Can Yaman Kimdir?

Can Yaman Kimdir?

Can Yaman Kimdir? Can Yaman geçtiğimiz sene yaptığı ve söylediği şeyler ile oldukça gündem yaratan isimlerden biri olmuştu. Özellikle İtalya ve Ortadoğu gezilerinde yaptığı konuşmaların ardından adından sıkça söz ettiren Can Yaman son zamanlarda yıldızı parlayan oyunculardan biridir. Peki Kimdir Can Yaman?

Ünlü oyuncu 8 Kasım 1989 yılında doğdu. Can Yaman, Yugoslav göçmeni ailesinin tek çocuğudur. Oyuncu aslında Hukuk Fakültesi mezunu olmasına karşın oyunculuk sektöründe kariyer yapmayı seçmiştir. Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmasının ardından oyunculuk yapmak için kolları sıvadı.

Can Yaman’ın Hayatı

Can Yaman’ın annesinin adı Güldam Can baba adı Güven Yaman olmasına karşın henüz 5 yaşındayken ebeveynlerinden ayrılmış ve ilk ve ortaokulları Bilfen kolejinde tamamlamasının ardından Lise eğitimini İtalyan lisesinde tamamlamıştır. Ancak son sınıfını öğrenci değişim programı aracılığıyla ABD’de Ohio’da okudu. Ardından Üniversite eğitimini tam burslu olarak Yeditepe Üniversitesi Hukuk bölümünde 2012 yılından mezun olarak tamladı ve oyuncu burada da son sınıfını değişim programıyla Amerika’ya giderek Washington’da hukuk üzerine eğitim almaya devam etti.

Yugoslav kökenli oyuncu, 8 Kasım 1989 yılında İstanbul Suadiye’de dünyaya geldi ve ailesinin tek çocuğudur. Yeditepe Üniversitenin Hukuk Bölümünden mezun olduktan sonra, 1 yıl mecburi stajını dünyaca ünlü Awaterhouse Coopers adlı kurumsal firmada stajyer avukatlık yapmış.

can yaman kimdir

Stajyer avukatlık yaptığı sırada hobi amaçlı Cüneyt Sayıl’dan aldığı oyunculuk derslerinin ardından ilk olarak Gönül İşleri adlı Bedir adlı karaktere hayat veren oyuncu bu dizi ile ilk kez kameralar karşısına geçmiş ve burada yapımcıların dikkatini çekmeyi başarmıştı. İlk partneri Sinem Kobal ile rol aldığı dizinin ardından yeni proje tekliflerine olumlu cevap veren oyuncu ilk kez başrol karakteri olarak, İnadına Aşk adlı dizide boy göstermesinin ardından Türkiye’de yaygın olarak tanınmaya başladı.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: GSM Nedir?

Daha sonraki projede Gül Onat, Altan Erkekli, Cengiz Bozkurt gibi usta isimlerle TRT ekranlarında yayınlanan Hangimiz Sevmedik dizisinde oynayarak hayran kitlesini genişletti.

Can Yaman, Türkçe, İtalyanca, İngilizce, Almanca ve Lazca dillerine hakim olmakla beraber dans eğitimi aldığı da biliniyor. Genç oyuncu aynı zamanda lisanslı basketbolcu ve futbol, piyano, gitar, masa tenisi, badminton ve rafting gibi spor ve hobilerle yakından ilgileniyor. Oyuncu 1.83 boyunda, 70 kilo ve burcu da akreptir. Can Yaman instagram adresi: canyaman

İşte Can Yaman Dizileri;

Can Yaman’ın rol aldığı diziler ve filmler:

2018 yılında Erkenci Kuş (Can Divit karakteri) (TV Dizisi)
2017 yılında Dolunay (Ferit karakteri) (TV Dizisi)
2016 yılında Hangimiz Sevmedik (Tarık karakteri) (TV Dizisi)
2015 yılında İnadına Aşk (Yalın Aras karakteri) (TV Dizisi)
2014 yılında Gönül İşleri (Bedri karakteri) (TV Dizisi)Can

Nedir kategorisi yazıları ile gündemde olan ve genel tüm konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Can Yaman Kimdir?

Can Yaman, Türkiyede kariyer yapmış olan, birden fazla gençlik dizisinde rol almış olan bir oyuncudur. Son zamanlarda ki magazinsel davranışları ile gündeme gelmektedir.

Can Yaman Hangi Dizilerde Rol Almıştır?

Can Yaman özellikle son yıllarda ortaya çıkmış dizilerde alldığı roller ile tanınmıştır. En tanınmış olan projeleri Dolunay, Hangimiz Sevmedik, Erkenci Kuş ve İnadın Aşk’tır.

Can Yaman Ne Zaman ve Nerede Doğmuştur?

Can Yaman; 8 Kasım 1989 yılında İstanbulda Dünyaya gelmiştir. Kariyerine İstanbulda başlamış olan oyuncu halen aynı şehitde hayatını sürdürmektedir.

Nedir hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Nedir
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir