Chromium Nedir?

Chromium Nedir?

Güncel olarak Dünya’da en çok kullanılan web tarayıcısı olan Chromium nedir? Chromium nasıl kaldırılır? gibi sorularınızın cevapları en ince detayına kadar bu yazımızda saklı. Chromium aslında bir virüs değildir. Chromium açık kaynaklı bir web tarayıcı projesidir. Chromium kendi başına tamamen meşru olmakla birlikte, genellikle kötü amaçlı yazılımlar için kullanılır. Bunlar çoğunlukla adware ve potansiyel olarak istenmeyen programlardır.

Potansiyel olarak istenmeyen bir yazılımın tipik bir örneği Segurazo Antivirus’tür.

Tarayıcınızda görünen tüm pop-up reklamlar veya rastgele web sitelerine erişim izni, sisteminiz tarafından size virüs bulaşmış olarak gönderilen sinyallerdir. Aslında bu virüsler tüm tarayıcılar için geçerlidir: Chrome, Firefox ve Internet Explorer ile Windows’un hem Mac hem de OS X’in tüm yinelemeleri için çalışır.

  • Dikkat! Lütfen buna dikkat edin! Chromium aslında modern Chrome’un “alfa” sürümüdür. Açık kaynak olarak tasarlanmıştır, yani her türlü şekilde üzerinde değiştirme yapabilirsiniz. Eğer tarayıcınızda virüs olduğundan eminseniz sizin durumunuzda, bilgisayarınıza yüklenmiş ve kötü amaçlı kodlarla enjekte edilmiştir. Chromium’un kendisi tamamen meşru bir programdır. Fakat sizin PC’nizdeki değildir.

Buradaysanız, muhtemelen PC’nizin garip davranışı sizi yardım aramaya ve ona bulaşan şeyin tam olarak ne olduğunu anlamaya çalışmaya teşvik etti. Bu yazıda size Chromium Virus için genel semptomları ve kurtarma seçeneklerini açıklayacağız. İlk bakışta, bu durum kişisel olarak durumunuzla tam olarak etkili ve alakalı görünmeyebilir, ancak öyledir. (Vikipedi)

Chromium nedir

Chromium Virüsü Nasıl Kaldırılır?

Cihazınızda Chromium adlı bir program bulursanız, ancak oraya nasıl geldiğini bilmiyorsanız, muhtemelen bir tarayıcı hijacker sorununuz var demektir. Chromium bir virüs değil, açık kaynaklı bir projedir. Ne yazık ki, bu aynı zamanda Chromium’un genellikle bir tarayıcı virüsü olarak kullanıldığı anlamına gelir. Zararsız bir virüs diye bir şey yoktur, çünkü hepsi sisteminize zarar verebilir ve / veya PC’de tuttuğunuz en özel dosyalarınıza ve verilerinize erişebilir. Chromium Virus’ü nasıl kaldıracağınızı bilmek ve bir şeyin doğru çalışmadığını fark ettiğiniz anda bunu yapmanız çok önemlidir. Bu yüzden Chromium Virus’ün çok tehlikeli olduğunu unutmayın.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: GSM Nedir?

Chromium Virus’u manuel olarak temizlemenin çok zor olduğunu lütfen unutmayın. Fakat size iyi bir haberimiz var. Bu işlemi yapmak için size oldukça yardımcı olacak Anti-Malware programları internette ücretsiz olarak mevcuttur. Siz de bu programları indirerek bilgisayarınızı kolay ve hızlı bir şekilde taramasını sağlayabilir. Sonrasında ise Chromium Virus’ten kurtularak verilerinizin ve bilgisayarınızın daha güvenli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. İnternette Anti-Malware şeklinde arama yaparak, gerekli programlara en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz. Chromium nedir tüm detayları ile size anlattık, bizi takipte kalmaya devam edin.

Nedir kategorisi yazılarımız ile sosyal ve güncel tüm konulara erişebilirsiniz.

Chromium Ne Demek?

Chromium açık kaynak tabanlı bir web projesinin adıdır. Sürekli geliştirilmekte olan bu proje içerisinde yer alan çeşitli arayüzler sayesinde daha kullanışlı bir hal almıştır. Günümüzde pek çok program geliştiricisi tarafından tercih edilmektedir.

Chrome ile Chromium Farkı Nedir?

Chromium Chrome’dan daha hızlı bir yapıdadır. Daha basit bir arayüzü bulunmakta ve bu arayüzün içerisinde çok farklı eklentileri ulaşılması kolay bir şekilde kullanıcılara sunmaktadır.

Chromium Nasıl Kullanılır?

Chromium kullanmak isteyen ve kendi özel arayüzüne sahip web tarayıcısına sahip olmak isteyen kullanıcılar tarafından kolayca kullanılabilir. Ancak chromium kullanırken dikkatli olmakta fayda vardır. Virüs bulaştırma ihtimali çok yüksektir.

Nedir hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Nedir
Elif Nur Özcan

Yazılar: 20

Kocaeli Üniversitesi Edebiyat bölümü mezunuyum. SEO uyumlu içerikler yazarak kendimi bu alanda geliştiriyorum. Konular hakkında derinlemesine araştırmalar yaparak tüm detayları ile aktarmaya çalışıyorum.

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir