Canlı Yayın Özelliği Instagram Takipçi Kazanmada Etkili Mi?

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Instagram canlı yayın özelliği sosyal medya uygulamaları içerisinde Instagram’ın yerinin iyiden iyiye yükselmesini sağladı. Bu alanda ilk olarak Twitter’ın ardından Facebook’un attığı adımlardan sonra Instagram’ın bir nebze arkada kaldığı düşünülüyordu. Fakat hikayeler güncellemesinden sonra Instagram’ın geri kaldığı görüşü tamamen değişmeye başladı. Zira söz konusu güncellemeden sonra artık Instagram birçok yeni özellik kazanmaya başladı. Kaybolan fotoğraflar, resimlerin hikayesi derken son olarak Instagram bu bölüme canlı yayın özelliğini dahil etti. Böylelikle artık canlı yayın konusunda da diğer sosyal medya uygulamalarının önüne geçmeyi başaran Instagram’ın yeni güncellemesinin nasıl bir etki yaratacağı ise merak konusu oldu.

Takipçi Artışı Sağlar Mı?

Instagram’ın canlı yayın özelliğinin en çok merak edilen yönlerinden biri ise canlı yayın özelliğinin takipçi ve etkinlik rakamlarına nasıl etki edeceği oldu. Zira ilk etapta sadece hikayeler bölümü için yayınlanmış olsa da Instagram’ın yakın bir süre sonra ana paylaşımlara da getirmesi beklenen canlı yayın özelliğinin ise Instagram kullanıcı sayılarını arttırmada oldukça etkili olduğu kesin.

Instagram takipçi

Instagram takipçi

Fakat işin bir diğer tarafı takipçi sayılarına gelecek olursak, zaten canlı yayınınızı sadece takipçilerinizin görebiliyor olması bu özelliğin takipçi artışına çok fazla neden olmayacağı düşünülüyor. Fakat Instagram’ın canlı yayın özelliğinin genel olarak Instagram aktivitesini arttırdığı ve kullanıcı sayılarını attırdığı için de aslında dolaylı olarak Instagram takipçi sayılarını arttırmada canlı yayının etkisinin bir hayli etkili olacağı düşünülüyor.

Canlı Yayın Özelliği Instagram Takipçi Kazanmada Etkili Mi?
4.5 (89.67%) 362 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Canlı Yayın Yapılamıyor Sorunu başlıklı makalemizde Canlı yayın kullanımı, Canlı yayın sorunu ve Instagram Canlı Yayın hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram Uygulama Açıklarını Bulanlara Mini Servetler Ödeyecek
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir