Chrome Bildirim Kapatma

Chrome Bildirim Kapatma

Google reklamlarından sıkıldınız mı? Chrome bildirim kapatma işlemi ile reklamlardan kurtulun! Bilgisayarda keyifli vakit geçirilirken sağ alt köşede çıkan reklamlar ile birlikte keyfin kaçması olağan bir durumdur, bu durumla karşılaşan kişilerin Chrome sağ altta reklam çıkıyor ne yapmalıyım sorusunu sorması oldukça doğaldır. Kaliteli vakit geçirmek veya günün yorgunluğunu atmak isteyen kişiler sıklıkla bilgisayarda vakit geçirmektedir. Kimi zaman sosyal medyaya girmek, kimi zaman film izlemek, kimi zaman ise siteleri ziyaret etmek için bilgisayara başvurulmaktadır. Bu süre içerisinde ise sürekli bildirim gelmesi ve reklam çıkması gibi durumlarla karşılaşılabilmektedir. Her ne kadar reklamlar bilgi verici olsa da günümüzde bu durum tamamen ticari amaçla yapılmaktadır. Tıklanılan ve görüntülenen reklam sayısını arttırmak için sitelerde sürekli olarak reklam çıkmaktadır. Bu durum reklamları yayınlayanlar tarafından kar etmek amacıyla izlenen bir politikadır. Birçok kişi reklam sebebiyle siteden direkt olarak çıkış yapsa da kimileri için durum bu kadar basit değildir. Reklamların rahatsız edici özelliklerinden dolayı reklam engelleyici kullanılabilmektedir. Reklamların gösterilmesini engelleyen bu tarz uygulamalar günümüzde oldukça sık tercih edilmektedir.  Sağ alt tarafta çıkan reklamları kapatmak için ise belirli yöntemler mevcuttur.

Sürekli Reklam Çıkmasının Sebebi Nedir?

Belirli sitelere girildiğinde site karşınıza “Bu web sitesi şunu yapmak istiyor” veya “Bildirimleri gösterme” seçenekleri çıkmaktadır. Bu seçeneklere girilmesi halinde site aslında bildirim göndermek için izin almış olacaktır. Oldukça sinir bozucu bir durum olmasına karşın birçok kişi bu hataya düşmektedir. Web sitesinin istediği anda bildirim göndermesine izin verilmiş olması anlamına gelen bu durumun çözümü bulunmaktadır. Bu tarz durumlarla karşılaşıldığında herhangi bir seçeneğe tıklanmaması tavsiye edilmektedir. Bu durumun yani sıra dosya indirilmesi sırasında chrome otomatik olarak bir sayfa açabilmektedir. Farkında olunmadan sitelere bildirim izni verilmiş olması sürekli olarak sağ alt kısımda reklam çıkmasına sebebiyet vermektedir. Chrome bildirim kapatma işlemi yapılarak bildirimler engellenebilmektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Google Remarketing Nedir?

chrome bildirim kapatma

Chrome Bildirim Kapatma Nasıl Yapılır?

Bu bildirimleri tamamen kaldırmak veya reklam engelleme yapmak en doğru seçenektir. Bu tür reklamlar sürekli açılıyorsa ilk yapılması gereken şey bilgisayarda virüs olup olmadığının tespit edilmesidir. Bu aşamada bilgisayar virüs taraması yapılmalıdır. (Chrome Destek)

  • Bildirimleri engellemek için Google Chrome sayfası açılmalıdır.
  • Sayfanın sağ üst kısmında bulunan üç noktaya tıklanmalı ve ardından “Ayarlar” seçeneğine girilmelidir.
  • Ayarlar seçeneğinde “Gizlilik Ve Güvenlik” bölümüne girilmelidir.
  • Buradan “Site Ayarları” seçeneğine tıklanmalıdır, ardından seçenekler görüntülenecektir.
  • “Bildirimler” kısmına girilmelidir, bildirimler kısmı açıldığında bildirimine izin verilen siteler görüntülenecektir.
  • Burada bir veya birkaç farklı site olabilir, bu durum sağ altta reklam çıkmasına neden olmaktadır.
  • Aynı sekmede yer alan “Engellendi” seçeneğinin aktif hale getirilmesi gereklidir.
  • Bu süreç içerisinde reklama izin verilmiş olan siteler varsa sitelerin yanında bulunan üç noktaya tıklanarak sitenin kaldırılması sağlanabilir.
  • Kaldırma işleminin tamamlanması için “Kaldır” seçeneğine bir kez tıklanması yeterli olacaktır.

Chrome bildirim kapatma bu işlemler sonucunda gerçekleşmektedir.

Google kategorimiz ile Google ile ilgili tüm güncel konular ve sorunlarınızı kolaylıkla çözebilirsiniz.

Bilgisayarda Neden Reklam Çıkar?

Bilgisayarlarınızda, giridiğiniz web sitelerinde reklamlar sıkça karşınıza çıkar. Bu web sitelerin para kazanma yöntemidir. Bu sayede gelir oluşturarak yayın hayatlarını sürdürürler. Ya da bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabilir.

Bilgisayar Reklam Engellemek Mümkün mü?

Bilgisayarınızda çıkan reklamları engellemek için birden fazla yol bulunmaktadır. Reklam engelleyiciler kullarak web sitelerinin reklamlarını engelleyebilirsiniz. Ayrıca virüs taramaları yaparakta virüs tabanlı reklamlardan kurtulabilirsiniz.

Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızdan reklam engellemek için yapmanız gereken şey gereklı olan programları güvenli bir şekilde kurmak olacak. Bunun için blog yazımızdan detaylı bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Google Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir