Isntagram ünlüler

Can Bonomo Da Mağdurlar Arasına Girdi

Son dönem özellikle ünlülerin sosyal medya hesapları bir bir hack grupları tarafından çalınmaya başladı. Daha önce ünlü muhabirlerin ve daha birçok ünlü ismin Twitter hesapları çalınmıştı. Bununla beraber yine ünlü isimlerin Instagram hesaplarına da büyük saldırılar yapılmış ve birçok ünlü ismin hesapları çalınmıştı. İyiden iyiye etkinliklerini artırmaya başlayan hackerler bu kez ise Can Bonomo’nun Twitter hesabını çaldı. Aynı hack grubu tarafından yapılan saldırı sonucunda ele geçirilen hesap üzerinden yine aynı tarz yayınlar yapılmaya başladı. Durumun Instagram sayfası üzerinden bildirilmesinin ardından ortaya çıkan gerçek ise ünlülere yapılan saldırıların çok hızlı bir şekilde artığını gösterdi.

Yaşanan bu gelişmeler ise sadece ülkemiz için geçerli değil. Yurt dışı hack grupları da yine dünyaca ünlü yıldızların hesaplarını çalmaya devam ediyor. Çok fazla artış gösteren bu olaylardan sonra açıklama gereği duyan Twitter yetkilileri ise kendilerinin bir güvenlik sorunu olmadığını ortaya koydu. Uzmanlar ise konu hakkında yaptıkları açıklamada genelde çalınan hesaplara gelen linkler yüzünden hesapların çalındığı ortaya çıktı. Hack grubu tarafından gönderilen bu linklere tıklandığı anda hesaplar çalınıyor. Özel bir bağlantı kullanılarak oluşturulan linkler konusunda uyarı da bulunan uzmanlar ise gerek Instagram gerekse de Twitter üzerinden tanımadığınız kişilerin kesinlikle linklerine tıklanmaması gerektiğini belirtiyor. Tüm bunların yanında hack grubu ise daha birçok ünlünün hesabını çalacakları yönünde bir takım açıklamalar yapmaya başladı. Henüz net olarak sorumluların bulunamadığı saldırılar için inceleme de başlatıldı.

Can Bonomo Da Mağdurlar Arasına Girdi
4.5 (89.62%) 104 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram’a Dikkat Gerektiren Yeni Özellik Geldi başlıklı makalemizde Instagram güncelleme, Instagram kullanımı ve Instagram video kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  İOS 9 İle Güvenlik Açıkları Kapatıldı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir