Instagram Canlı Yayın Özelliği Takipçi Kazanmada Etkisi?

Instagram Canlı Yayın Özelliği Takipçi Kazanmada Etkisi?

Instagram canlı yayın özelliği sosyal medya uygulamaları içerisinde Instagram’ın yerinin iyiden iyiye yükselmesini sağladı. Bu alanda ilk olarak Twitter’ın ardından Facebook’un attığı adımlardan sonra Instagram’ın bir nebze arkada kaldığı düşünülüyordu. Fakat hikayeler güncellemesinden sonra Instagram’ın geri kaldığı görüşü tamamen değişmeye başladı. Zira söz konusu güncellemeden sonra artık Instagram birçok yeni özellik kazanmaya başladı. Kaybolan fotoğraflar, resimlerin hikayesi derken son olarak Instagram bu bölüme canlı yayın özelliğini dahil etti. Böylelikle artık canlı yayın konusunda da diğer sosyal medya uygulamalarının önüne geçmeyi başaran Instagram’ın yeni güncellemesinin nasıl bir etki yaratacağı ise merak konusu oldu.

Instagram canlı yayın özelliği takipçi artışını sağlar ancak hesabı herkese açık kullanıcılar için etkileşim arttıran bir özellik olmuştur. Etkileşimi arttıkça, yani mevcut takip eden kullanıcıların aktifliği arttıkça, takipçi artışı da olacaktır. Özellikle yaptığı canlı yayınlarla gündeme gelen kullanıcılar bu sayede çok fazla takip almışlardır. Bu nedenle bilinilirliği arttırma adına ve mevcut takipçileri aktif hale getirerek etkileşimi arttırma adına canlı yayın özelliği önemli bir konumdadır.

Instagram canlı yayın özelliği Takipçi Artışı Sağlar Mı?

Instagram canlı yayın özelliği tanımlandığı andan  beri sürekli kullanılmaya ve ilgi görmeye başlamıştır. Hala aynı ilgi düzeyinde kullanılmaya devam eden Instagram canlı yayın özelliği ile etkileşiminizi arttırarak, takipçilerinizin de artmasını sağlamaktadır. Canlı yayın özelliği Instagram’ın son zamanlarda en çok kullanılan özelliği ve en popüler olan özelliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte, çok fazla kullanılmasının takipçi sayısını olumlu yönde etkileyip etkilemediği de merak edilen konular arasında yerini almıştır. Özellikle etkileşiminin artmasını sağlamak ve takipçileri ile aktif iletişim halinde olması gereken kullanıcılar canlı yayın özelliğini kullanarak bu etkileşimi gerçekleştirirken bir yandan da yine bu özellik ile takipçilerini arttırmayı amaçlamaktadırlar. Bu da akıllara bazı soruları getirmektedir. Yani, Instagram canlı yayın özelliği, takipçi artışı sağlar mı gibi sorular. Bu sorunun net bir yanıtı olmamakla birlikte dolaylı yoldan, etkileşiminizi arttırdığı için takipçilerinizin artmasını sağlayabilir ancak bu özellik doğrudan doğruya takipçilerinizin artmasını sağlamaz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Tiktok Fenomenleri: En Yüksek Takipçi Sayısı Kimde?

Instagram canlı yayın özelliği konusunun merak edilen yönlerinden biri olan canlı yayın özelliğinin takipçi ve etkinlik rakamlarına nasıl etki edeceği konusu ilk etapta sadece hikayeler bölümü için yayınlanmış olsa da Instagram’ın yakın bir süre sonra ana paylaşımlara da getirmesi beklenen canlı yayın özelliğinin ise Instagram kullanıcı sayılarını arttırmada oldukça etkili olduğu kesin.

Instagram takipçi
Instagram takipçi

Fakat işin bir diğer tarafı takipçi sayılarına gelecek olursak, zaten canlı yayınınızı sadece takipçilerinizin görebiliyor olması bu özelliğin takipçi artışına çok fazla neden olmayacağı düşünülüyor. Fakat Instagram canlı yayın özelliği genel olarak Instagram aktivitesini arttırıyor. Kullanıcı sayılarını attırdığı için de dolaylı olarak Instagram takipçi sayılarını arttırmada canlı yayının etkisinin bir hayli etkili olacağı düşünülüyor.

 

 

https://www.instatakipci.com/

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir