilirsiniz.

buse ne demek

Buse İsminin İstatistikleri

Buse isminin istatistikleri çok ilginç sonuçlar doğurmaktadır. Ülkemizde her 1443. kişiden birisine bu isim verilmektedir. En çok koyulan isimler sıralamasında 752’inci olması ile dikkat çeker. Tüm Türkiye’de bu isme sahip 56 binin üzerinde kadın vardır. İstanbul’da bu isme sahip kadın sayısı 12 binin üzerindedir. Bu isme ait tüm harfler alfabede ki sıralamaya göre koyulduğunda ve hepsine bir sayı verildiğinde toplamı 55 yapmaktadır.

B:2 + U:25 + S:22 + E:6 = 55

Buse İsminin Harf Analizi

Buse isminin harf analizi, isimde geçen harflerin anlamları ile bakılarak bulunmaktadır. Toplam 4 harften oluşan bu isim, aynı zamanda “bu:se” şeklinde hecelenerek okunmaktadır. İsmin farklı bir anlamı da bu şekilde ortaya çıkarılmaktadır.

  • B: Umutları her zaman yüksektir. En kötü durumda olsalar dahi bunu kaybetmezler. Önsezileri yüksek olması ile bilinirler.
  • U: Sakin ve durağan yapıları ile bilinirler. Acele etmeden, yavaş bir şekilde işlerini yapmayı tercih ederler.
  • S: Sürekli hayal kurarlar. Bu iş onlar için adeta bir eğlencedir. Bu nedenle onları tam bir hayalperest olarak kabul etmek doğrudur.
  • E: Karışık ve karmaşık bir ruhsal dünyaları vardır. Sevinci yaşarken bir anda üzüntüyü yaşayabilirler. Bu durum onları rahatsız etmez.

Buse İsminin Özellikleri

Buse ismi kız çocuklarına sürekli olarak verilmektedir. Güzel çağrışımı nedeniyle bu durum onların karakterine de her zaman yansıtmaktadır. Gizli güçleri olarak paylaşımcı olmak öne çıkar. Buse ismine sahip ünlüler arasında Buse Arslan yer alır. Bu isim Buselik adında bir müzik makamına, Buşehr Eyaleti gibi farklı şekillerde kullanılmaktadır. İran ve Farsça konuşulan ülkelerde farklı şekillerde kullanılır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Buse İsimli Ünlüler Kimlerdir?

Buse ismi ülkemizde kız çocuklarına verilen popüler isimlerin başında yer almaktadır. Bu isimde ünlülerden bazıları; Buse Aslan ve Buse Terimdir.

Buse Ne Demektir?

Buse kelime anlamı olarak öpücük demektir. Ayrıca buse kelimesi tasavvufta ruhun Allah sevgisiyle lezzet bulması anlamına da gelmektedir.

Buse İsmi Caiz mi?

Buse ismi güzel anlamlara sahip olan bir isimdir. Bu nedenle din adamları tarafından incelendiğinde bu ismin çocuklara verilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir