Instagram Canlı Yayın Özelliği Takipçi Kazanmada Etkisi?

Instagram Canlı Yayın Özelliği Takipçi Kazanmada Etkisi?

Instagram canlı yayın özelliği sosyal medya uygulamaları içerisinde Instagram’ın yerinin iyiden iyiye yükselmesini sağladı. Bu alanda ilk olarak Twitter’ın ardından Facebook’un attığı adımlardan sonra Instagram’ın bir nebze arkada kaldığı düşünülüyordu. Fakat hikayeler güncellemesinden sonra Instagram’ın geri kaldığı görüşü tamamen değişmeye başladı. Zira söz konusu güncellemeden sonra artık Instagram birçok yeni özellik kazanmaya başladı. Kaybolan fotoğraflar, resimlerin hikayesi derken son olarak Instagram bu bölüme canlı yayın özelliğini dahil etti. Böylelikle artık canlı yayın konusunda da diğer sosyal medya uygulamalarının önüne geçmeyi başaran Instagram’ın yeni güncellemesinin nasıl bir etki yaratacağı ise merak konusu oldu.

Instagram canlı yayın özelliği Takipçi Artışı Sağlar Mı?

Instagram canlı yayın özelliği nin merak edilen yönlerinden biri canlı yayın özelliğinin takipçi ve etkinlik rakamlarına nasıl etki edeceği. Zira ilk etapta sadece hikayeler bölümü için yayınlanmış olsa da Instagram’ın yakın bir süre sonra ana paylaşımlara da getirmesi beklenen canlı yayın özelliğinin ise Instagram kullanıcı sayılarını arttırmada oldukça etkili olduğu kesin.

Instagram takipçi
Instagram takipçi

Fakat işin bir diğer tarafı takipçi sayılarına gelecek olursak, zaten canlı yayınınızı sadece takipçilerinizin görebiliyor olması bu özelliğin takipçi artışına çok fazla neden olmayacağı düşünülüyor. Fakat Instagram canlı yayın özelliği genel olarak Instagram aktivitesini arttırıyor. Kullanıcı sayılarını attırdığı için de dolaylı olarak Instagram takipçi sayılarını arttırmada canlı yayının etkisinin bir hayli etkili olacağı düşünülüyor.

https://www.instatakipci.com/

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Bugün Aktif Ne Demek?

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir