Instagram hesap kurtarma

Çalınan Instagram Hesabını Geri Almak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Siber saldırı artık her alanda yapılmaya başlanıyor. Sadece internet sitelerine değil bireysel kullanıcılarda saldırıların hedefi haline geldi. Özellikle sosyal medya hesaplarının bu durumdan epey bir etkilendiğini de söyleyebiliriz. Son dönemde popüler hale gelen Instagram uygulaması ise siber saldırganların ilk hedefi haline geldi. Bu durumdandır ki artık hemen herkes kötü sürprizlerle karşı karşıya kalabiliyor. Bir gün hesabınıza girmeye çalıştığınız da başarılı olamayabilirsiniz. Bu durumda sizin de hacker kurbanı olduğunuzu söyleyebiliriz. Peki, hesabınızı kurtarmak için yapabileceğiniz ne gibi işlemler var?

Öncelikle şunu söyleyelim e posta hesabınıza şifre değiştirme işlemi sonrasında bir uyarı gelecek. Yaklaşık 2 saat gibi bir süre içerisinde şifre değişikliğine bu mail sayesinde müdahale edebiliyorsunuz. Bu nedenle hesabınızın şifresini değiştiği anladığınız an hemen bağlı e posta hesabını kontrol edin şanlıysanız hesabınızı bu şekilde kurtarma imkânınız var. Eğer ki bu süre geçtiyse o zaman yapabileceğiniz birkaç yöntem daha var. Hemen Instagram destek sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Resmi Instagram hesabından hesabınızın çalındığına dair bildiri yapmanız gerekiyor. Bu bildirinin ardından sizden belli bazı belgeler istenebilir. Mesela daha önce hesabınızdan paylaşılmış olan bir fotoğrafınızı kanıt olarak sunabilirsiniz. Bu işlemden sonra genelde hesabınıza geri ulaşabiliyorsunuz. Yalnız dikkat etmeniz gereken nokta birkaç kez mesajı tekrarlamak olacaktır. Zira gözden kaçma durumları olabiliyor.

Çalınan Instagram Hesabını Geri Almak İçin Ne Yapmak Gerekiyor?
4.5 (89%) 240 votes

Bir önceki yazımız olan Rita Ora Paylaşımlarıyla Hayranlarını Şok Etti başlıklı makalemizde Instagram ünlüler, Rita Ora ve Rita Ora Instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir