Ceylin İsminin Anlamı

Ceylin İsminin Anlamı

Ceylin isminin anlamı, isim çok duyulmadığından dolayı merak edilmektedir. Farsça kökenli bir kelime olmasına rağmen dilimize de geçmiş bir isimdir. Cennete açılan kapı anlamına gelmesi, kız çocuklarına verilmesinde bir sıkıntı doğurmuyor. Anlamı kutsal kitapta geçebileceği düşüncesini akla getirse de Kuran-ı Kerim’de bu isim geçmemektedir. Rengi kız çocuklarına verilmesinden dolayı pembe olarak kabul ediliyor.

Ceylin İsminin Sözlük Anlamı

Ceylin isminin sözlük anlamı birkaç farklı şekilde yorumlanabilir. Bu anlamda genelde çocuklara verilmesin neden olmaktadır. Sizde bu anlamlar ışığında yeni doğacak kız çocuğunuza telaffuzu zor olmasına rağmen bu ismi verebilirsiniz.

  • Cennetin kapısı
  • Cennete açılan kapı

Çok fazla anlamı olmasa da sadece cennete açılan bir kapı anlamına gelmesi dahi o ismi özel kılmaktadır. Farsça konuşulan ülkelerde ve ülkemizde kız çocuklarına verilecek güzel bir isimdir.

Ceylin İsminin İstatistikleri

Ceylin isminin istatistiklerine bakarak ülkemizde ki kullanım oranını ortaya çıkarmış oluruz. En çok verilen isimler sıralamasında bu isim 2307. sırada yer almaktadır. Kullanımı sık olmadığı anlamına gelir. Ülkemizde bu isme sahip 23 bin kişi vardır. Bu insanlardan 2 binin üzerinde olanı İstanbul’da yaşar. Her 3.576 kişiden birisine bu isim verilir. Harfleri toplandığında sonuç 81 yapar.

C:3 + E:6 + Y:28 + L:15 + i:12 + N:27 = 81

ceylin ne demek

Ceylin İsminin Harf Analizi

Ceylin isminin harf analizi yapıldığında bu isme farklı bir açıdan bakabiliriz. Toplam 6 harften oluşan bu ismin hecelemesi “cey:lin” şeklinde yapılır.

  • C: Güzel sanatlara ilgisi fazla olan, duygusal yapılı birisidir.
  • E: Karmaşık ruhsal dünyaları nedeniyle, hem üzüntüyü hem de sevinci aynı anda yaşamaları ile dikkat çekerler.
  • Y: Kinci yapıları nedeniyle geçmişlerin de ki olayları kolayca unutmazlar. Karakterleri güçlüdür.
  • L: Sanatsal açıdan yeteneklidir ve bunları ortaya koyma konusunda isteklidir.
  • İ: Duygusal olmaları ile bilinir. Hem karşınızda ki kırar hem de kolayca incinebilir.
  • N: Düşünce olarak sağduyuludur. 6. Hisleri tahmin edilenin üzerinde bir seviyeye sahiptir.

Ceylin İsminin Özellikleri

Ceylin ismi cennetle ilgili olması dolayısıyla kız çocuklarına verilir. Ancak bu konuda net bir bilgi olmasa da caiz olmadığı yönünde bazı aktarımlar var. Çok az kullanılmasından dolayı bu isimle etrafınızda çok fazla ünlü isim bulunmaktadır. Bu ismin en özel özelliği planı çok sevmeleridir. Tüm hareketlerini planlamayı ve hayatlarını bunun üzerinden yaşamayı tercih eden insanlar olarak çevrelerinde bilinir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Ceylin İsimli Ünlüler Kimlerdir?

Ceylin ismi ülkemizdeki kız çocuklarına verilen ve yeni yeni popülerleşmeye başlaya isimler arasında yer almaktadır. Bu isme sahip ünlüler için araştırma yapıldığında bu isimde herhangi bir ünlü kişi bulunamayacaktır.

Ceylin Ne Demektir?

Ceylin çok farklı manalara gelebilecek olan bir isimdir. Farsça olan bu kelime; Dünya, Gülüş, Gülme gibi anlamlar içerirken aynı zamanda cennete açılan kapı anlamına da gelmektedir.

Ceylin İsmi Caiz mi?

Ceylin ismi anlamları incelendiğinde gayet hoş bir intiba oluşturmaktadır. Bu nedenle bu ismin çocuklara verilmesinde bir sakınca yoktur.

Nedir hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir