Cemre Ne Demek?

Cemre Ne Demek?

Cemre isminin anlamı bu ismi taşıyan hem kadın hem de erkekler tarafından merak edilebilir. Uniseks bir isim olup hem kadın hem de erkeklere aileleri tarafından verilebilir. Anne ve babalar çocuklarına isim verecekleri zaman uzun süre araştırmalar yapıp en güzel ismi seçmeye çalışırlar. Çünkü her anne baba çocuğunun güzel anlamlar taşıyan bir isme sahip olmasını isterler. Böyle bir durum söz konusu olduğunda da birbirinden farklı pek çok ismi araştırmak durumu ortaya çıkar.

Beş harften meydana gelen Cemre ismi Arapça kökene sahip bir isimdir. Cemre ismi hem kadın hem de erkeklerde kullanamadığı için yoğun olan isimler arasında gösterilebilir. Ülkemizde yaklaşık olarak her 2500 kişiden birinin ismi cemre olmaktadır. Cemre isminin anlamı şu şekilde ifade edilebilir:

1. Ateş

2. Hala kor halinde olmaya devam eden ateş

3. Şubat ayından başlayarak birer hafta aralar ile önce hava, su ve en son olarak toprakta meydana gelen sıcaklık artışları anlamları taşımaktadır.

cemre isminin anlamı

Cemre İsminin Özellikleri Nelerdir?

Cemre isminin anlamını öğrenen pek çok anne ve baba çocuğuna bu ismi vermeden önce bu ismi taşıyan bu isme sahip kişilerin sergilemiş olduğu bir takım ortak özelliklerinin de ne olduğunu merak etmektedirler. Ortak isme sahip kişilerin ortak gösterdiği bir takım özelliklerde vardır. Cemre ismine sahip olan kişilerin sergilediği ortak özellikler şu şekilde olmaktadır:

  • Hayat enerjisi bulunan insanlardır. Aşk yaşadıklarında aşkı gerçekten kalplerinde hisseden sevginin hakkını verebilen yaşamı seven insanlardır. Aşık oldukları kişiler onlar için önemlidir ve sevginin her damlasını onlar ile paylaşmayı tercih ederler. Daha çok duyguları ile hareket ederler. Mantıklı olarak düşünseler de duyguları mantıklarını önüne geçebilir.
  • Özgürlüklerine düşkün olan kişilerdir. Özgürlüklerinin kısıtlanmasını hiç istemezler. Aşk için yaşamayı seven kişi de olsalar sevdiği insanın özgürlüğünü kısıtladığını anladığın anda sorunlar ortaya çıkmaya başlar. İş hayatında da özgürlükleri onlar için önemlidir.
  • Açık sözlü kişilerdir. Düşündüklerini söylemeyi severler. Yalan söylemekten ve kendilerine yalan söylenilmesinden hiç hoşlanmazlar.
  • Anlık sinirlenebilen yapıları vardır. Kinci bir yapıya sahip değillerdir. Öfkeleri saman alevi misali bir anda parlar ve söner.

Cemre İsmi Kur’an-ı Kerim’de Geçer mi?

Cemre ismi Kur’an-ı Kerim de geçen isimler arasında yer almaz. Ama Cemre isminin anlamı güzel anlamlar taşıdığı için çocuklara koyabileceğiniz iyi isimler arasındaki yerini almaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Cemre Ne Demek?

Cemre ismi; Ateş, Şubat ayında sırasıyla toprak,su ve havada ortaya çıkan sıcaklık artışı anlamlarını içerisinde taşır. Ayrıca Hacı adaylarının şeytan taşlama olaylarına verilen isimdir.

Cemre İsmi Caiz mi?

Cemre ismi içerdiği güzel anlamlar neticesinde herhangi bir şekilde bebeklere verilmesinde sıkıntı görülmemiştir. Bu nedenle caizdir.

Cemre İsminin Kökeni Nedir?

Cemre ismi Arapça kökenli bir isimdir. Kültürümüze ise İslamiyet ile birlikte geçtiği düşünülmektedir. Ülkemizde en popüler kız bebek isimlerinden birisidir.

İsim Anlamları hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir